Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 sierpnia 2009

Alan Wake oficjalnie ukończony
Alan Wake oficjalnie ukończony

fsm, 17 sierpnia 2009, 19:55

Niewiele brakowało, by Alan Wake zyskał podobną (nie)sławę, co Duke Nukem Forever. Wyczekiwana przez legiony gorączkujących graczy gra nie mogła się doczekać ostatecznej daty premiery i ciągle słyszeliśmy, że do szczęśliwego końca brakuje jeszcze sporego kawałka czasu. Tym milej jest mi napisać, co następuje: deweloping Alana Wake'a został zakończony, pozostało jedynie szlifowanie.

Ubisoft zapowiada Silent Hunter 5
Ubisoft zapowiada Silent Hunter 5

Hed, 17 sierpnia 2009, 19:31

Firma Ubisoft ujawniła plany odnośnie wydania piątej odsłony serii, którą na pewno dobrze znają miłośnicy symulatorów morskich. Mowa oczywiście o Silent Hunterze. Następna część jest tworzona przez rumuńskie studio wydawcy i zostanie wypuszczona tylko na komputery osobiste. Po raz kolejny zanurzymy się pod wodę i zapolujemy na wrogie statki już na początku przyszłego roku.

StarCraft II - film z trybu dla jednego gracza, zabezpieczenia antypirackie i nowe logo
StarCraft II - film z trybu dla jednego gracza, zabezpieczenia antypirackie i nowe logo

Jiker, 17 sierpnia 2009, 14:29

Serwisy internetowe z całego świata (w tym polski http://starcraft2.net.pl/) zaserwowały nam niezwykle dużą liczbę wyjątkowych informacji na temat strategii czasu rzeczywistego, a zarazem jednej z najbardziej oczekiwanych gier najbliższych kilkunastu miesięcy – StarCraft II.

Alan Wake - ekskluzywny materiał z komentarzem dewelopera
Alan Wake - ekskluzywny materiał z komentarzem dewelopera

ziooleck, 17 sierpnia 2009, 13:44

Gry utrzymane w konwencjach horroru są może zbyt popularne, jednak kilka z nich na stałe zapisało się w historii elektronicznej rozrywki. Czy zapowiadany od lat Alan Wake dołączy do tego panteonu? Ciężko powiedzieć, ale po obejrzeniu najnowszego materiału można nabrać przekonania, że tak.

Wskaż najbardziej oczekiwaną grę targów gamescom - wyniki ankiety
Wskaż najbardziej oczekiwaną grę targów gamescom - wyniki ankiety

Vercetti, 17 sierpnia 2009, 13:03

Nasza weekendowa ankieta wywołała wiele emocji, bo i tytuły, które mogliście wskazywać jako najbardziej oczekiwane gry targów gamescom, były od dawna przedmiotem ożywionych dyskusji. Zgodnie z obietnicą podsumowaliśmy wyniki głosowania i wyłoniliśmy produkty, o których w czasie imprezy w Kolonii chcielibyście dowiedzieć się najwięcej.

Niemcy największym rynkiem gier w Europie [news uaktualniony]

Jiker, 17 sierpnia 2009, 11:53

W ostatnich latach europejski rynek gier zdominowało kilka krajów. Prym pod względem sprzedanych egzemplarzy gier wiodły takie państwa, jak Wielka Brytania, Niemcy, czy też Francja. Zdecydowanie najlepiej z nich radziły sobie Wyspy Brytyjskie. Tąpnięcia na światowych rynkach finansowych wpłynęły jednak na diametralną zmianę – na czoło wysunął się bowiem nasz zachodni sąsiad.

Co w Blizzardzie piszczy? - część 10
Co w Blizzardzie piszczy? - część 10

Phoenix, 17 sierpnia 2009, 11:40

Zaledwie tydzień minął od naszego ostatniego „spotkania” w części 9. Nie zmienia to jednak faktu, że mam dla Was kolejną dawkę informacji od ekipy z Irvine. Podobnie jak w poprzednim artykule, tak i dzisiaj spory nacisk kładę na StarCrafta II. Wszystko to za sprawą wygaśnięcia NDA na materiały z drugiego, lipcowego Press Touru po siedzibie firmy. Widzieliście może ostatni „Przegląd tygodnia - Gamescom!” na tvgry.pl? Chłopaki chcieli singla, to i takowy dzisiaj im sprezentuję.

Wieści ze świata (StarCraft II, Pokemon Platinum, Crysis 2) 17/08/09

Jiker, 17 sierpnia 2009, 11:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 9 milionów Xboksów 360 w Europie, świetna sprzedaż Pokemon Platinum, nowe informacje o Crysis 2 na targach GamesCom, Sega zapowiada śmierć sieciowej rozgrywki Chromehounds i inne. Zapraszamy do lektury.

