Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS3X360PS4
Okładka Battlefield Hardline (PC)

Battlefield Hardline

Spin-offowa odsłona popularnego cyklu strzelanin FPS, za której powstanie odpowiada debiutujące w serii studio Visceral Games, znane głównie ze znakomitych tytułów science fiction Dead Space.

Akcji | FPP | gangsterskie | współczesne konflikty | FPS | multiplayer | policyjne | kooperacja | strzelanki | EA Play

Okładka Battlefield Hardline (PC)

data premiery gry:

17mar2015

PC PS4 XONE PS3 X360

Battlefield Hardline jest pierwszą odsłoną podserii należącej do cyklu pierwszoosobowych strzelanin Battlefield. W odróżnieniu od poprzednich części, główną rolę w tworzeniu gry powierzono studiu Visceral Games – autorom kosmicznych survival horrorów Dead Space – a nie, jak to było wcześniej, szwedzkiej ekipie EA DICE.

Battlefield Hardline porzuca tradycyjny teatr wojny na rzecz konfliktu innego kalibru – zmagań policji z przestępczością zorganizowaną. Gracz wciela się w Nicka Mendozę, młodego detektywa z Miami, który wyrusza na personalną wendettę po Stanach Zjednoczonych, wymierzoną przeciwko swoim byłym partnerom, których perspektywa szybkiego wzbogacenia się wciągnęła na ścieżkę bezprawia. Struktura fabuły wzorowana jest na serialach telewizyjnych, tzn. występuje tu podział na odcinki często zakończone zwrotami akcji. Pewnym urozmaiceniem są sekwencje detektywistyczne, podczas których Nick zbiera dowody rzeczowe i identyfikuje podejrzanych. Może on również podejmować się dodatkowych zleceń (np. wyeliminować przestępców ściganych listem gończym), by zarobić dodatkowe pieniądze i zdobyć punkty doświadczenia potrzebne do zakupu ulepszeń broni.

Mapy w Battlefield Hardline są mniejsze niż w poprzednich odsłonach serii. Ze względu na fabularne umiejscowienie gry dominują tu obszary miejskie, choć występują też lokacje osadzone np. na amerykańskich pustyniach. W grze powrócił zastosowany w Battlefield 4 system Levolution, umożliwiający wysoki stopień destrukcji otoczenia, realnie wpływający na wygląd i ukształtowanie map. Twórcy od nowa zaprojektowali sztuczną inteligencję komputerowych przeciwników, dzięki czemu przy ponownym przechodzeniu poszczególne misje mogą potoczyć się nieco inaczej.

Battlefield Hardline osadzony jest we współczesności, w związku z czym gracze mogą skorzystać z pokaźnego arsenału nowoczesnych broni, wyposażonych w szerokie spektrum taktycznych dodatków. W grze obecna jest również broń, którą nie posługuje się regularna armia, jak np. paralizatory, obrzyny czy policyjne pałki. Wykorzystać można też rozmaite gadżety, pokroju tyrolek lub też linek z hakami. Podobnie jak w poprzednich odsłonach, także i w Battlefield Hardline znajdziemy mnóstwo różnorodnych pojazdów. Gracze mogą pokierować śmigłowcami, radiowozami, pojazdami bojowymi oddziałów specjalnych, łodziami, a nawet samochodami i motocyklami cywilnymi.

Zgodnie ze zwyczajem serii, główny nacisk położono na tryb wieloosobowy, w którym uczestnicy wcielają się w stróżów prawa lub przestępców. Multiplayer w Battlefield Hardline otrzymał nowe warianty rywalizacyjnej rozgrywki. W trybie Heist drużyna złodziei próbuje włamać się do banku, podczas gdy policjanci usiłują im w tym przeszkodzić. Blood Money – nieco podobny w założeniu, aczkolwiek cechujący się szybszym tempem rozgrywki – stawia naprzeciw siebie dwie drużyny w walce o zabezpieczenie dużych pieniędzy. W Rescue oddział SWAT musi uwolnić porwanych zakładników. Na tle pozostałych dość oryginalnie prezentuje się tryb Hotwire. Jest to pościg samochodowy za uciekającymi bandziorami – w zależności od obranej strony, gracz musi zgubić siły porządkowe lub dopaść złoczyńców. Ponadto gracze mogą bawić się w tradycyjnych trybach (np. Team Deathmatch). Podstawą zmagań wieloosobowych jest współpraca między członkami drużyny reprezentującymi cztery klasy postaci: Operator, Mechanic, Enforcer i Professional.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 2594 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6 / 10 na podstawie 2494 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Battlefield Hardline

Klasyfikacja PEGI Battlefield Hardline

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Battlefield Hardline

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2.4 GHz/AMD Phenom II 2.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 896 MB Geforce GTX 260/1 GB Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 60 GB HDD
 • Windows Vista(SP2) 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 3.5 GHz/AMD X8 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB Geforce GTX 760/4 GB Radeon R9 290 lub lepsza
 • 60 GB HDD
 • Windows 8 64-bit
Recenzja gry Battlefield: Hardline - pierwszy i ostatni napad marki?
Recenzja gry Battlefield: Hardline - pierwszy i ostatni napad marki?

Recenzja 2 kwietnia 2015, 16:00

Od czasu nędznego Call of Duty: Ghosts nie miałem do czynienia z tak nadętą fabułą, pełną przerysowanych do bólu postaci, denerwujących one-linerów i kompletnie nietrzymających w napięciu misji. Kampania sprawiła mi fizyczny ból – ból uszu od słuchania drewnianych i nienaturalnych gadek bohaterów i ból mózgu z powodu wszystkich narracyjnych bzdur, zwrotów akcji widocznych na kilometr, a także nagminnego silenia się na „hollywoodzkość”. Advanced Warfare jest całe lata świetlne przed tworami Electronic Arts, jeśli chodzi o konstrukcję singla. W Hardline sypie się wszystko: mechanika, skrypty, sztuczna inteligencja.

PC
PS4
XONE
PS3
X360