Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2019, 16:31

autor: Yac

Valve zapowiada własną grę na bazie moda Dota Auto Chess

Firma Valve ogłosiła, że pracuje nad własną, pecetową grą opartą na modzie Dota Auto Chess. Będzie ona niezależna od mobilnego Auto Chess, które rozwija chińskie studio Drodo (autorzy pierwowzoru).

Valve zapowiada własną grę na bazie moda Dota Auto Chess - ilustracja #1
Mod Dota Auto Chess został rozszczepiony na dwie osobne gry.

Chiński mod Dota Auto Chess do gry Dota 2 od kilku miesięcy robi furorę wśród fanów tej popularnej MOB-y. Przeróbka oferuje rozgrywkę przypominającą partie szachów, w których występują postacie z pierwowzoru.

Już jakiś czas temu mówiło się, że Valve ma chrapkę na „przywłaszczenie” sobie owej modyfikacji i jej twórców, ale dopiero teraz firma Gabe’a Newella przedstawiła konkrety na ten temat. Przedsiębiorstwo zaprosiło zespół Drodo Studio na spotkanie, by omówić komercyjną przyszłość projektu. Rozmowy z Chińczykami ponoć przebiegły pozytywnie, jednak zakończyły się ustaleniem, że pełna współpraca w zakresie dalszego rozwoju Dota Auto Chess nie jest możliwa – „z wielu różnych powodów” (poskąpiono szczegółów w tej kwestii).

Ostatecznie Valve postanowiło, że samo stworzy pecetową adaptację moda, nadal korzystającą z uniwersum Doty. I na tym kończą się dostępne obecnie informacje o owym przedsięwzięciu – szczegóły mają zostać ujawnione „wkrótce”.

Jednocześnie firma udzieliła studiu Drodo symbolicznego błogosławieństwa na dalszy rozwój mobilnej gry Auto Chess, którą deweloper zdążył zapowiedzieć w marcu. Zapewniła też łatwy transfer kont ze Steama do chińskiej produkcji, by gracze mogli przenieść do niej swoje osiągnięcia z moda.

Na koniec warto wspomnieć, że mobilne Auto Chess rozwija się przy wsparciu firmy wydawniczej Dragonest (co może być jedną z przyczyn „rozłąki” Valve i Drodo Studio) i jest obecnie dostępne w ramach otwartej bety na Androidzie: