Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2018, 11:35

autor: AlexB

No Man's Sky dziś otrzyma aktualizację NEXT i wersję na Xboksa One

Już dziś na PC i PlayStation 4 zadebiutuje duża aktualizacja NEXT do No Man's Sky, dodająca do tego kosmicznego symulatora między innymi wyczekiwany tryb wieloosobowy. Ponadto swoją premierę ma wersja gry na Xboksa One.

W ostatnich dniach pojawiło się sporo informacji na temat No Man's Sky. Wszystko za sprawą łatki NEXT - czwartej dużej aktualizacji (po Foundation, Pathfinder i Atlas Rises) do tego głośnego kosmicznego symulatora. Do tej pory mogliśmy jedynie podziwiać gameplaye prezentujące najistotniejsze nowości, jakie pojawią się w tytule wraz z nowym patchem. Dziś będzie można je sprawdzić na własną rękę. Poprawka NEXT zadebiutuje prawdopodobnie około 15:00 czasu polskiego, przynajmniej na PC. Niewykluczone, że posiadacze tytułu na PlayStation 4 będą musieli poczekać dwie godziny dłużej – do 17:00.

Czterech to już kompania. - No Man's Sky dziś otrzyma aktualizację NEXT i wersję na Xboksa One - wiadomość - 2018-07-24
Czterech to już kompania.

Dla wielu najważniejszym elementem, który pojawi się w No Man's Sky wraz z aktualizacją NEXT, jest tryb multiplayer, który był wyczekiwany przez graczy praktycznie od premiery tytułu. Umożliwi on zarówno zabawę w niewielkiej (prawdopodobnie maksymalnie czteroosobowej) grupie w ramach kooperacji, jak i wcielenie się w rolę pirata i atakowanie innych graczy. Zatem niezależnie od tego, czy chcemy dzielić się surowcami i wspólnie budować bazę, czy walczyć w epickich bitwach, powinniśmy znaleźć coś dla siebie.

Ponadto aktualizacja NEXT wprowadzi szereg innych, nie mniej znaczących nowości. Wśród nich możemy wyróżnić liczne ulepszenia graficzne, możliwość zmiany kamery z pierwszo- na trzecioosobową (i odwrotnie), usprawnienia w systemie budowania baz (pojawią się między innymi setki świeżych elementów) oraz opcję tworzenia własnej floty fregat, którą będzie można zarządzać i wysyłać na różnorakie misje. Dołączą one do licznych zmian, jakich doczekało się No Man's Sky na przestrzeni ostatnich 2 lat. Subiektywną listę 11 najważniejszych, przygotowaną przez 505 Games, znajdziecie tutaj. Dodatkowe informacje na temat łatki NEXT są dostępne między innymi na oficjalnym blogu PlayStation.

Posiadacze Xboksów gotowi do startu? - No Man's Sky dziś otrzyma aktualizację NEXT i wersję na Xboksa One - wiadomość - 2018-07-24
Posiadacze Xboksów gotowi do startu?

Skoro wspomnieliśmy już 505 Games, jak być może już wiecie ta włoska firma zajmuje się wydaniem No Man's Sky w wersji na konsolę Xbox One. Tak się składa, że jej debiut również przypada na dziś. Niestety, pełnowymiarowa premiera nastąpi wyłącznie w USA. Europejscy posiadacze platformy Microsoftu muszą zadowolić się na razie jedynie wydaniem cyfrowym, które zostanie odblokowane równo o 15:00 czasu polskiego. Pudełka z produkcją studia Hello Games w wersji na Xboksa One pojawią się na półkach sklepowych na naszym kontynencie 27 lipca.

Przy okazji premiery aktualizacji NEXT i wersji na Xboksa One Sean Murray, kontrowersyjny dyrektor studia Hello Games, napisał wiadomość na oficjalnej stronie No Man's Sky. Nie kryje on w niej dumy ze swojego wciąż niewielkiego zespołu, któremu udało się w dużej mierze przywrócić zaufanie graczy po katastrofalnej premierze. Po raz kolejny deweloper przeprosił za swoje błędy i braki w komunikacji oraz podziękował za danie tytułowi drugiej szansy. Podkreślił, że pozytywne oceny pojawiające się ostatnio na Steamie są dodatkową motywacją do pracy przy rozwoju No Man's Sky, który będzie trwał aż do momentu, gdy wszyscy z czystym sumieniem powiedzią, że tytuł jest w 100% ukończony.

Ponadto Murray zapowiedział pierwszy sezon wydarzeń społecznościowych, podczas którego co tydzień i zupełnie za darmo w grze będzie pojawiać się interesująca zawartość. Ma on wystartować niedługo. Z kolei już teraz udostępniono stronę Galactic Atlas, gdzie znajduje się mapa z zaznaczonymi najistotniejszymi miejscami w galaktyce produkcji (zdaniem fanów). Ma być ona regularnie aktualizowana.

  1. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
  2. Recenzja gry Mo Man’s Sky – w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
  3. No Man’s Sky – kompendium wiedzy