Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2018, 11:30

autor: Adrian Werner

Vampyr - sprzedaż przekroczyła 450 tys. egzemplarzy

Gra RPG Vampyr nie zachwyciła recenzentów, ale nie przeszkodziło jej to w osiągnięciu dobrych wyników sprzedaży. Studio DONTNOD Entertainment poinformowało, że produkcja znalazła już ponad 450 tysięcy nabywców.

Wampirze RPG przypadło graczom do gustu. - Vampyr - sprzedaż przekroczyła 450 tys. egzemplarzy - wiadomość - 2018-07-11
Wampirze RPG przypadło graczom do gustu.
VAMPYR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DONTNOD Entertainment
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 5 czerwca 2018 r.

Gra Vampyr, czyli RPG autorstwa zespołu DONTNOD Entertainment, nie spełniła do końca pokładanych w niej nadziei, przynajmniej pod kątem jakości. Okazuje się jednak, że tytuł sprzedaje się całkiem dobrze. Prezes studia, Oskar Guilbert, pochwalił się, że produkcja znalazła już ponad 450 tysięcy nabywców.

Nie ujawniono, jakie wyniki osiągnięto na poszczególnych platformach sprzętowych. Dzięki niedawnym kalkulacjom sprzedaży gier na Steamie wiemy jednak, że wydanie pecetowe rozeszło się w co najmniej 162 tysiącach egzemplarzy.

Przypomnijmy, że Vampyr zadebiutował 5 czerwca tego roku, równocześnie na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Tytuł oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Wersja na konsolę firmy Sony posiada średnią ocen na poziomie 72% według serwisu Metacritic. Nie jest to zły wynik, ale oczekiwania były większe. Nasz redaktor był jeszcze bardziej surowy i wystawił grze notę 6.0/10.

Jak widać, recenzje nie zaszkodziły specjalnie popularności gry i wszystko wskazuje na to, że okaże się ona sukcesem kasowym. Vampyr miał zdecydowanie niższy budżet niż superprodukcje AAA. Będąca wydawcą projektu firma Focus Home Interactive w zeszłym roku zdradziła, że pół miliona sprzedanych egzemplarzy wystarczy, aby wyjść na zero.

Powodzenie gry sprawia, że możemy liczyć na dalszy rozwój marki. Raczej nie odbędzie się to jednak w formie płatnych DLC. Rozważając przyszłość Vampyra przed premierą wydawca ogłosił bowiem, że w takim wypadku wolałby się skupić na kontynuacji, a nie dodatkach.

  1. Recenzja gry Vampyr – to nie jest RPG, na które czekaliście
  2. Vampyr - poradnik do gry
  3. Focus Home Interactive – strona oficjalna