Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSAND
Okładka Artifact (PC)

Artifact

Artifact: The Dota Card Game

Kolekcjonerska gra karciana z uniwersum Dota 2, stworzona przez firmę Valve. Zgodnie ze schematami gatunku, w Artifact: The Dota Card Game gracze dobierają talię z własnej kolekcji kart i stają do pojedynków z innymi użytkownikami.

Logiczne | fantasy | karciane | elementy strategiczne | multiplayer | na 2 osoby

Okładka Artifact (PC)

data premiery gry:

28lis2018

PC

2019

AND iOS

Artifact jest wirtualną grą karcianą, osadzoną w świecie fantasy wykreowanym na potrzeby gry MOBA Dota 2. Produkcja wykorzystuje dość oryginalny – jak na ten gatunek – model biznesowy (jest płatna, nie darmowa, a dodatkowo umożliwia handlowanie kartami za pośrednictwem Rynku Steam). Za opracowanie omawianego tytułu odpowiada znana firma Valve – autorzy m.in. strzelanek z serii Half-Life i Team Fortress oraz gier logicznych Portal.

Fabuła

W uniwersum gry liczne cywilizacje są skupione wokół specjalnych kamieni, pozwalających im na korzystanie z magii, a nawet wskrzeszanie zmarłych. Należy jednak odnotować, że historia nie pełni żadnej istotnej funkcji w tej produkcji, będąc jedynie tłem fabularnym dla poszczególnych postaci i przedmiotów.

Mechanika

Pod względem rozgrywki Artifact: The Dota Card Game stanowi połączenie kolekcjonerskich gier karcianych w stylu Hearthstone oraz Gwinta z rozwiązaniami zastosowanymi w Dota 2. Każdy gracz posiada własną kolekcję kart, z których tworzy talię wykorzystywaną w pojedynkach z innym graczami. Plansza gry składa się z trzech ścieżek (lanes), na których umieszczamy karty bohaterów, posiadających unikatowe zdolności, wzorowane na ich odpowiednikach w Dota 2. Warto odnotować, że nie ma limitu kart – ani tych, które mogą znajdować się na stole w danym momencie, ani też tych, które trzymamy na ręce.

Tryby gry

W Artifact możemy grać samotnie (samouczek) albo z innymi, jednak rozgrywka została opracowana przede wszystkim z myślą o trybie multiplayer. Poza klasycznym formatem, w którym rywalizujemy z nieznajomymi, możemy też stworzyć rozgrywkę, do której zaprosimy znajomych – wówczas istnieje możliwość zmodyfikowania części zasad.

Kwestie techniczne

Artifact posiada dość prostą, ale atrakcyjną oprawę graficzną. Składają się na niej głównie trójwymiarowy stół gry, ładnie zaprojektowane, dwuwymiarowe ilustracje na kartach oraz różnego rodzaju efekty świetlne towarzyszące poszczególnym zagraniom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena gry 3 / 10 na podstawie 69 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 2,5 / 10 na podstawie 220 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 75,99 PLN

Wymagania wiekowe Artifact

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Artifact

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 128 MB Intel HD 520 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Artifact traci graczy w zatrważającym tempie
Artifact traci graczy w zatrważającym tempie

wiadomość12 grudnia 2018

Karciany Artifact nie radzi sobie najlepiej. Po dwóch tygodniach w grze przebywa jednocześnie czterokrotnie mniej graczy niż w dniu premiery. Twórcy z firmy Valve Software zapowiedzieli już pierwszą aktualizację, która ma naprawić niektóre z problemów produkcji.

Artifact w rękach niemal miliona graczy
Artifact w rękach niemal miliona graczy

wiadomość6 grudnia 2018

Karcianka od studia Valve Software w ciągu tygodnia znalazła niemal milion nabywców. Produkcja zbiera jednak mieszane recenzje pośród graczy – wielu z nich narzeka na nietypowy model biznesowy.

Pierwsze recenzje Artifact - karcianka nie dla wszystkich
Pierwsze recenzje Artifact - karcianka nie dla wszystkich

wiadomość29 listopada 2018

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Artifact, czyli karcianki od firmy Valve rozgrywającej się w uniwersum popularnej MOB-y Dota 2. Według dziennikarzy jest to produkcja generalnie udana, lecz nie dla wszystkich i z dość niepewną przyszłością.

Premiera Artifact – karcianki od Valve
Premiera Artifact – karcianki od Valve

wiadomość28 listopada 2018

Dziś na rynku debiutuje pecetowa wersja Artifact – karcianki od firmy Valve, znanej m.in. ze stworzenia kultowej serii FPS-ów Half-Life. Produkcja jest dostępna za pośrednictwem platformy Steam.

Nowe sterowniki AMD, beta Artifact, komiksy LoL, premiera Youtubers Life: OMG Edition i inne wieści
Nowe sterowniki AMD, beta Artifact, komiksy LoL, premiera Youtubers Life: OMG Edition i inne wieści

wiadomość20 listopada 2018

Dziś piszemy o nowych sterownikach od firmy AMD ze wsparciem dla Battlefielda V, starcie bety karcianki Artifact, komiksie Marvela z uniwersum League of Legends, premierze Youtubers Life na konsolach oraz zapasach urządzenia Steam Link, które są na wyczerpaniu. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
AND
iOS