Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2019, 20:55

autor: Aquma

Zapowiedziano baśniową grę Cris Tales, demo już dostępne

Studio Modus Games zapowiedziało Cris Tales – barwną grę jRPG, inspirowaną klasykami tego gatunku. Produkcja pozwala graczom równocześnie postrzegać przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość i podejmować decyzje, które wpływają na przebieg opowieści.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Cris Tales – barwna gra jRPG zmierza na komputery i konsole. - Zapowiedziano baśniową grę Cris Tales, demo już dostępne - wiadomość - 2019-06-10
Cris Tales – barwna gra jRPG zmierza na komputery i konsole.

W czasie konferencji PC Gaming Show na E3 2019 zaprezentowano grę Cris Talesswoisty „list miłosny” do gatunku jRPG, inspirowany takimi tytułami, jak Final Fantasy VI, Valkyrie Profile czy Chrono Trigger. Produkcja jest tworzona przez niezależne studio Modus Games i trafi na komputery, a także konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Gra wyróżnia się na tle innych tytułów ciekawą mechaniką, która pozwala na równoczesne postrzeganie przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. Podejmując wybory w czasie zabawy widzimy, w jaki sposób nasze decyzje wpływają na dalsze życie protagonistki, innych bohaterów, a także główny wątek fabularny. Gra przedstawia klasyczną, baśniową opowieść, skupiająca się na próbie obalenia złej władczyni, która zagraża bezpieczeństwu świata.

Gra zaoferuje także rozbudowany, turowy system walki – także w tym wypadku otrzymamy możliwość kontrolowania czasu – będziemy mogli np. wysyłać wrogów w przeszłość lub przyszłość. Tytuł może się też pochwalić śliczną, dwuwymiarową oprawą graficzną, której styl artystyczny nawiązuje do filmów animowanych.

Produkcja ukaże się w drugiej połowie 2020 roku, ale jeśli dzieło zespołu Modus Games Was zainteresowało, mamy dobre wieści – na Steamie dostępne jest już demo tego tytułu.

  1. Cris Tales – strona oficjalna
  2. Cris Tales na Steamie
  3. E3 2019 – strona oficjalna