Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDiOS
Okładka Artifact (PC)

Artifact

Artifact: The Dota Card Game

Kolekcjonerska gra karciana z uniwersum Dota 2, stworzona przez firmę Valve. Zgodnie ze schematami gatunku, w Artifact: The Dota Card Game gracze dobierają talię z własnej kolekcji kart i stają do pojedynków z innymi użytkownikami.

Logiczne | fantasy | karciane | elementy strategiczne | multiplayer | na 2 osoby

Artifact: The Dota Card Game to wirtualna gra karciana opracowana przez firmę Valve na platformę PC, AND i iOS.

Fabuła

Artifact: The Dota Card Game korzysta z uniwersum wykreowanego na potrzeby gry Dota 2, w którym liczne cywilizacje są skupione wokół specjalnych kamieni, pozwalających im na korzystanie z magii, a nawet wskrzeszanie zmarłych. Jednak historia nie pełni tu żadnej istotnej funkcji, będąc jedynie tłem fabularnym dla poszczególnych postaci lub przedmiotów.

Mechanika

Pod względem rozgrywki Artifact: The Dota Card Game stanowi połączenie kolekcjonerskich gier karcianych w stylu Hearthstone oraz Gwinta z rozwiązaniami zastosowanymi w Dota 2. Każdy gracz posiada własną kolekcję kart, z których tworzy talię wykorzystywaną w pojedynkach z innym graczami. Plansza gry składa się z trzech ścieżek (lanes), na których umieszczamy karty bohaterów, posiadających unikatowe zdolności, wzorowane na ich odpowiednikach w Dota 2. Ponadto za pozbywanie się wrogich herosów i stworów (kontrolowanych przez sztuczną inteligencję, jak ma to miejsce w oryginalnej MOBA) gracze są nagradzani złotem, które można wydać na karty przedmiotów, wzmacniające wyposażonych w nie czempionów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 3,8 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Artifact

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Artifact

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Zobacz prawie 20 minut gameplayu z gry Artifact, karcianki od Valve
Zobacz prawie 20 minut gameplayu z gry Artifact, karcianki od Valve

wiadomość1 września 2018

Firma Valve upubliczniła prawie 20-minutowy zapis rozgrywki z gry Artifact, nadchodzącej karcianki. Możecie zobaczyć, jak produkcja prezentuje się w 4K – i co odróżnia ją od konkurencji.

Artifact - zapowiedź beta-testów
Artifact - zapowiedź beta-testów

wiadomość21 sierpnia 2018

Firma Valve zapowiedziała betę gry karcianej Artifact. Testy rozpoczną się w październiku, a dostęp do nich otrzymają uczestnicy turnieju The International 8 oraz targów PAX West.

Artifact - karcianka od firmy Valve z datą premiery
Artifact - karcianka od firmy Valve z datą premiery

wiadomość2 sierpnia 2018

Firma Valve ogłosiła, że Artifact, czyli karcianka oparta na popularnej MOB-ie Dota 2, zadebiutuje na Steamie 28 listopada. Wcześniej, bo 31 sierpnia, grywalna wersja tytułu pojawi się na targach PAX West w Seattle.

Artifact The Dota Card Game - nowy gameplay z karcianki studia Valve
Artifact The Dota Card Game - nowy gameplay z karcianki studia Valve

wiadomość29 marca 2018

Do sieci trafił ponad sześciominutowy zapis rozgrywki z Artifact: The Dota Card Game, czyli nadchodzącej karcianki studia Valve, która ma w tym roku zadebiutować na PC, a w przyszłym trafić na rynek mobilny.

Artifact – szczegóły na temat karcianki Valve
Artifact – szczegóły na temat karcianki Valve

wiadomość9 marca 2018

Firma Valve zorganizowała wydarzenie prasowe mające na celu prezentację Artifact: The Dota Card Game. W efekcie Internet zalała fala informacji na temat tej gry oraz pierwsze screeny z niej. Doniesienia zdają się wskazywać, że krytyczne głosy towarzyszące ujawnieniu karcianki na motywach Dota 2 mogły być nieco przedwczesne.

PC
AND
iOS