Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2017, 14:49

autor: Góral

Wiedźmin 3 w 4K na konsoli Xbox One X - jest patch

Zapowiedziana jakiś czas temu aktualizacja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na konsolę Xbox One X wreszcie ujrzała światło dzienne. Produkcja oferuje od teraz dwa nowe tryby graficzne - 4K i "Wydajność".

Geralt i Ciri nareszcie w 4K na XOne X. - Wiedźmin 3 w 4K na Xbox One X - wiadomość - 2017-12-20
Geralt i Ciri nareszcie w 4K na XOne X.

Studio CD Projekt RED udostępniło aktualizację gry Wiedźmin 3: Dziki Gon dla konsoli Xbox One X. Jeżeli posiadacie najnowszy sprzęt Microsoftu i dalej nie macie dość przygód Geralta, to od dziś możecie bawić się w jednym z dwóch nowych trybów graficznych. Pierwszym jest 4K. Ustawienie to pozwala na rozgrywkę w tytułowej rozdzielczości oraz w maksymalnie 30 klatkach na sekundę. W sytuacji, gdy nie posiadacie telewizora 4K, grafika ulepszana jest poprzez supersampling. Drugim trybem jest Wydajność. W tym przypadku rozdzielczość skaluje się dynamicznie w przedziale 1080p-4K, a animacja osiąga nawet 60 klatek na sekundę. W obu przypadkach gra oferuje też wsparcie dla technologii HDR. Oprócz tego w komunikacie poinformowano, że tytuł doczekał się tekstur w wyższej rozdzielczości, lepszej jakości cieni, filtrowania i efektów (ambient occlusion).

By skorzystać z ulepszeń po zaktualizowaniu produkcji, należy wejść w opcjach do zakładki „Wideo”, gdzie w sekcji „Zaawansowane” znajdziecie tryby 4K i Wydajność.

Podobna aktualizacja pojawiła się w październiku na konsoli PlayStation 4 Pro. Polski deweloper zapowiedział, że wkrótce Wiedźmin 3: Dziki Gon na najmocniejszym urządzeniu do grania od firmy Sony doczeka się jeszcze jednego patcha. Nie wprowadzi on wielu zmian, ale za to doda jedno ważne usprawnienie – obsługę technologii HDR.