Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2017, 10:10

No Man’s Sky zaczęło odzyskiwać sympatię graczy

Wydany w piątek patch 1.3 do No Man’s Sky okazał się strzałem w dziesiątkę. Oceny graczy w serwisie Steam za ostatnie trzydzieści dni po raz pierwszy od dawna są w większości pozytywne, a liczba bawiących się w ten tytuł podskoczyła z niecałego tysiąca do prawie 15 tysięcy.

No Man’s Sky zaczęło odzyskiwać sympatię graczy - ilustracja #1
NO MAN’S SKY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Hello Games
  2. Wydawca: Hello Games
  3. Gatunek: sandbox
  4. Platformy: PC, PS4
  5. Data premiery: sierpień 2016 r.

Kosmiczny sandboks No Man’s Sky był największym rozczarowaniem ubiegłego roku i gracze dali upust swojemu niezadowoleniu przyznając grze fatalne oceny w serwisie Steam. Autorzy produkcji, czyli ludzie ze studia Hello Games, spędzili następnych kilkanaście miesięcy naprawiając swoje dzieło i starania te przynoszą efekty.

Przedwczoraj ukazała się potężna aktualizacja 1.3, która dodała m.in. 30 godzin fabuły, namiastkę trybu kooperacji, edytowanie terenu oraz nową ekonomię układów gwiezdnych. Patch musiał zrobić na posiadaczach gry bardzo dobre wrażenie, gdyż w serwisie Steam oceny użytkowników wystawiane przez ostatnich 30 dni po raz pierwszy od bardzo dawna zmieniły się na „W większości pozytywne”.

Nie tylko oceny zmieniły się na lepsze. Przed premierą aktualizacji, w pecetowe No Man’s Sky bawiło się średnio 500-1000 osób jednocześnie. Po wydaniu patcha 1.3 liczba ta podskoczyła do prawie 15 tysięcy.

Oczywiście, należy pamiętać, że ogół ocen użytkowników w Steam pozostaje „W większości negatywny”, a zaraz po premierze gry w szczytowych momentach kilku pierwszych dni w No Man’s Sky bawiło się nawet 200 tysięcy osób jednocześnie. Jednak, choć wielu graczy zapewnie nigdy nie wybaczy twórcom fatalnego debiutu tej produkcji, to trzeba przyznać, że deweloperzy włożyli masę wysiłku w naprawienie swoich błędów.

  1. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
  2. Recenzja gry No Man's Sky - w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
  3. No Man's Sky - kompendium wiedzy