Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Elementy symulacyjne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce elementy symulacyjne.

PC
PC Windows269 WWW3
PlayStation
Sony PlayStation 543 Sony PlayStation 490 Sony PlayStation 34
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 14
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S43 Microsoft XBOX ONE88 Microsoft Xbox 3606
Microsoft Xbox
Mobile
Android41 Apple iOS44 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch67
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

elementy symulacyjne
Forza Motorsport
Forza Motorsport

Wyścigi 10 października 2023 (wczesny dostęp od 5 października 2023)

Ósma odsłona kultowej serii gier wyścigowych, stanowiąca jej swoisty restart. Forza Motorsport została stworzona niemal w całości od podstaw przez Turn 10 Studios. W grze występuje bardziej zaawansowana fizyka i grafika, a także szereg innych nowości.

PCXSX

WRC
WRC

Wyścigi 3 listopada 2023 (wczesny dostęp od 31 października 2023)

EA Sports WRC to pierwszy symulator rajdów samochodowych opracowany przez studio Codemasters z użyciem oficjalnej licencji Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Gra stanowi przy tym nieformalną kontynuację serii DiRT Rally i cechuje się równie wysokim realizmem.

PCPS5XSX

Medieval Dynasty
Medieval Dynasty

RPG 23 września 2021

Medieval Dynasty to mieszanka symulatorów życia z serii Dynasty z RPG oraz survivalem od polskiego studia Render Cube. Zaczynamy jako skromny łowca w czasach średniowiecza starający się przetrwać w dzikiej głuszy, by z czasem założyć własne miasto.

PCPS5XSXPS4XONE

World of Tanks
World of Tanks

Akcji 12 sierpnia 2010

Niezwykle popularna gra MMO, stworzona i administrowana przez białoruskie studio deweloperskie Wargaming.net. World of Tanks pozwala graczom wcielić się w role czołgistów i wziąć udział w emocjonujących potyczkach z żywymi przeciwnikami.

PC

InfraSpace
InfraSpace

Strategiczne 22 września 2023

City builder science fiction, w którym wznosimy pozaziemską metropolię. W InfraSpace wyjątkowo dużo uwagi poświęcono logistyce, toteż by uniknąć zatorów na wytyczonych przez nas drogach, musimy nieustannie rozbudowywać ich sieć oraz tworzyć coraz większe skrzyżowania.

PC

Ready or Not
Ready or Not

Akcji grudzień 2023 (wczesny dostęp od 18 grudnia 2021)

Taktyczna strzelanka FPP pozwalająca graczowi na wcielenie się w członka legendarnej jednostki policyjnej SWAT. W trakcie zabawy w Ready or Not wykonujemy specjalne zadania, których realizacja wymaga szybkich, profesjonalnie skoordynowanych i starannie przygotowanych działań. Cechą charakterystyczną tej produkcji jest wysoki poziom realizmu.

PC

Haunted Chocolatier
Haunted Chocolatier

RPG jeszcze nie ogłoszona

Haunted Chocolatier to RPG akcji od twórcy Stardew Valley, w którym prowadzimy sklep z czekoladą. Gracz udaje się na wyprawy do magicznej krainy po składniki, a potem za ich pomocą wytwarza różne łakocie. Musi także dbać o biznesową stronę całego przedsięwzięcia.

PC

Roots of Pacha
Roots of Pacha

RPG 25 kwietnia 2023

Roots of Pacha to gra RPG z elementami strategii i symulacji życia. Gracz wciela się w jaskiniowca i musi zadbać o rozwój swojego plemienia oraz wioski. Osiąga to poprzez szukanie roślin do upraw, udamawianie zwierząt i rozwijanie technologii.

PC

Dave the Diver
Dave the Diver

RPG 28 czerwca 2023

Pikselowa produkcja przygodowa z elementami charakterystycznymi dla gier ekonomicznych i RPG. W Dave the Diver wcielamy się w rolę nurka, który za dnia przemierza morskie głębiny, a wieczorami zajmuje się prowadzeniem restauracji sushi.

PCSwitch

F1 23
F1 23

Wyścigi 16 czerwca 2023

F1 23 to czternasta odsłona serii gier wyścigowych studia Codemasters na licencji Formuły 1. Wcielamy się w kierowcę startującego w barwach jednego z oficjalnych zespołów i próbujemy sięgnąć po tytuł mistrza świata w sezonie 2023.

PCPS5XSXPS4XONE

Paleo Pines
Paleo Pines

Przygodowe 26 września 2023

Paleo Pines to gra sandboksowa po brzegi wypełniona różnymi gatunkami dinozaurów i archezaurów, z którymi możemy się zaprzyjaźnić i razem eksplorować świat, pracować na farmie przy uprawie roślin i pomagać innym mieszkańcom okolicy.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Tortuga: A Pirate's Tale
Tortuga: A Pirate's Tale

Strategiczne 19 stycznia 2023

Tortuga: A Pirate’s Tale to turowa gra taktyczna, w której dowodzimy własną piracką flotą i staramy się zyskać sławę największego korsarza, jaki kiedykolwiek grasował na XVII-wiecznych Karaibach.

