Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka WET (PS3)

WET

Gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się w postać agentki rządowej Rubi podejmującej się wykonywania najtrudniejszych misji. Bierzemy udział w efektownych walkach z udziałem dużej liczby przeciwników.

Akcji | TPP

Okładka WET (PS3)

data premiery gry:

15wrz2009

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wet jest stawiającą na wyjątkowo efektowny przebieg rozgrywki trójwymiarową grą akcji, w której główną bohaterkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. W założeniach tytuł ten ma łączyć w sobie wybrane elementy takich hitów jak Tomb Raider oraz Prince of Persia. Wykonywane przez sterowaną postać efektowne powietrzne akrobacje przywodzą z kolei na myśl konkurencyjnego Strangleholda. Za wydanie gry odpowiedzialna jest firma Sierra, znana również m. in. dzięki takim tytułom jak Robert Ludlum's The Bourne Conspiracy czy The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena.

W trackie zabawy wcielamy się w postać walecznej i wyjątkowo wysportowanej młodej kobiety o imieniu Rubi. Zajmuje się ona wykonywaniem najbardziej niebezpiecznych zleceń dla pewnej amerykańskiej agencji rządowej. Wątek fabularny gry przygotowany został między innymi przy udziale osób, które w przeszłości pracowały nad scenariuszami do kolejnych odcinków kultowego serialu 24. Sama postać głównej bohaterki w bardzo wyraźny sposób wzorowana jest natomiast na Pannie Młodej znanej z obu części Kill Billa w reżyserii Quentina Tarantino.

Pojedynki stanowią tu esencję rozgrywki. Główna bohaterka do pokonywania przeciwników wykorzystuje między innymi dwa pistolety. Wzorem wspomnianej już wyżej gry Strangehold, wiele akcji można wykonywać przy wykorzystaniu widowiskowych rzutów. Bardzo duży nacisk położono także na nieprzeciętną interaktywność otoczenia. Przykładowo zniszczenie podpór jakiegoś większego obiektu może spowodować, że zawali się on na stojących poniżej przeciwników. Sterowana przez gracza wojowniczka potrafi też wykonywać wiele innych interesujących akcji, między innymi biegać po ścianach. W grze pojawia się także broń biała, obejmująca między innymi samurajski miecz.

Zabawa może być rozgrywana na kilku różnych poziomach trudności. Mniej doświadczeni gracze mogą włączyć m.in. opcję auto-aim, pozwalającą na automatyczne namierzanie wybranych wrogów. Oprawa wizualna Wet prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. Tyczy się to w szczególności dokładnej animacji ruchów Rubi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 260 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI WET

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe WET

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
WET - przed premierą
WET - przed premierą

Przed premierą 20 lipca 2009, 14:38

Sama Rubi wydaje się być postacią wzorowaną na Pannie Młodej z filmu Kill Bill w reżyserii Quentina Tarantino. I nie chodzi tu tylko o fakt, że będzie ona piękną, bezwzględną kobietą, potrafiącą zawalczyć o swoje prawa (jakie by one nie były). Podobieństw jest o wiele więcej. Dla przykładu: środki zagłady. Najefektowniejszych mordów dokonamy w WET niczym innym jak kataną, która służyła Pannie Młodej – vel Czarnej Mambie – do wybicia większości członkiń Plutonu Śmiercionośnych Żmij. Zanim jednak rozpłatamy kolejnego przeciwnika, być może zachcemy poczęstować go porcją ołowiu. A należy zwrócić uwagę na fakt, że Rubi ma dokonywać tego z niezwykła gracją, przewyższającą nawet to, do czego zdążył nas przyzwyczaić inspektor Tequila z całkiem niezłego Stranglehold wyprodukowanego przez ekipę Midway Games.

PS3
X360