Lista gier na targach gamescom - cz.2
Lista gier na targach gamescom - cz.2

Vercetti, 17 sierpnia 2009, 10:55

Wczoraj przedstawiliśmy Wam listy tytułów, jakie zostaną zaprezentowane na targach gamescom przez takich gigantów, jak Sony, Nintendo czy Activision. Dzisiaj publikujemy drugą i zarazem ostatnią część zestawienia, gdzie przedstawiamy gry, których obecność została oficjalnie potwierdzona przez wydawców.

Dragon Age: Początek - czeka nas dwuletnie wsparcie dodatkami DLC
Dragon Age: Początek - czeka nas dwuletnie wsparcie dodatkami DLC

Jiker, 17 sierpnia 2009, 10:45

Mark Darrah, główny producent gry Dragon Age: Początek, podzielił się z redakcją amerykańskiego serwisu GameSpot.com kilkoma nowymi informacjami na temat najnowszego dzieła firmy BioWare. Dokonał tego poprzez wzięcie udziału w interesującej sesji Q&A, w trakcie której podjęto temat dodatków DLC oraz odniesiono się do informacji o opóźnieniu premiery gry na listopad.

Scenopisy obrazkowe z L.A Noire w sieci
Scenopisy obrazkowe z L.A Noire w sieci

Maciej Śliwiński, 17 sierpnia 2009, 10:25

Wszystko wskazuje na to, że debiutancki projekt australijskiego studia Team Bondi, L.A Noire, dalej żyje. Mimo że od opublikowania pierwszych informacji na temat tej gry minęły już trzy lata, wiele wskazuje na to, że prace nad nią dalej trwają.

Zagraj w Company of Heroes Online po angielsku

Maciej Śliwiński, 17 sierpnia 2009, 10:20

Jeśli chcielibyście pograć w betę Company of Heroes Online, ale macie solidny problem z przebijaniem się przez chińskie znaczki, by dostać się na testowe serwery - mamy dla Was dobrą wiadomość. Jest sposób, by zagrać w CoH Online w wersji angielskiej.

E-sport: Znamy skład kadry na Mistrzostwa Europy, słaby występ Polaków podczas QuakeCon
E-sport: Znamy skład kadry na Mistrzostwa Europy, słaby występ Polaków podczas QuakeCon

Maciej Śliwiński, 17 sierpnia 2009, 09:57

Już w przyszłym tygodniu odbędą się finały ENC, najważniejszego turnieju dla reprezentacji narodowych w sezonie. Poznaliśmy właśnie skład kadry narodowej Polski, która uda się do Niemiec.

Premiery gier w Polsce (10-16 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (10-16 sierpnia)

Vercetti, 17 sierpnia 2009, 09:30

Miniony tydzień został zdominowany przez produkcje oparte na najnowszych obrazach kinowych. Swoją premierę zaliczył zarówno konsolowy G.I. Joe, jak też przeznaczona dla dzieci Załoga G na PC. Na uwagę zasługuje także pakiet GTA The Trilogy, dzięki któremu posiadacze konsol PS2 mogą przypomnieć sobie trzy kultowe pozycje z serii Grand Theft Auto.

Hitman 5 ciągle w rękach IO Interactive

Jiker, 17 sierpnia 2009, 08:09

Okazuje się, że informacje, jakoby produkcją piątej odsłony przygód Hitmana miało zająć się studio Rocksteady (Urban Chaos: Riot Response, Batman: Arkham Asylum), nie miały zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Kategorycznie zaprzeczył im Ian Livingston, kreatywny dyrektor firmy Eidos. Dokonał tego za pośrednictwem Q&A zrealizowanego dla magazynu Prey’s Game World.

AgreGOLmat (9 - 15 sierpnia 2009)

Przemysław Zamęcki, 17 sierpnia 2009, 07:46

Poniedziałek za pasem, pora więc na kolejne podsumowanie, czyli agreGOLmat. W minionym tygodniu jak zwykle działo się wiele ciekawych rzeczy, a to co szczególnie warte uwagi, znajdziecie dzięki umieszczonym poniżej linkom do konkretnych tekstów.

Bestsellerowe gry w dystrybucji elektronicznej (9 - 15 sierpnia 2009)

Przemysław Zamęcki, 17 sierpnia 2009, 06:45

Zapraszamy do zapoznania się z listą najlepiej sprzedających się gier w dystrybucji elektronicznej w systemach Direct2Drive i Steam. Wyniki obejmują okres od 9 do 15 sierpnia.