Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXONE
Okładka Forza Motorsport 7 (PC)
OkładkaForza Motorsport 7 (PC)

Forza Motorsport 7

FM7

Siódma pełnoprawna odsłona bestsellerowego cyklu gier wyścigowych, rozwijanego we współpracy Turn 10 Studios z firmą Microsoft.

Wyścigi | samochodowe | elementy symulacyjne | Xbox Play Anywhere

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Forza Motorsport 7 Premiera

3paź2017

PC XONE

Gry podobne do Forza Motorsport 7

Assetto Corsa

GRID Legends

Shift 2: Unleashed

Forza Motorsport 7 jest kolejną odsłoną bestsellerowego cyklu gier wyścigowych, nad którym pieczę sprawuje zespół Turn 10 Studios. W przeciwieństwie do poprzedniczki, wypuszczonej początkowo wyłącznie na konsoli Xbox One i dopiero z czasem udostępnionej w specjalnej edycji na komputery osobiste, opisywana pozycja pojawiła się jednocześnie na pecetach i konsoli Microsoftu.

Mechanika

Forza Motorsport 7 pozwala graczom wziąć udział w wyścigach na trzydziestu dwóch torach,wśród których prym wiedzie legendarny Nürburgring. Po trasach można rozbijać się za kierownicami ponad siedmiuset samochodów. Poszczególne pojazdy reprezentują zróżnicowane klasy – pojawiają się tutaj zarówno egzotyczne superauta, jak i prawdziwe legendy motoryzacji. Samochody są podatne na niewielkie modyfikacje optyczne i mechaniczne: nic nie stoi na przeszkodzie, by zmieniać ustawienia silnika czy zawieszenia, dostosowując tym samym pojazd do warunków panujących na danym torze. Specjalny tryb ForzaVista pozwala natomiast na obejrzenie każdego z nich w najdrobniejszych szczegółach – możemy nie tylko obejść samochód dookoła, podziwiając walory karoserii, lecz także otworzyć maskę, zajrzeć do bagażnika, czy wejść do środka i uruchomić silnik. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii serii możemy dostosować do indywidualnych preferencji również wygląd stroju wirtualnego kierowcy.

Opracowany przez studio model jazdy ponownie plasuje się gdzieś pomiędzy symulacją, a zręcznościówką – wyraźnie czuć tutaj różnicę pomiędzy różnymi typami nawierzchni, nie wspominając nawet o odmiennych doznaniach towarzyszących jeździe samochodami z różnymi rodzajami napędu. Podobnie jak miało to miejsce w Forza Motorsport 6, wpływ na przyczepność mają mokra nawierzchnia oraz pora dnia. Warto nadmienić, że mniej doświadczeni kierowcy znów mogą skorzystać z licznych asyst pokroju wspomagania hamowania, ABS-u czy choćby kontroli trakcji i stabilności.

Tryby gry

Filarem Forza Motorsport 7 na platformie PC i XONE jest tryb kariery, pozwalający ścigać się najróżniejszymi typami pojazdów, a także od czasu do czasu wziąć udział w wydarzeniach pokazowych, jak choćby pojedynek z Kenem Blockiem czy gra w samochodwe kręgle. Oprócz tego możemy brać udział w pojedynczych wyścigach oraz stawać w szranki z innymi graczami w ramach opartego na rywalizacji multiplayera. Całości dopełnia e-sportowa liga Forza Racing Championship, w ramach której gracze pną się po szczeblach kariery, rywalizując z oponentami z całego świata, oraz integracja z serwisem streamowania rozgrywki Mixer.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Forza Motorsport 7 prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. Poszczególne samochody dopracowano z dbałością o detale, a i same trasy mogą się podobać ze względu na bogactwo szczegółów.

Należy odnotować, że konsolowa wersja gry wykorzystuje dodatkową moc oferowaną przez Xboksa One X – mocniejszą wersję sprzętu Microsoftu, na której działa w natywnej rozdzielczości 4K przy animacji utrzymanej na poziomie 60 FPS.

Ostatnia modyfikacja 22 września 2017

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 1388 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,7 / 10 na podstawie 334 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Forza Motorsport 7

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Forza Motorsport 7 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-750 2.67 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650/Radeon R7 250X lub lepsza
 • 108 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4460 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce 1050 Ti lub lepsza
 • 108 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
XONE
PC