Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2019, 17:17

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Dota 2 odzyskuje popularność dzięki Auto Chess

Liczba użytkowników stworzonej przez Valve gry typu MOBA powróciła do poziomu z początku 2017 roku. Dużą w tym zasługę ma stworzony przez chińską grupę Drodo Studio mod Dota Auto Chess.

Aktualizacja 7.21 i Rok Świni mogły mieć pewien wkład w przyciągnięcie graczy do tytułu. - Popularność gry Dota 2 najwyższa od dwóch lat - wiadomość - 2019-02-11
Aktualizacja 7.21 i Rok Świni mogły mieć pewien wkład w przyciągnięcie graczy do tytułu.

Na wzrost popularności gry Dota 2 złożyło się wiele czynników. Liczba graczy wróciła do poziomu sprzed dwóch lat (średnio ok. 600 tys. osób) zaraz po premierze patcha 7.21, który wniósł do produkcji masę zmian (m.in. poprawę balansu). Mniej więcej w tym samym okresie rozpoczął się także nowy sezon rankingowy oraz specjalne wydarzenie z okazji Chińskiego Nowego Roku.

Chęć zdobycia nagród eventowych, konieczność wbicia nowej rangi oraz zaciekawienie zmianami wprowadzonymi w nowej łatce to mimo wszystko za mało, aby wywołać tak duży skok w popularności tytułu. Głównej przyczyny powrotu gry Dota 2 do łask graczy należy doszukiwać się w modzie Dota Auto Chess.

Popularność moda Dota Auto Chess nie maleje. - Popularność gry Dota 2 najwyższa od dwóch lat - wiadomość - 2019-02-11
Popularność moda Dota Auto Chess nie maleje.

Dota Auto Chess to zyskujący coraz większą popularność mod autorstwa chińskiej grupy Drodo Studio. Gdyby został wydany na Steamie jako samodzielna produkcja, byłby prawdopodobnie czwartą najpopularniejszą obecnie grą na platformie pod względem aktualnej liczby graczy. Co ciekawe, nieoficjalna wariacja na temat gry Dota 2 radzi sobie nieporównywalnie lepiej niż oficjalny spin-off pod postacią Artifact. Może zamiast karcianki Valve powinno jednak zainwestować w szachy?