Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2017, 10:40

autor: AlexB

Forza Motorsport 7 - twórcy ugięli się pod presją graczy

Przez ostatnie kilka dni zrobiło się wokół Forzy Motorsport 7 dość spore zamieszanie. Alan Hartman, szef studia Turn 10, wystosował list do fanów, w którym zapewnia, że firma rozwiąże kilka najbardziej palących problemów.

Forza Motorsport 7 nie miała łatwego startu. Choć najnowsza odsłona popularnej serii wyścigów samochodowych od studia Turn 10 i firmy Microsoft zyskała sympatię mediów branżowych, u graczy wzbudziła dość mieszane odczucia. Wszystko to za sprawą afery z pakietem VIP. Posiadacze gry w wersji Ultimate, którzy mogli rozpocząć zabawę już w piątek, zauważyli, że w przeciwieństwie do poprzednich części nie zapewniono stałego bonusu do zarabianych podczas zawodów kredytów - premia działa jedynie na przestrzeni 25 wyścigów. Kwestia ta nie została poruszona w żadnym oficjalnym opisie. Wielu graczy poczuło się oszukanych i zalało Internet negatywnymi opiniami na temat produktu. Choć dość szybko wszystko zostało wyjaśnione, niesmak pozostał. Sytuacja zmusiła studio Turn 10 do podjęcia kolejnych kroków. Alan Hartman, szef zespołu deweloperskiego, wystosował do graczy oficjalny list, w którym zapowiada szereg zmian związanych z najbardziej drażliwymi kwestiami.

Wygląda na to, że kryzys związany z Forzą Motorsport 7 został zażegnany, przynajmniej w pewnym stopniu. - Forza Motorsport 7 - list od twórców do graczy - wiadomość - 2017-10-05
Wygląda na to, że kryzys związany z Forzą Motorsport 7 został zażegnany, przynajmniej w pewnym stopniu.

Pierwszą z nich jest rzecz jasna Forza Motorsport 7 VIP. Przede wszystkim Hartman przeprosił za całe zamieszanie, frustrację i dezorientację, jaką mogli poczuć gracze. W ramach zadośćuczynienia posiadacze pakietu VIP otrzymają kilka bonusów. W swoim garażu już powinni mieć cztery nowe samochody - Jaguara F-TYPE Project 7 Forza Edition z 2016 roku, Chevroleta Camaro ZL1 Forza Edition z 2017 roku, Acurę NSX Forza Edition z 2017 roku oraz Maserati Gran Turismo S Forza Edition z 2010 roku. Kolejne rzeczy VIP-y powinny otrzymać wkrótce. Dodatkowe elementy na przeprosiny to jednak nie koniec. Jak możemy przeczytać w liście:

Po drugie, co jest być może jeszcze ważniejsze, zmienimy system nagród VIP w Forzie Motorsport 7. Ten nowy będzie działał podobnie jak w poprzedniej części, czyli będzie oferował stały podstawowy bonus 2X do zdobywanych podczas każdego wyścigu kredytów. Rozpoczęliśmy już prace nad tą funkcją i wdrożymy ją do gry najszybciej jak się tylko da. Więcej informacji podamy, gdy data premiery będzie już znana.

Wygląda zatem na to, że deklaracja studia Turn 10 o tym, iż dobra komunikacja ze społecznością jest dla nich najważniejsza, nie była tylko pustym sloganem. W tym wypadku wysłuchali oni krytyki graczy i dostosowali się do ich uwag.

Twórcy zapewniają, że sporadyczne problemy, jakie ma Forza Motorsport 7 na PC, zostaną wkrótce naprawione. - Forza Motorsport 7 - list od twórców do graczy - wiadomość - 2017-10-05
Twórcy zapewniają, że sporadyczne problemy, jakie ma Forza Motorsport 7 na PC, zostaną wkrótce naprawione.

To nie wszystko. W pierwszych recenzjach pecetowej wersji pojawiały się narzekania na problemy ze stabilnością i wydajnością. Twórcy dostrzegli ten problem. Cytując Hartmana:

Nasz zaspół pracuje całą dobę, by znaleźć, zbadać i wyeliminować problemy techniczne najszybciej, jak się tylko da. (…) Jakość doświadczenia płynącego z zabawy na PC wciąż jest jednym z naszych priorytetów.

Hartman zaznaczył również, że część błędów naprawił już pierwszy, ogromny patch, który pojawił się w dniu premiery. Jeśli jednak ktoś napotka na jakieś problemy, może je zgłosić na forum, napisać o nich na Twitterze, lub wysłać maila do pomocy technicznej na adres [email protected]

Forza Motorsport 7 ukazała się oficjalnie 3 października na PC oraz Xboksie One. Tytuł dostępny jest w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).