Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2019, 09:27

Auto Chess trafi na urządzenia mobilne, ale bez bohaterów z Dota

Drodo Studios zapowiedziało mobilną grę Auto Chess, czyli mobilną strategię rozwijającą pomysły z popularnego moda autorstwa tego samego zespołu. Produkcja zaoferuje jednak nowych bohaterów, niezwiązanych z uniwersum marki Dota.

Mobilne Auto Chess zaoferuje nowych bohaterów. - Auto Chess trafi na urządzenia mobilne, ale bez bohaterów z Dota - wiadomość - 2019-03-18
Mobilne Auto Chess zaoferuje nowych bohaterów.

Modyfikacja Dota Auto Chess do Dota 2 to jeden z największych fenomenów tego roku. Projekt dostępny jest w Steam Workshop, gdzie przed chwilą przekroczył liczbę 6,3 mln subskrybentów. Kwestią czasu było więc pojawienie się wersji komercyjnej. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak zostanie to zrealizowane w praktyce.

Odpowiedzialne za modyfikację studio Drodo zapowiedziało właśnie mobilną grę Auto Chess. Jak sugeruje tytuł, w porównaniu z pecetowym pierwowzorem usunięte zostaną wszystkie elementy powiązane z marką Dota. Otrzymamy więc nowych bohaterów i świat. Projekt zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android, a premiera ma się odbyć już wkrótce.

Mobilne Auto Chess trafi na systemy iOS i Android. - Auto Chess trafi na urządzenia mobilne, ale bez bohaterów z Dota - wiadomość - 2019-03-18
Mobilne Auto Chess trafi na systemy iOS i Android.

Ujawnienie wersji mobilnej to zła wiadomość dla firmy Valve. W lutym pojawiły się plotki, że chce ona przejąć studio Drodo. Taki ruch wydawał się oczywisty, gdyż popularność moda jest tak duża, że doprowadziła do renesansu Dota 2. Na razie nic jednak z tego nie wynikło.

Auto Chess trafi na urządzenia mobilne, ale bez bohaterów z Dota - ilustracja #3

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi newsami o Auto Chess? Poznać innych graczy? Znaleźć pomoc? Wpadnij na naszą grupę DOTA Auto Chess POLSKA.

Fakt, że Drodo Studio postawiło na produkcję mobilną, nie jest zaskoczeniem. Zespół zlokalizowany jest bowiem w Chinach, a tam rynek mobilny jest znacznie silniejszy niż pecetowy. Do tego na iOS i Androidzie już zaczęły pojawiać się klony Dota Auto Chess, więc twórcy musieli działać szybko. Pozostaje jedynie pytanie, co to wszystko oznacza dla oryginalnej modyfikacji. Mamy nadzieję, że jej rozwój będzie kontynuowany.

Warto także zauważyć, że jeśli Valve nie uda się pozyskać autorów lub szybko opracować własnej wersji, to możemy mieć powtórkę sytuacji z gatunkiem MOBA. Studio Blizzard Entertainment popełniło bowiem wielki błąd, nie decydując się na opracowanie oficjalnej wersji moda Dota. Marka narodziła się jako modyfikacja do Warcrafta III, ale ostatecznie potentatami w tej kategorii zostały gry League of Legends oraz Dota 2.

  1. Oficjalna strona gry Auto Chess
  2. Strona Dota Auto Chess w Steam Workshop