Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2016, 10:03

autor: Adrian Werner

We Sing - popularna seria gier karaoke powróci na PlayStation 4 i Xboksa One

Firma Nordic Games zapowiedziała We Sing, czyli grę muzyczną stanowiącą wskrzeszenie popularnego na konsoli Wii cyklu. Nowa odsłona umożliwi wspólne śpiewanie maksymalnie ośmiu graczom.

Doskonale znana posiadaczom konsoli Wii seria gier karaoke We Sing wkrótce doczeka się nowej odsłony, która będzie pierwszą produkcją w historii cyklu opracowaną z myślą o platformach innych niż te opatrzone logiem firmy Nintendo. Projekt zatytułowany został po prostu We Sing i zmierza na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Premiera planowana jest na końcówkę tego roku.

Domowe koncerty rozpoczną się zimą tego roku. - We Sing - popularna seria gier karaoke powróci na PlayStation 4 i Xboksa One - wiadomość - 2016-08-12
Domowe koncerty rozpoczną się zimą tego roku.
WE SING W SKRÓCIE:
 • Deweloper: We Sing Productions
 • Wydawca: Nordic Games
 • Gatunek: muzyczne
 • Platforma: PS4, XONE
 • Data premiery: zima 2016 r.

Nowe We Sing stanowić będzie rozwinięcie rozwiązań z wcześniejszych odsłon serii. Tradycyjnie więc dostaniemy grę muzyczną, w której naszym zadaniem będzie odpowiednie wyśpiewywanie piosenek, a występy te będą potem oceniane za pomocą punktów, przydzielanych na podstawie wskazań analizującego głos systemu KaraEngine. Produkcja zaprojektowana ma być głównie z myślą o lokalnym multiplayerze, ale pozwoli także na samotną zabawę oraz rywalizowanie z innymi użytkownikami o pozycje w sieciowych rankingach.

Gra obsłuży maksymalnie cztery mikrofony podłączane za pomocą USB, ale w sumie bawić się będzie mogło osiem osób jednocześnie. Stanie się to możliwe dzięki opcji wykorzystania smartfonów z systemami iOS i Android jako czterech dodatkowych mikrofonów.

Gra zaoferuje sześć trybów rozgrywki, wśród których znajdą się zarówno te przeznaczone dla pojedynczego gracza, kooperacyjne, jak i umożliwiające rywalizację z przyjaciółmi. Gracze będą mogli także wybierać pomiędzy trzema poziomami trudności. Każdy z utworów zaśpiewamy wspólnie z oryginalnym wykonawcą lub też korzystając w opcji czystego karaoke, w której dostaniemy jedynie podkład muzyczny i tekst utworu. Pojawi się także opcja zwykłego odgrywania teledysków.

Autorzy na razie ujawnili tylko kilka piosenek, które znajdziemy w grze:

 1. Dancing Queen - Abba
 2. Let’s Dance - David Bowie
 3. Cake By The Ocean- DNCE’s
 4. Stitches - Shawn Mendes
 5. Chandelier – Sia
 6. See You Again - Wiz Khalifa i Charlie Puth.

Pełna lista piosenek ma zostać ujawniona w najbliższych tygodniach. Warto na koniec wspomnieć, że nowe We Sing powstaje na bazie silnika Unreal Engine 4 i wyposażone zostanie w systemy chroniące przed cheaterami.

 1. Oficjalna strona gry