Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2009, 14:15

autor: Jiker

Wieści ze świata (GTA: Chinatown Wars, Guitar Hero 5, WET) 26/08/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery GTA: Chinatown Wars na PSP i Resident Evil: Darkside Chronicles na Wii, Matthew Bellamy i Kurt Cobain w Guitar Hero 5, debiut dema WET, trzy miliony egzemplarzy Wii Sports Resort i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery GTA: Chinatown Wars na PSP i Resident Evil: Darkside Chronicles na Wii, Matthew Bellamy i Kurt Cobain w Guitar Hero 5, debiut dema WET, trzy miliony egzemplarzy Wii Sports Resort i inne. Zapraszamy do lektury.

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Firma Rockstar Games ujawniła datę premiery gry Grand Theft Auto: Chinatown Wars w wersji na konsolę Sony PSP. Dojdzie do niej już 20 października. Produkcja, pierwotnie wydana na Nintendo DS (w marcu 2009 roku), trafi na PSP zarówno na płycie UMD, jak i w formie cyfrowej, tak aby mogli ją pobrać przyszli właściciele PSP Go. W niedługim czasie doczekamy się także publikacji pierwszych zrzutów ekranowych oraz materiałów filmowych.

Cities XL

Firma Monte Cristo, producent strategii ekonomicznej Cities XL, potwierdziła, że europejski debiut gry odbędzie się 8 października. Dzień później produkcja zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych. Jej sprzedaż będą prowadzić serwisy dystrybucji cyfrowej: Steam, Direct2Drive, Trygames, Impulse oraz Gametap.

Guitar Hero 5

Do grona gwiazd światowej muzyki, z którymi będziemy mogli poszaleć w Guitar Hero 5, dołączył Matthew Bellamy, frontman zespołu Muse. Oprócz niego w grze, której premiera przewidziana jest na początek września (Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2 i Wii), wystąpią Carlos Santana, Kurt Cobain, Johnny Cash i Shirley Manson.

WET

Premiera pełnej wersji gry WET już 15 września. Produkcja zapowiada się na niezłą jatkę. Nieprzekonane osoby będące posiadaczami Xboksa 360 mogą już przetestować wersję demonstracyjną, która rozwieje, lub nie, targające nimi wątpliwości. Produkcja studia Artificial Mind & Movement zostanie również wydana na PlayStation 3.

Wieści ze świata (GTA: Chinatown Wars, Guitar Hero 5, WET) 26/08/09 - ilustracja #1

Defense Grid: The Awakening

Poznaliśmy datę premiery gry Defense Grid: The Awakening w wersji na konsolę Xbox 360. Dzieło studia Hidden Path, będące produkcją z gatunku tower defense, ukaże się w ramach serwisu Xbox Live Arcade już 22 września i będzie kosztować 800 punktów MS.

Soul Calibur: Broken Destiny

Soul Calibur: Broken Destiny na PSP to pierwsza przenośna wersja niezwykle popularnego cyklu bijatyk. Produkcja firmy Namco Bandai właśnie osiągnęła fazę złota, co oznacza, że do tłoczni powędrowała jej ostateczna wersja. Do amerykańskiej premiery dzieła dojdzie już 1 września. Data debiutu europejskiego nie jest póki co znana.

Wii Sports Resort

Nintendo poinformowało, że Wii Sports Resort, które niedawno przekroczyło milion sprzedanych egzemplarzy w Japonii, osiągnęło niemal dokładnie taki sam wynik w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że na całym świecie sprzedało się już trzy miliony egzemplarzy kontynuacji najlepiej sprzedającej się gry w historii (mamy oczywiście na myśli Wii Sports). Do jej premiery doszło w czerwcu (Japonia) oraz pod koniec lipca (Europa i USA).

Resident Evil: Darkside Chronicles

Strzelanina Resident Evil: Darkside Chronicles na Wii trafi do europejskich sklepów 27 listopada bieżącego roku. Produkcja zostanie wydana w zestawie z Wii Zapper – specjalną przystawką, mającą imitować karabin maszynowy. Debiut w Stanach Zjednoczonych odbędzie się dziesięć dni wcześniej.

Wieści ze świata (GTA: Chinatown Wars, Guitar Hero 5, WET) 26/08/09 - ilustracja #2

Castle Crashers

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami pierwsze urodziny zręcznościowej gry akcji Castle Crashers w wersji na Xboksa 360 uczczone zostały premierą dodatku DLC Necromantic Pack. Przypominamy jednocześnie, że począwszy od 24 września w grę będą się mogli również zaopatrzyć użytkownicy PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Ultima Online: Stygian Abyss

Panzer General: Allied Assault

Critter Crunch

Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a Darklord

Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers

The Saboteur

World War 2: Time of Wrath

Last Half of Darkness: Tomb of Zojir

Haunted

DJ Hero

Dragon Master Spell Caster

Disciples III: Renaissance

Military Madness

Commander Keen - Episode One: Marooned on Mars

Front Mission Evolved

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w FIFA 10! Gramy!

Theatre of War 2: Centauro

Planet 51

Bayonetta

gry