Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2018, 12:45

Nowe detale i śliczny gameplay z Forza Horizon 4

Dzięki przeszło godzinnemu streamowi z udziałem deweloperów ze studia Playground Games poznaliśmy szereg nowych szczegółów na temat Forza Horizon 4 i zobaczyliśmy obszerny fragment rozgrywki z nadchodzącej produkcji.

Pierwszy stream z deweloperami Forza Horizon 4 już za nami. - Nowe detale i śliczny gameplay z Forza Horizon 4 - wiadomość - 2018-07-11
Pierwszy stream z deweloperami Forza Horizon 4 już za nami.

Studio Playground Games zapowiedziało, że zamierza dzielić się z fanami nowymi informacjami na temat zbliżającej się gry wyścigowej Forza Horizon 4, wykorzystując do tego celu cotygodniowe streamy. Dzięki pierwszemu z nich zobaczyliśmy atrakcyjnie prezentujący się fragment rozgrywki, ukazujący „perfekcyjne, słoneczne, brytyjskie lato” (zmienne pory roku mają stanowić jedną z większych nowości w tej odsłonie serii). Deweloperzy przekazali też szereg ciekawych informacji na temat nadchodzącej produkcji. Cały stream możecie zobaczyć poniżej (akcja zaczyna się około 14 minuty).

Rola domów w Forza Horizon 4

Domy będą miejscami, w których będziemy gromadzić, malować oraz dostosowywać do swoich oczekiwań posiadane samochody. Każde z dwunastu dostępnych domostw zaoferuje także konkretne benefity. W niektórych wypadkach będą to rzeczy trywialne – jak np. korona, którą będzie mógł nosić nasz awatar – jednak czasem bonusy będą miały realny wpływ na rozgrywkę (np. odblokowując opcję szybkiego podróżowania). Nieruchomości będą przy tym bardzo zróżnicowane – znajdziemy pośród nich zarówno leśną chatkę, jak i… zamek.

Sunflower Meadows – jedna z rezydencji dostępnych w Forza Horizon 4.
Sunflower Meadows – jedna z rezydencji dostępnych w Forza Horizon 4.

Wygląd bohatera – co zmienimy?

Dowiedzieliśmy się też, jakim zmianom będzie podlegał wygląd naszego awatara. Nie otrzymamy możliwości stworzenia jego wizerunku od podstaw – zamiast tego wybierzemy jedną z 14 postaci stworzonych przez deweloperów, której wygląd dostosujemy następnie do swoich upodobań dzięki bogatej selekcji przeszło pięciuset sztuk ubrań i akcesoriów (w tym naprawdę szalonych wdzianek, takich jak np. pokryty brokatem kostium kurczaka). Warto odnotować, że nie będzie żadnych restrykcji związanych z płcią – wszyscy będą mogli nosić wszystko. Otrzymamy też możliwość dostosowania koloru każdego z przedmiotów.

Kostiumy mogą przybierać różną postać...
Kostiumy mogą przybierać różną postać...

Niektóre bajery będziemy mogli odblokować grając – np. poprzez kończenie specjalnych wyzwań. Inne trzeba będzie nabyć w sklepie – znając historię serii, prawdopodobnie również z wykorzystaniem prawdziwych pieniędzy. Miejmy nadzieję, że tym razem obejdzie się bez niepotrzebnych kontrowersji, z jakimi mieliśmy do czynienia przy okazji premiery Forzy Motorsport 7 od studia Turn 10.

Forza Horizon 4 zadebiutuje na pecetach oraz Xboksie One 2 października. Kolejny stream z twórcami gry odbędzie się 17 lipca i skupi na jesieni oraz funkcjach sieciowych (a konkretniej mechanice tzw. dzielonego świata – ang. shared world).

  1. Forza Horizon 4 i The Crew 2 tworzą razem idealną grę wyścigową
  2. Playground Games – strona oficjalna