Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2018, 12:10

autor: AlexB

11 najważniejszych zmian w No Man's Sky według 505 Games

Firma 505 Games przygotowała krótki film przedstawiający 11 najważniejszych zmian, jakie zaszły w No Man's Sky, licząc od dnia premiery. 24 lipca produkcja studia Hello Games doczeka się kolejnej dużej aktualizacji i wydania na Xboksa One.

Zbliża się 24 lipca – data niezwykle istotna dla posiadaczy kosmicznego symulatora No Man's Sky od studia Hello Games. Wówczas to zadebiutuje edycja gry na konsolę Xbox One oraz największa do tej pory aktualizacja, nazwana przez twórców NEXT, dodająca między innymi długo wyczekiwany tryb multiplayer. Z tej okazji firma 505 Games, czyli wydawca tytułu na platformę Microsoftu, przygotowała krótki film prezentujący subiektywną listę jedenastu najbardziej istotnych elementów, które odmieniły oblicze No Man's Sky, licząc od dnia premiery.

Na przygotowanej przez 505 Games liście znalazły się kolejno:

 1. ulepszony system handlu
 2. portale
 3. nowe biomy i algorytmy tworzenia terenu
 4. pojazdy naziemne
 5. nowe tryby zabawy
 6. budowanie baz
 7. misje i fabuła
 8. manipulacja terenem
 9. wraki statków
 10. ulepszona walka kosmiczna
 11. potężne okręty transportowe

Rzecz jasna to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Wszystkie zmiany, jakie dodały do gry trzy największe wydane dotąd aktualizacje - Foundation, Pathfinder oraz Atlas Rise – znajdziecie tutaj, tutaj i tutaj.

No Man’s Sky zmieniło się od dnia premiery, choć wciąż jest sporo do zrobienia. - 11 najważniejszych zmian w No Man's Sky według 505 Games - wiadomość - 2018-07-11
No Man’s Sky zmieniło się od dnia premiery, choć wciąż jest sporo do zrobienia.

No Man's Sky pojawiło się na rynku w sierpniu 2016 roku i wywołało olbrzymie kontrowersje. Kształt premierowej wersji nijak nie pokrywał się bowiem z wizją ambitnego kosmicznego symulatora roztaczaną podczas różnorakich prezentacji przez Brytyjczyków z Hello Games. Gdy dodamy do tego fatalnie zoptymalizowane wydanie pecetowe, otrzymamy przepis na piękną katastrofę. Pracownicy Hello Games z pokorą przyjęli wszelką krytykę, jaka na nich spłynęła ze strony graczy oraz mediów branżowych, i rozpoczęli proces uzupełniania No Man's Sky nową zawartością. Przez ostatnie niemal dwa lata udało im się wypuścić trzy duże aktualizacje, a także mnóstwo mniejszych łatek, które nieco poprawiły odbiór tytułu. Wciąż jest jednak sporo do zrobienia, lecz patrząc na starania speców z Hello Games możemy być niemal pewni, że ich dzieło będzie stale rozwijane.

 1. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
 2. Recenzja gry Mo Man’s Sky – w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
 3. No Man’s Sky – kompendium wiedzy