Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2018, 14:20

No Man's Sky otrzyma gigantyczną aktualizację NEXT. Wydanie na Xboksa One w drodze

Studio Hello Games zapowiedziało kolejną dużą aktualizację No Man's Sky, zatytułowaną NEXT. Największe z dotychczasowych darmowych rozszerzeń ma zadebiutować latem. Przy okazji potwierdzono wydanie gry na konsolę Xbox One, oferujące wsparcie dodatkowych funkcji One X oraz wszystkie wydane uaktualnienia.

NEXT ma być największym z dotychczasowych uaktualnień No Man’s Sky. - No Man's Sky otrzyma gigantyczną aktualizację NEXT. Wydanie na Xboksa One w drodze - wiadomość - 2018-03-29
NEXT ma być największym z dotychczasowych uaktualnień No Man’s Sky.

Premiera No Man’s Sky prawie dwa lata temu zdecydowanie nie należała do najbardziej udanych – przedpremierowe obietnice twórców nijak się miały do rzeczywistości. Na szczęście studio Hello Games wzięło się ostro za rozwój tytułu, co przełożyło się na wydanie licznych aktualizacji, w tym trzech ogromnych: wprowadzonej w listopadzie 2016 roku Foundation, dodanej przed rokiem Path Finder oraz udostępnionej w sierpniu Atlas Rises. W efekcie NMS zaczęło odzyskiwać zaufanie graczy, aczkolwiek wciąż trudno mówić o pełnej rehabilitacji w oczach nabywców. Dlatego zespół zamierza dalej rozwijać swoją produkcję, o czym świadczy dzisiejsze ogłoszenie. Sean Murray, prezes Hello Games, zapowiedział na Twitterze NEXT – czwarty ogromny patch do gry, który zadebiutuje latem. Na razie nie znamy szczegółów na temat jego zawartości, ale Murray nazywa go „największą z dotychczasowych aktualizacji” oraz „kolejnym istotnym krokiem dla twórców oraz społeczności” (co ma podkreślać jego nazwa). Taka zapowiedź z pewnością wzbudza zainteresowanie, skoro brytyjskie studio poprzednio wprowadziło m.in. dodatkowe 30 godzin zawartości fabularnej. Potwierdzono też, że możemy liczyć na kolejne darmowe rozszerzenia.

Co ciekawe, przy okazji potwierdzono wydanie No Man’s Sky na konsoli Xbox One. Sam wpis na Twitterze wspomina o tym niejako po drodze, ale Hello Games zdradziło nieco więcej w komunikacie dla serwisu Xbox Wire. Tytuł ukaże się zarówno w wersji cyfrowej, jak i w wydaniu pudełkowym (za które odpowiada firma 505 Games) i uwzględni wszystkie dotychczasowe aktualizacje, włącznie z nadchodzącym NEXT. Nie zapomniano też o dodatkowych opcjach oferowanych przez wersję Xbox One X, otrzymamy więc wsparcie rozdzielczości 4K oraz technologii HDR. Niestety, nie pokuszono się o podanie daty premiery, która zapewne nastąpi nie wcześniej niż latem, biorąc pod uwagę uwzględnienie czwartego uaktualnienia.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej