Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2020, 13:53

Microsoft banuje za używanie flagi Konfederacji w grach z serii Forza

Microsoft poinformował, że używanie flagi Skonfederowanych Stanów Ameryki w grach z serii Forza Horizon oraz Forza Motorsport będzie skutkowało natychmiastowym banem. Decyzja ta została podjęta w ramach obecnie trwającej walki z rasizmem.

Microsoft banuje za używanie flagi Konfederacji w grach z serii Forza - ilustracja #1
Flaga Skonfederowanych Stanów Ameryki w Forzie Horizon 4.

Dwa dni temu Microsoft za pośrednictwem oficjalnego profilu Forza Support na Twitterze poinformował, że od teraz użycie flagi Skonfederowanych Stanów Ameryki jako ozdoby pojazdu w grach z serii Forza Horizon oraz Forza Motorsport będzie skutkowało banem. Powodem podjęcia takiej decyzji jest walka z rasizmem i chęć sprawienia, żeby produkcje Microsoftu były przyjaznym miejscem dla wszystkich graczy.

Flaga Konfederacji w dzisiejszych czasach wzbudza sporo kontrowersji. Warto pamiętać, że od czasów wojny secesyjnej uznawana jest za oznakę dziedzictwa południowych stanów USA, ale obecnie ze względu na używanie jej przez grupy rasistowskie stała się swego rodzaju symbolem nietolerancji rasowej (więcej o tym przeczytacie np. tutaj). Jakiś czas temu flaga ta została również zakazana w wyścigach NASCAR (kibice nie mogą jej replik wnosić na tor). Opisane decyzje to głównie skutki śmierci George’a Floyda i idących za tym protestów mających zwrócić uwagę społeczeństwa na rasizm w dzisiejszych czasach.