Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2016, 10:24

autor: Góral

No Man's Sky - dziś premiera na PC; pojawiły się pierwsze recenzje

W sieci pojawiły sie pierwsze recenzje gry No Man's Sky, która dziś ukaże się na PC-tach, a od kilku dni jest dostępna na konsoli PlayStation 4. Wynika z nich, że produkcja studia Hello Games jest niezła, ale rozgrywka po początkowym zachwycie szybko wywołuje wrażenie monotonii.

Od kilku dni na PlayStation 4 dostępna jest wyczekiwana gra No Man's Sky. W związku z tym w sieci pojawiły się już recenzje dzieła studia Hello Games. Część serwisów opublikowała ostateczne werdykty, część wstrzymała się jeszcze z taką opinią, dając sobie na testy więcej czasu. Nie zmienia to faktu, że produkcja nie jest żadnym przełomem i choć z pewnością jest to ciekawy projekt, tak gigantyczny obszar udostępniony do eksploracji nie przekłada się na nieskończoną ilość radości płynącej z zabawy.

Wśród zalet wymienia się przede wszystkim samo uniwersum i jego ogrom. Świetnie wypada też warstwa dźwiękowa. Narzekania kierowane są w stronę tego, czego chyba obawiali się wszyscy przed premierą – gra jest po prostu nieco monotonna, a poszczególne elementy, w tym planety, oczywiście różnią się od siebie, ale zmiany nie są jakieś drastyczne i z czasem wrażenie odkrywania unikalnych rzeczy mija. Jim Sterling z The Jimquisition jest chyba najbardziej krytyczny w stosunku do tej gry. W swojej recenzji napisał, że odwiedził wiele planet, spotkał wielu obcych, ale ani raz nie był zaskoczony, a każda kolejna lokacja jest tylko „inaczej pomalowanym domem dla tej samej rutyny”. Podobną opinię wydał Czarny Wilk w naszej, jeszcze nie ukończonej recenzji, w której napisał, że: „Po kilkunastu godzinach spędzonych z No Man’s Sky czuję się, jakbym widział już wszystko”, przy czym zaznaczył, że mimo powtarzalności, gra cały czas potrafi wzbudzić w nim radość.

Podobne głosy pojawiają się w pozostałych tekstach. Jednym to bardziej odpowiada, innym mniej, czyli wychodzi na to, że No Man's Sky nie jest po prostu grą dla każdego. Domorośli odkrywcy, od zawsze pragnący poczuć się jak astronauta, z pewnością będą się lepiej bawić, niż np. osoby, które liczyły, że studio Hello Games odda w ich ręce zaawansowany, zróżnicowany i pełen możliwości symulator przetrwania w kosmosie, w którym każdy ruch decyduje o naszym być albo nie być. Krótko pisząc, zagrać można, a nawet wypada, w końcu produkcja jest na swój sposób unikatem, ale niekoniecznie trzeba to zrobić teraz i za tę cenę.

No Man's Sky, po kosmicznej podróży z PlayStation 4, za kilka godzin wyląduje na PC-tach. - No Man's Sky - dziś premiera na PC; pojawiły się pierwsze recenzje - wiadomość - 2016-08-12
No Man's Sky, po kosmicznej podróży z PlayStation 4, za kilka godzin wyląduje na PC-tach.

Wybrane recenzje No Man's Sky:

Na koniec przypominamy, że dziś wieczorem, a dokładniej pisząc o godzinie 19:00 czasu polskiego, No Man's Sky ukaże się na komputerach osobistych. Produkcję znajdziecie na Steamie w cenie 59,99 euro, czyli około 256 zł.