Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 sierpnia 2009

Sony potwierdza – poprzednie części God of War trafią na PS3
Sony potwierdza – poprzednie części God of War trafią na PS3

Filip Grabski, 31 sierpnia 2009, 21:20

Nieco ponad tydzień temu jeden z oficjeli meksykańskiego oddziału Sony pospieszył się z poinformowaniem świata, że na Gwiazdkę należy się spodziewać płyty Blu-ray z God of War I oraz II, które będzie można uruchomić na PlayStation 3. Aż do dzisiaj była to informacja nie potwierdzona.

Disney kupuje firmę Marvel za 4 miliardy dolarów
Disney kupuje firmę Marvel za 4 miliardy dolarów

Szymon Liebert, 31 sierpnia 2009, 19:45

The Walt Disney Company, czyli doskonale znana firma produkująca przede wszystkim filmy animowane (między innymi o Kaczorze Donaldzie i Myszce Miki), zakupiła właśnie Marvel Entertainment. Drugie przedsiębiorstwo odpowiada za stworzenie jednego z bardziej rozpoznawalnych światów komiksowych. Pochodzą z niego takie gwiazdy jak Iron Man, czy Wolverine.

Mafia II - najnowsze filmy z rozgrywki
Mafia II - najnowsze filmy z rozgrywki

Michał Zieliński, 31 sierpnia 2009, 15:55

Gangsterskie klimaty od zawsze fascynowały dużych chłopców. Wiedzą o tym również deweloperzy z 2K Czech, którzy w pocie czoła pracują nad drugą odsłoną Mafii. Co prawda gra wyjdzie z podziemia dopiero w przyszłym roku, jednak już dziś dla wszystkich zniecierpliwionych gangsterów mamy garść nowych materiałów.

EMPiK - Top Lista - tydzień 35 (31/08/09)

Przemysław Zamęcki, 31 sierpnia 2009, 14:53

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 24 a 30 sierpnia i zostały zebrane w 139 salonach sieci.

Zobacz skasowane Eight Days w akcji
Zobacz skasowane Eight Days w akcji

Piotr Doroń, 31 sierpnia 2009, 13:44

W sieci opublikowane zostały nowe materiały multimedialne ze skasowanej w zeszłym roku gry akcji Eight Days. Produkcja Sony Computer Entertainment Europe zapowiadała się świetnie – wielu z Was kojarzy zapewne efektowny trailer, w trakcie którego zrównana z ziemią została stacja paliw. W dużej mierze potwierdzają to zrzuty ekranowe i film z rozgrywki zamieszczone na łamach serwisu GameParticles.

Badania graczy – wyników część pierwsza
Badania graczy – wyników część pierwsza

Szymon Liebert, 31 sierpnia 2009, 13:33

Ujawniono pierwszą porcję wyników Badania Graczy, czyli akcji zorganizowanej przez Stanisława Justa, gracza, ale i psychologa reklamy oraz zachowań konsumenckich. Autor, przy wsparciu polskiego CD Projektu, postanowił zająć się kwestią marketingu gier na PC i konsole, biorąc pod uwagę przede wszystkim publikacje pojawiające się w polskim Internecie oraz czasopismach.

Cenega dystrybutorem gier Capcomu na Europę Centralną

Szymon Liebert, 31 sierpnia 2009, 13:00

Cenega Poland oficjalnie ogłosiła, że będzie wydawać gry Capcomu w Polsce. Firmy podpisały umowę, na mocy której dystrybutor zajmie się tytułami japońskiego koncernu na rynkach Europy Centralnej. Potwierdziły się więc nasze wcześniejsze doniesienia. Fani takich produkcji jak Street Fighter IV, Bionic Commando, czy Resident Evil 5 mogą spać spokojnie, bo wszystkie pojawią się w naszym kraju.

