Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2020, 19:53

autor: Entelarmer

Anthem 2.0 potwierdzone. BioWare zapowiada spore zmiany

Casey Hudson ze studia BioWare potwierdził plany przerobienia Anthem od podstaw. Przez kolejne kilka miesięcy twórcy będą pracować nad zmodyfikowaniem wielu najważniejszych elementów produkcji, wliczając w to system progresji oraz łupów.

BioWare oficjalnie rozpoczęło ratowanie Anthem. - Anthem 2.0 potwierdzone. BioWare zapowiada spore zmiany - wiadomość - 2020-02-10
BioWare oficjalnie rozpoczęło ratowanie Anthem.
Najważniejsze informacje:
  • BioWare potwierdziło, że zamierza przerobić Anthem od podstaw;
  • planowane są zmiany w podstawowych elementach rozgrywki, wliczając w to system progresji oraz nagrody;
  • przez najbliższe miesiące specjalny zespół ma myśleć nad zmianami oraz testować je w praktyce;
  • w międzyczasie w Anthem mają odbywać się kolejne wydarzenia, poczynając od obchodów rocznicy wydania gry.

Kiedy w miniony weekend gracze „zachwycali się” najwyraźniej niezakończonymi obchodami Bożego Narodzenia w Anthem, niektórzy zastanawiali się, czy nie wynika to z czegoś więcej, niż zwykłego gapiostwa BioWare. Dzisiejszy wpis na oficjalnym blogu studia autorstwa Caseya Hudsona potwierdza te domysły. Deweloperzy chcą przerobić grę od samych podstaw, czego nie uda im się osiągnąć prostą aktualizacją bądź dodatkiem. Dlatego też przez kolejne miesiące zamierzają pracować nad „długoterminowym przeprojektowaniem” produkcji, skupiając się na podstawowych aspektach rozgrywki oraz motywowaniu graczy do zabawy wyzwaniami i sensownymi łupami.

Wpis Hudsona de facto potwierdza pogłoski z listopada. Według ówczesnych doniesień BioWare miało planować tak wielkie zmiany, że całość była określana mianem Anthem 2.0 lub Anthem Next. Już wtedy wspominano o modyfikacjach nagród i systemu postępów, jak również ogólnym przerobieniu podstawowych elementów gry. Niestety, na oficjalne informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać. Szef BioWare podkreślił, że zamierzają dać czas specjalnemu zespołowi na przemyślenia oraz testy, co zdaje się wskazywać, że na razie nie poczyniono większych postępów.

Anthem Next niczym No Man’s Sky NEXT? Oby. - Anthem 2.0 potwierdzone. BioWare zapowiada spore zmiany - wiadomość - 2020-02-10
Anthem Next niczym No Man’s Sky NEXT? Oby.

Nie znaczy to, że kolejne miesiące gracze Anthem spędzą tylko na oczekiwaniu na jakiekolwiek konkrety ze strony twórców. Casey Hudson obiecał, że choć zrezygnowano z sezonowych aktualizacji, możemy liczyć na kolejne wydarzenia w grze. Pierwszym z nich mają być obchody rocznicy premiery tytułu, które rozpoczną się pod koniec miesiąca. Na razie możemy jedynie mieć nadzieję, że Anthem Next okaże się równie udane, co aktualizacja o podobnym tytule do innej produkcji, która nie zachwyciła nas na premierę. W przeciwnym razie pierwsza rocznica może się okazać także ostatnią.