Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Ready or Not (PC)
OkładkaReady or Not (PC)

Ready or Not PC

Taktyczna strzelanka FPP pozwalająca graczowi na wcielenie się w członka legendarnej jednostki policyjnej SWAT. W trakcie zabawy w Ready or Not wykonujemy specjalne zadania, których realizacja wymaga szybkich, profesjonalnie skoordynowanych i starannie przygotowanych działań.

Akcji | FPP | taktyczne | FPS | policyjne | indie | kooperacja | strzelanki | elementy symulacyjne | Find Your Next Game

Ready or Not Premiera PC

wczesny dostęp

18grudnia2021

grudzień2023

Steam

grudzień2023

producent: Void Interactive wydawca: Void Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ready or Not

SWAT 4

Unrecord

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Ready or Not jest taktycznym FPS-em, opracowanym przez studio Void Interactive. Produkcja, będąca swego rodzaju duchowym następcą kultowego SWAT 4, pojawiła się na platformie PC.

Fabuła

Akcja Ready or Not toczy się we współczesnych Stanach Zjednoczonych, które zaczęły pogrążać się w chaosie wraz ze wzrostem rozbieżności pomiędzy poszczególnymi klasami społecznymi. Gracz wciela się w członka słynnej jednostki policyjnej SWAT, wyszkolonego do zadań specjalnych, wymagających szybkich, profesjonalnie skoordynowanych i starannie przygotowanych działań, na czele z ratowaniem życia zakładników.

Mechanika

Każdą misję w wydanym na platformie PC Ready or Not poprzedza faza planowania, w trakcie której możemy przeanalizować rozkład pomieszczeń, wyłączyć zasilanie w budynku, zablokować drogi ucieczki, czy choćby stworzyć nowe wejścia. Na tym etapie decydujemy również o uzbrojeniu, jakie ze sobą zabierzemy, a także o tym, którymi elementami wyposażenia (np. tarcze, tarany czy drabiny) będziemy dyspnować.

Po przystąpieniu do działania akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). U naszego boku walczy maksymalnie siedmiu towarzyszy broni, którym możemy wydawać rozkazy. Podczas zabawy w pojedynkę kontrolę nad pozostałymi członkami oddziału sprawuje zaawansowana sztuczna inteligencja – ta sama, która steruje przeciwnikami oraz zakładnikami, dbając o to, by ich zachowanie było realistyczne, a przy tym nieprzewidywalne. Dzięki niej cywile mogą panikować w trakcie wymiany ognia i próbować uciekać, adwersarze taktycznie wykorzystują otoczenie (na przykład chowając się za przeszkodami), z kolei członkowie naszego oddziału trzymają się narzuconych zasad, jednocześnie zachowując autonomię (w razie potrzeby potrafią działać po cichu i nie angażować się w walkę bez rozkazu, a przed otwarciem na oścież drzwi do niesprawdzonego pomieszczenia mogą wrzucić granat dymny).

W trakcie misji dysponujemy szerokim wachlarzem uzbrojenia, głównie zróżnicowaną bronią palną – między innymi pistoletami, karabinami maszynowymi i strzelbami, które możemy poddawać modyfikacjom pokroju wymiany celownika. Poza tym nasze opcje taktyczne pogłębia możliwość swobodnego wyglądania zza każdej osłony, ukrywania się pod niskimi przeszkodami oraz stopniowego otwierania drzwi; możemy nawet dostosować do indywidualnych preferencji prędkość poruszania się.

Twórcy zadbali przy tym o wysoki poziom realizmu – każdy element ekwipunku jest doskonale widoczny (magazynki, granaty czy mniejsze gadżety mają swoje miejsce w określonych kieszeniach), a ruchy wykonywane przez postacie – czytelne. Autorzy postarali się również o odwzorowanie zachowania pocisków (które odbijają się rykoszetem od elementów otoczenia, w zależności od kąta, z jakiego padł strzał oraz materiału, z którego jest wykonana przeszkoda), a także o dynamiczne mapowanie obrażeń ciała – oprócz przekonującego wyglądu, odnoszone rany wpływają na wydolność postrzelonej osoby (dotyczy to również naszej postaci); przykładowo, trafienie w nogę spowalnia ją, z kolei zraniona ręka utrudnia celowanie. Warto też wspomnieć o tym, że broń możemy przeładować na dwa sposoby – poza tym możemy w razie potrzeby podejrzeć zawartość magazynka oraz sprawdzić typ załadowanej amunicji.

Tryby gry

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza, w Ready or Not pojawia się tryb współpracy, opracowany z myślą o wspólnej zabawie w towarzystwie maksymalnie siedmiu osób; listę modułów zamykają zmagania oparte na zasadach PvP.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC Ready or Not działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, dzięki czemu może się pochwalić trójwymiarową grafiką wysokiej jakości. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim dopracowane modele postaci, a także liczne animacje opracowane przy użyciu techniki motion capture. Chcąc zadbać o jak najwyższy poziom imersji, autorzy zdecydowali się na ograniczenie interfejsu do niezbędnego minimum.

Ostatnia modyfikacja 20 listopada 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 312 głosów czytelników.

Ready or Not cena w dniu premiery: 139,99 PLN

Wymagania wiekowe Ready or Not: 18+

Ready or Not Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4430 3.0 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / Radeon R7 370 lub lepsza
 • 90 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-7600K 3.8 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • 90 GB HDD
 • Windows 10 64-bit