Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2020, 12:47

Dr Disrespect permanentnie zbanowany na Twitchu [aktualizacja]

Tej nocy jeden z najpopularniejszych streamerów Twitcha - Dr Disrespect - został permanentnie zbanowany na wspomnianej platformie. Wokół powodu jego bana obecnie krąży wiele tajemnic i kontrowersji.

Dr Disrespect permanentnie zbanowany na Twitchu [aktualizacja] - ilustracja #1
Dr Disrespect nie wróci na Twitcha.

Aktualizacja

Dr Disrespect kilka godzin temu wreszcie wypowiedział się na temat całej sprawy. Jak się okazało, streamer nie ma zielonego pojęcia, za co otrzymał bana na Twitchu. Jego krótkie oświadczenie możecie przeczytać poniżej. Niestety, na oficjalne wyjaśnienie sytuacji musimy jeszcze poczekać.

Oryginalna wiadomość

Tej nocy internet obiegła informacja, że jeden z najpopularniejszych streamerów Twitcha – Dr Disrespect, znany przede wszystkim ze swojej burzliwej osobowości i kontrowersyjnych wypowiedzizostał permanentnie zbanowany na wspomnianej platformie. Obecnie nie poznaliśmy konkretnego powodu zakazu streamowania, aczkolwiek sprawa podobno jest znacznie poważniejsza, niż się wszystkim wydaje.

Dziennikarz e-sportowy Rod Breslau zdradził, że od wielu rzetelnych źródeł dowiedział się, co jest powodem zbanowania Dr Disrespecta, ale jest to na tyle delikatny temat, że jeszcze nie chce o tym mówić. Internauci sugerują, że może to być powiązane z ostatnimi oskarżeniami o molestowanie w stronę wielu streamerów, a także osób z branży gier wideo. Warto mieć jednak na uwadze, że w stronę Dr Disrespecta nie padły wtedy publicznie żadne zarzuty. Dopóki sprawa nie zostanie oficjalnie wyjaśniona, nie możemy być pewni, co tak naprawdę jest przyczyną jego bana.

Breslau zwrócił również uwagę na dziwne zachowanie streamera pod koniec jego ostatniej transmisji. Dr Disrespect nagle zmienił swoje nastawienie i szybko zakończył transmisję, poniekąd pocieszając przy tym swoich widzów. Całkiem możliwe, że już wtedy dowiedział się o nadchodzącym banie. Na wyjaśnienie całej sprawy będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. Na koniec warto wspomnieć, że widzowie Dr Disrespecta otrzymali zwrot za opłacone subskrypcje, a emotikony streamera zostały całkowicie usunięte z Twitcha.