Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2017, 14:38

autor: Movis

Wieści ze świata (Civilization 6, Gwint, South Park: The Fractured But Whole, Project CARS 2) 20/12/2017

Dziś piszemy o zapowiedzi Czyngis-chana i Mongolii w Civilization VI: Rise and Fall, świątecznej aktualizacji w karciance Gwint, dodatku Niebezpieczny holopokład do South Park: The Fractured But Whole i premierze DLC Fun Pack do Project CARS 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mongolia dołączy do Civilization 6

Klasyk z poprzednich edycji serii Civilization powraca w wielkim stylu. Kolejny przywódca zapowiedziany w ramach dużego DLC Rise and Fall to wielki zdobywca i wódz mongolskiej hordy – Czyngis-chan. Znany ze zjednoczenia poróżnionych stepowych plemion i stworzenia pierwszego co do wielkości skonsolidowanego imperium w historii Ziemi.

A kto tu znowu przycwałował? I jaki zadowolony z siebie. - Wieści ze świata (Civilization 6, Gwint, South Park: The Fractured But Whole, Project CARS 2) 20/12/2017 - wiadomość - 2017-12-20
A kto tu znowu przycwałował? I jaki zadowolony z siebie.

Umiejętności lidera oraz nacji skupiają się na tworzeniu ogromnych armii kawaleryjskich i agresywnych podbojach militarnych. Zdolność „mongolska horda” znacząco wzmacnia wszystkich jeźdźców i daje im szanse przechwycenia wrogich oddziałów tego typu po ich pokonaniu. Unikalną jednostką są doskonale wyszkoleni Keszigowie – elitarna gwardia Wielkiego Chana. Mobilni łucznicy cechują się długim zasięgiem strzału i mogą pokonywać znaczne dystanse.

Jeśli chodzi o budynki – Ordu zastępuje zwykłą stajnie, a produkowane tam wojsko zyskuje dodatkowe punkty ruchu. Unikalną mechaniką jest zaś podobnie brzmiące Örtoo – rodzaj „stacji przekaźnikowych” dla konnych posłańców hordy. W grze system ten gwarantuje darmowy punkt handlowy w każdym mieście, do którego został wytyczony szlak handlowy. Budowla zapewnia zaś lepszą „widoczność” akcji dyplomatycznych podejmowanych przez odbiorcę towarów.

Premierę dodatku Rise and Fall zaplanowano na 8 lutego 2018 roku. Poniżej znajdziecie zaś krótkie podsumowanie unikalnych aspektów Mongolii:

Gwint otrzymał świąteczną aktualizację

Wiedźmińska gra karciana Gwint doczekała się wielkiego świątecznego rozszerzenia. Nieodpłatna łatka dodaje do rozgrywek 100 nowych kart, niewidziane wcześniej mechaniki oraz system codziennych zadań, za które dostaniemy nieco growej waluty. Poprawiono też niektóre elementy interfejsu oraz „wygładzono” nieco terminy i język na części kart. Wiele z nich uległo też zmianom „numerycznym”, więc przez 3 dni będzie można rozłożyć je na pył za ich pełną wartość. Pełną listę aktualizacji i spis wszystkich zmienionych kart znajdziecie tutaj.

Wraz z nowościami w grze rozpoczyna się także wydarzenie Zimowe Łowy, w którym zdobędziecie okolicznościowy awatar, tytuł i ramkę. Akcja potrwa do 9 stycznia.

South Park: The Fractured But Whole – DLC Niebezpieczny holopokład

Danger Deck – trochę X-menów i trochę Star Treka. - Wieści ze świata (Civilization 6, Gwint, South Park: The Fractured But Whole, Project CARS 2) 20/12/2017 - wiadomość - 2017-12-20
Danger Deck – trochę X-menów i trochę Star Treka.

Po październikowej premierze wieść o grze South Park: The Fractured But Whole nieco ucichła. Jak się okazuje, producent nie zakończył jednak jeszcze swych planów co do gry, a polski oddział firmy Ubisoft podzielił się z nami informacją prasową o najnowszym dodatku DLC. Niebezpieczny holopokład jest pełną wyzwań areną, na której młodociani herosi będą mogli zmierzyć się z coraz trudniejszymi walkami. Kolejne potyczki mają na powrót wskrzesić znanych przeciwników, m.in. Króla Kraba, nakoksowanych gliniarzy, ciocię Sheilę i innych, a cała historia dodaje też do gry parę nowych lokacji. Na zwycięzców czekają zaś alternatywne kostiumy i przedmioty przydatne w przechodzeniu gry po raz kolejny.

Niebezpieczny holopokład jest dostępny na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Cena w aplikacji Uplay to 23,90 zł.

Project CARS 2 – premiera DLC Fun Pack

Pod koniec zeszłego miesiąca zapowiedziano pierwszy pakiet dodatków do symulacyjnej gry wyścigowej Project CARS 2, a od wczoraj paczka nowości dostępna jest już w sklepie Steam oraz na platformach PlayStation 4 i Xbox One. Fun Pack DLC kosztuje ok. 40 zł i skupia się na rallycrossie. W rozszerzeniu znajdziecie dwie nowe trasy (Circuit De Barcelona-Catalunya oraz Brands Hatch) i kolejne samochody:

 1. Audi S1 EKS RX Quattro
 2. Citroen DS3 RX Supercar
 3. Mustang RTR Spec
 4. Mustang '66 RTR
 5. Ford Bronco “Brocky”
 6. Ford RS200 Evolution
 7. Renault R5 Maxi Turbo
 8. Audi’s Sport quattro S1

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Warhammer: Vermintide 2
 2. Living Dark

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall Mongolia (PL)
 2. Bridge Constructor Portal zwiastun rozgrywki #1
 3. Life is Strange: Before the Storm zwiastun całego sezonu
 4. Gwint: Wiedźmińska gra karciana Zwiastun aktualizacji świątecznej (PL)
 5. Total War: Warhammer II Rise of the Tomb Kings
 6. Factotum 90 zwiastun #1
 7. Death Coming zwiastun #1