Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONE
Okładka Project CARS 2 (PC)

Project CARS 2

Kontynuacja udanej gry wyścigowej z 2015 roku, stworzonej przez Slightly Mad Studios (m.in. Need for Speed: Shift i Shift 2: Unleashed).

Wyścigi | samochodowe | kooperacja

Okładka Project CARS 2 (PC)

data premiery gry:

22wrz2017

PC XONE PS4

Project CARS 2 na PC, PS4 i XONE to kontynuacja uznanej gry wyścigowej z 2015 roku. Za produkcję ponownie odpowiedzialne jest studio Slightly Mad, znane m.in. z Test Drive: Ferrari Racing Legends, Need for Speed: Shift i Shift 2: Unleashed. Produkcja została częściowo sfinansowana na platformie World of Mass Development – tak samo jak część pierwsza. W związku z tym podczas tworzenia tytułu brano także pod uwagę wskazówki samych graczy.

Mechanika

Założenia rozgrywki nie zmieniły się. Jest to więc produkcja stawiająca na realistyczne podejście do jazdy samochodami, aczkolwiek deweloperzy udostępnili rozmaite opcje pozwalające dostosować poziom trudności przeciwników oraz włączyć bądź wyłączyć ułatwienia, w tym chociażby wyświetlanie na torze optymalnej linii jazdy.

W porównaniu do pierwszej części Project CARS gracze otrzymali znacznie większy katalog lokacji. Łącznie udostępniono ich około 60, co przełożyło się na ponad 130 tras, po których ścigamy się rozmaitymi pojazdami. Tym razem do dyspozycji miłośników motoryzacji oddano przeszło 180 samochodów przypisanych do 28 kategorii, w tym kilku zupełnie nowych (np. bolidy IndyCar).

Tryby gry

Jazda odbywa się w rozmaitych trybach single i multiplayer. Podstawową opcją jest kampania dla jednego gracza. Produkcja oferuje ponadto zmagania w multiplayerze. Będąc podłączonym do sieci, można liczyć na pojedynki z innymi osobami, które tym razem są dla nas dobierane według reputacji sieciowej (ta zwiększa się, gdy jeździmy bezpiecznie i czysto). Ponadto nie zabrakło rozmaitych wyzwań, rankingów itd.

Miłośnicy dłubania przy samochodach z pewnością docenią liczne opcje pozwalające dostosować maszynę do swojego stylu jazdy i danego toru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 4,2 / 10 na podstawie 1012 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 461 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 174,90 PLN

Gry podobne do Project CARS 2

Klasyfikacja PEGI Project CARS 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Project CARS 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3450 3.5 GHz/AMD Athlon FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 680 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-6700K 4.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080/Radeon RX 480 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10
Recenzja gry Project CARS 2 – najładniejsza gra wyścigowa, ale czy najlepsza?
Recenzja gry Project CARS 2 – najładniejsza gra wyścigowa, ale czy najlepsza?

Recenzja 19 września 2017, 15:00

Gdyby festiwal wad i zalet Projectu CARS 2 kończył się w tym miejscu, w ciemno byłby to mój faworyt w tegorocznej batalii z Forzą Motorsport 7 i Gran Turismo Sport. Niestety, prawie każde zmagania na torze okupione są tu serią dokuczliwych błędów lub złych rozwiązań, które skutecznie psują przyjemność z jazdy. Niektóre z nich może nie są aż tak odczuwalne podczas krótkich wyścigów w czasie kariery, ja jednak, chcąc doświadczyć wszelkich zalet systemu LiveTrack 3.0 (zmiennej pogody i pory dnia, gromadzącej się gumy na torze), skupiłem się głównie na długich zawodach, liczących po kilkadziesiąt okrążeń. Po zaledwie paru dłuższych trasach lista błędów stawała się coraz obszerniejsza:

PC
XONE
PS4