Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2009, 13:03

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Wskaż najbardziej oczekiwaną grę targów gamescom - wyniki ankiety

Nasza weekendowa ankieta wywołała wiele emocji, bo i tytuły, które mogliście wskazywać jako najbardziej oczekiwane gry targów gamescom, były od dawna przedmiotem ożywionych dyskusji. Zgodnie z obietnicą podsumowaliśmy wyniki głosowania i wyłoniliśmy produkty, o których w czasie imprezy w Kolonii chcielibyście dowiedzieć się najwięcej.

Nasza weekendowa ankieta wywołała wiele emocji, bo i tytuły, które mogliście wskazywać jako najbardziej oczekiwane gry targów gamescom, były od dawna przedmiotem ożywionych dyskusji. Zgodnie z obietnicą podsumowaliśmy wyniki głosowania i wyłoniliśmy produkty, o których w czasie imprezy w Kolonii chcielibyście dowiedzieć się najwięcej.

Jak widać, różnice pomiędzy grami ze ścisłej czołówki były bardzo niewielkie, co świadczy o tym, że czekacie z niecierpliwością na co najmniej kilka równorzędnych hitów.

1. Mafia II – 18,4% głosów

Druga odsłona kultowej gry gangsterskiej. Pod względem klimatu bliższa Chłopcom z ferajny niż Ojcu chrzestnemu, a na co dzień szlifowana przez czeskie studio 2K Czech.

Wskaż najbardziej oczekiwaną grę targów gamescom - wyniki ankiety - ilustracja #1

2. Assassin’s Creed II – 14,6% głosów

Pierwsza część serii podbiła szturmem listy przebojów, znajdując ponad 8 mln nabywców. Oczekiwania wobec sequela są jeszcze większe, a Ubisoft podgrzewa atmosferę filmami promocyjnymi i zapowiedzią kolekcjonerskiej edycji przygód Ezio.

Wskaż najbardziej oczekiwaną grę targów gamescom - wyniki ankiety - ilustracja #2

 

3. Diablo III - 12,5% głosów

Zapowiedź trzeciego Diablo była jednym z najważniejszych wydarzeń w historii elektronicznej rozrywki. Magia Blizzarda wciąż działa, a targi w Kolonii będą najlepszą okazją, by znów się o tym przekonać.

Wskaż najbardziej oczekiwaną grę targów gamescom - wyniki ankiety - ilustracja #3

 

4. Modern Warfare 2 - 8,4% głosów

Tuż za podium uplasowała się najnowsza strzelanina studia Infinity Ward. Kolejna odsłona Call of Duty cieszy się niesłabnącą popularnością i nie przeszkadzają jej nawet kontrowersje wokół gogli noktowizyjnych, które mają pojawić się w limitowanej edycji gry.

Wskaż najbardziej oczekiwaną grę targów gamescom - wyniki ankiety - ilustracja #4

5. Arcania: A Gothic Tale - 6,7% głosów

Bezpośrednia konkurencja Risena może sporo namieszać w RPG-owym światku. Marka Gothic zobowiązuje – nawet, jeśli nad „czwórką” pracują już inni ludzie. W tym wypadku są to projektanci ze Spellbound, mający na koncie udane Desperados.

Wskaż najbardziej oczekiwaną grę targów gamescom - wyniki ankiety - ilustracja #5

 

6. Mass Effect 2 – 4,8% głosów

Komandor Shepard znowu w akcji - BioWare zgodnie z planem przygotowuje się do wydania drugiej części kosmicznego cRPG. Zmiany w systemie rozwoju postaci, nowi bohaterowie i jeszcze więcej fabularnych zawiłości – to w skrócie zestaw, który czeka posiadaczy X360 i PC na początku przyszłego roku.

Wskaż najbardziej oczekiwaną grę targów gamescom - wyniki ankiety - ilustracja #6

7. God of War III – 4,5% głosów

Kratos nadal ma kilka niepozałatwianych spraw na Olimpie. W międzyczasie jego przeciwnicy zdążyli nieco urosnąć, a nasz bohater stał się jeszcze bardziej bezwzględny. Jak zakończy się jego starcie z tytanami, sprawdzimy za kilka miesięcy na PlayStation 3.

Wskaż najbardziej oczekiwaną grę targów gamescom - wyniki ankiety - ilustracja #7

8. Aliens vs Predator – 4% głosów

Kontynuacja strzelaniny z 1999 r. niespodziewanie wskoczyła do pierwszej dziesiątki, wypychając z niej m.in. BioShocka II i Rage’a. Jak widać, konflikt między rasą Obcych i Predatorów wciąż nie daje spokoju fanom gier w klimatach science-fiction.

Wskaż najbardziej oczekiwaną grę targów gamescom - wyniki ankiety - ilustracja #8

9. Dragon Age: Początek – 3,6% głosów

Ponownie BioWare i ponownie cRPG, czyli gatunek, w którym kanadyjskie studio doszło do perfekcji. W Początku autorzy chcą powrócić do korzeni role-playing i zaserwować graczom dopracowaną opowieść o ludziach, elfach i krasnoludach - z tytułowymi smokami w tle.

Wskaż najbardziej oczekiwaną grę targów gamescom - wyniki ankiety - ilustracja #9

 

10. Star Wars: The Old Republic - 3,5% głosów

Dekady mijają, a Gwiezdne Wojny bezustannie na topie. The Old Republic to trzeci akcent BioWare na naszej liście i pierwsza od wielu lat próba przeniesienia znanego uniwersum do gatunku MMO. Od premiery gry dzieli nas jeszcze ponad rok, ale już teraz rozmiary scenariusza projektu robią wrażenie.

Wskaż najbardziej oczekiwaną grę targów gamescom - wyniki ankiety - ilustracja #10

Tuż za czołową dziesiątką uplasowały się: Alan Wake i kopanki FIFA 10 oraz PES 2010. O tych i o innych tytułach, które zostaną pokazane na gamescomie, będziecie mogli przeczytać w naszej relacji z targów.

gry