Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2020, 10:52

autor: Entelarmer

Artifact nie umrze. Valve pracuje nad Artifact 2

Firma Valve nie porzuciła gry Artifact. Według Gabe'a Newella, deweloperzy pracują nad całkowitym przerobieniem produkcji. Zmiany mają być na tyle poważne, że wśród twórców projekt funkcjonuje pod nazwą Artifact 2.

Artifact nie umrze. Valve pracuje nad Artifact 2 - ilustracja #1
Artifact wciąż żyje, ale czy odrodzi się niczym feniks z popiołów?

Stwierdzenie Gabe’a Newella, jakoby Artifact był „ogromną porażką”, można było odczytać jako wyrok śmierci dla karcianki twórcy Magic: The Gathering. Teraz jednak zaprzeczył temu sam Gaben. W wywiadzie z magazynem Edge (via GamesRadar) mówił o „niespodziance” jaką dla Valve była klęska gry i powtórzył tezę o konieczności wyciągnięcia wniosków z tej lekcji. Ta nauczka ma znaleźć zastosowanie nie w jakiejś przyszłej produkcji, lecz w Artifact 2.

Nie jest to tytuł gry, ale pod taką nazwą projekt funkcjonuje u deweloperów. Najpewniej nie będzie to kontynuacja, a „wersja 2.0”, tak jak w przypadku No Man’s Sky oraz – przynajmniej według obietnic BioWare – Anthem. Jedyną pewną informacją jest to, że możemy spodziewać się znaczących zmian na miarę – wedle słów Newella – „większego restartu, by móc uzasadnić jego istnienie klientom oraz rynkowi”. Ogłoszenie na Steamie obiecuje, że więcej na ten temat dowiemy się po premierze Half-Life: Alyx.

Artifact nie umrze. Valve pracuje nad Artifact 2 - ilustracja #2
Źródło: Steam.