PCPS5XSXPS4XONE

Assetto Corsa
Assetto Corsa

Wyścigi 19 grudnia 2014

Niezwykle realistyczna symulacja wyścigów samochodowych, stworzona przez specjalizujące się w tym gatunku niezależne studio Kunos Simulazioni (netKar Pro, Ferrari Virtual Academy i inne). Assetto Corsa pozwala graczom wcielić się w role profesjonalnych kierowców wyścigowych i wziąć udział w emocjonujących wyścigach samochodów różnych klas – od aut produkcyjnych, poprzez prototypowe, aż po legendy GT i F1.

PCPS4XONE

Forza Motorsport 7
Forza Motorsport 7

Wyścigi 3 października 2017

Siódma pełnoprawna odsłona bestsellerowego cyklu gier wyścigowych, rozwijanego we współpracy Turn 10 Studios z firmą Microsoft. W Forza Motorsport 7 możemy wziąć udział w wyścigach rozgrywających się na trzydziestu zróżnicowanych torach, a do naszej dyspozycji oddano największy w historii serii garaż, liczący sobie ponad 700 licencjonowanych samochodów podatnych na modyfikacje mechaniczne oraz wizualne.

PCXONE

F1 22
F1 22

Wyścigi 1 lipca 2022

F1 22 to trzynasta odsłona serii gier wyścigowych opartych na licencji Formuły 1 - zawartość dotyczy sezonu 2022 i przynosi nowy moduł F1 Life . Tytuł wyprodukowało studio Codemasters, a wydała firma Electronic Arts.

PCPS5XSXPS4XONE

Desynced
Desynced

Strategiczne 2024 (wczesny dostęp od 15 sierpnia 2023)

Strategia ekonomiczna z elementami symulacyjnymi. W Desynced sprawujemy kontrolę nad pozaziemską placówką, w której flota dronów zajmuje się wydobywaniem, przetwarzaniem oraz transportem rozmaitych zasobów, mających posłużyć do naprawy naszego statku kosmicznego.

PC

SpaceBourne 2
SpaceBourne 2

Akcji grudzień 2023 (wczesny dostęp od 17 lutego 2023)

SpaceBourne 2 to kontynuacja sandboksowej gry akcji z elementami RPG wydanej w 2020 roku, osadzona w świecie science fiction z tysiącami ciał niebieskich do eksploracji. Za produkcję i wydanie tytułu odpowiada niezależny deweloper Burak Dabak.

PC

Emergency
Emergency

Strategiczne 15 sierpnia 2023

Strategia czasu rzeczywistego, w której dowodzimy jednostkami policji, straży pożarnej, pogotowia oraz służb technicznych. W przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon cyklu, Emergency jest dystrybuowane w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

PC

Direct Contact
Direct Contact

Akcji 2024 (wczesny dostęp od grudzień 2023)

FPS inspirowany takimi seriami jak Ghost Recon, Rainbow Six, Operation Flashpoint oraz ArmA. W Direct Contact znajdziemy zarówno kampanię fabularną, jak i tryb co-op oraz multiplayer oparty na rywalizacji. Tytuł cechuje się dużym przywiązaniem do realizmu.

PC

Highrise City
Highrise City

Strategiczne 4 września 2023

Highrise City to połączenie city buildera oraz gier typu tycoon, mechaniką przywodzące na myśl zarówno produkcje z rodzaju Cities: Skylines, jak i strategie pokroju Anno. Wybierz jedną z obszernych map i przystąp do tworzenia swojej własnej, unikalnej metropolii.

PC

Tribe: Primitive Builder
Tribe: Primitive Builder

Przygodowe 12 października 2023

Niezależna polska produkcja przygodowa skupiona wokół elementów survivalowych. W Tribe: Primitive Builder przenosimy się na Wyspę Wygnańców, a naszym zadaniem jest dbanie zarówno o podstawowe potrzeby naszego bohatera, jak i całego plemienia.

PC

Paper Beast
Paper Beast

Przygodowe 24 marca 2020

Eksploracyjna gra przygodowa, za którą stoi Eric Chahi, twórca Another World. W Paper Beast trafiamy do nietuzinkowego wirtualnego ekosystemu, powstałego z danych mieszczących się na serwerze. Paper Beast oddaje nam do dyspozycji rozległy świat, który eksplorujemy, nie oglądając się na żadne cele narzucone z góry.

PCPS5PS4

Rennsport
Rennsport

Wyścigi grudzień 2023

Rennsport to symulator samochodów wyścigowych, który opracowano na Unreal Engine 5 przede wszystkim z myślą o sieciowej rozgrywce wieloosobowej (i e-sporcie). Stanowi debiutanckie dzieło niemieckiego studia Competition Company.

PC

RIDE 5
RIDE 5

Wyścigi 24 sierpnia 2023

RIDE 5 to piąta odsłona serii wyścigowych gier motocyklowych studia Milestone, które oferują wszechstronne doświadczenie dla entuzjastów maszyn i tras różnego rodzaju. Jako pierwsza została wydana tylko na platformy dziewiątej generacji, dzięki czemu oferuje rozmaite ulepszenia.

PCPS5XSX