Pierwsze szczegóły na temat MechScape, nowego MMO twórców RuneScape
Pierwsze szczegóły na temat MechScape, nowego MMO twórców RuneScape

Katarzyna Pochowska, 31 sierpnia 2009, 12:05

Studio Jagex właśnie ujawniło pierwsze szczegóły na temat nowego ambitnego, wartego kilka miliony funtów projektu MMO - MechScape. Gra ma skończyć z dotychczasowym wizerunkiem MMO - ma być zupełnie inna niż wszystkie gry tego typu dostępne na rynku. Firma ma już na swoim koncie RuneScape, niezwykle popularne MMORPG, w które w tej chwili bawi się już ponad 10 milionów graczy.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV, Fallout 3) 31/08/09
Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV, Fallout 3) 31/08/09

Piotr Doroń, 31 sierpnia 2009, 11:55

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź kontynuacji LostWinds na Wii, rozpakowywanie PSP Go, ujawnienie japońskiej daty premiery Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV z miesięcznym abonamentem i inne. Zapraszamy do lektury.

Nowy zwiastun Heroes of Newerth - nowej gry twórców marki Savage
Nowy zwiastun Heroes of Newerth - nowej gry twórców marki Savage

Piotr Doroń, 31 sierpnia 2009, 11:20

W sieci zadebiutował nowy zwiastun prezentujący grę Heroes of Newerth – najnowszą produkcję firmy S2 Games, dewelopera odpowiedzialnego za cykl Savage. Produkcja należąca do gatunku tower defense wygląda na nim wyjątkowo dobrze i z pewnością zainteresuje sobą miłośników tego typu rozgrywki, w tym przede wszystkim fanów Defense of the Ancient, wyjątkowego moda do Warcrafta III.

E-Sport: Znamy najlepszych polskich graczy; powrót legendy na WCG
E-Sport: Znamy najlepszych polskich graczy; powrót legendy na WCG

Maciej Śliwiński, 31 sierpnia 2009, 10:25

W Polsce dobiegły już praktycznie końca eliminacje do pierwszego z zaplanowanych na jesień tego roku dużych turniejów. Znamy już zdecydowaną większość graczy, która pod koniec września wystąpi w warszawskim Bluecity walcząc w krajowych finałach World Cyber Games 2009.

RuneScape najpopularniejszym MMOcRPG w historii?!
RuneScape najpopularniejszym MMOcRPG w historii?!

Piotr Doroń, 31 sierpnia 2009, 10:05

World of Warcraft? Lineage? Dofus? A może Tibia? Jak myślicie, która z gier MMOcRPG cieszyła się jak dotąd największą popularnością? Okazuje się, że jest nią RuneScape, dzieło firmy Jagex, w które od dnia premiery zagrało już ponad 105 milionów graczy na całym świecie, dzięki czemu produkcja została ujęta w Księdze Rekordów Guinessa: Edycji dla Graczy.

Gralingrad - makro gra za mikro cenę
Gralingrad - makro gra za mikro cenę

Norbert Szamota, 31 sierpnia 2009, 08:55

Ostatnio trochę przypadkowo natknąłem się na stronę ze spisem gier MMO, na których autorzy zarabiają tylko za pomocą mikropłatności.

Premiery gier w Polsce (24-30 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (24-30 sierpnia)

Marek Grochowski, 31 sierpnia 2009, 08:45

Koniec wakacji przyniósł polskiemu rynkowi niewiele nowych gier. Wśród premierowych tytułów pojawiła się jednak długo oczekiwana perełka – konsolowy Batman: Arkham Asylum. To, jak człowiek-nietoperz prezentuje się w akcji, możecie zobaczyć na jednym z ostatnich filmików zespołu tvgry.pl, z kolei wkrótce na Gry-OnLine zamieszczona zostanie recenzja gry.

Bestsellerowe gry w dystrybucji elektronicznej (23 - 29 sierpnia 2009)

Przemysław Zamęcki, 31 sierpnia 2009, 07:36

Zapraszamy do zapoznania się z listą najlepiej sprzedających się gier w dystrybucji elektronicznej w systemach Direct2Drive i Steam. Wyniki obejmują okres od 23 do 29 sierpnia.