Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2009, 11:55

autor: Jiker

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV, Fallout 3) 31/08/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź kontynuacji LostWinds na Wii, rozpakowywanie PSP Go, ujawnienie japońskiej daty premiery Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV z miesięcznym abonamentem i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź kontynuacji LostWinds na Wii, rozpakowywanie PSP Go, ujawnienie japońskiej daty premiery Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV z miesięcznym abonamentem i inne. Zapraszamy do lektury.

LostWinds: Winter of the Melodias

Firma Frontier poinformowała o rozpoczęciu prac nad kontynuacją platformówki LostWinds (Wii, WiiWare). Dowiedzieliśmy w ten sposób, że w LostWinds: Winter of the Melodias zawartych zostanie kilka nowych rozwiązań, które z pewnością wpłyną na udoskonalenie tego świetnego tytułu. Powracający bohater Toku otrzyma zatem możliwość zmiany pory roku z lata na zimę, dzięki czemu będzie mógł dostosować warunki klimatyczne do danego fragmentu mapy. Rozwiąże w ten sposób niektóre łamigłówki oraz znajdzie sposób na pokonywanie przeszkód. Protagonista nauczy się również pływać, wywoływać małą trąbę powietrzną (osuszającą głębokie sadzawki i zalane korytarze oraz ryjącą przejścia w litej skale), a także uzyska dostęp do mapy i systemu podpowiedzi. Premiera odbędzie się zapewne na przełomie 2009 i 2010 roku.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV, Fallout 3) 31/08/09 - ilustracja #1

Pierwsza odsłona LostWinds.

Fallout 3

Niektórzy użytkownicy konsoli PlayStation 3 zauważyli na liście Trofeów z gry Fallout 3 kilkanaście nowych wpisów. Z ich nazw można wywnioskować, że zwiastują one rychły debiut dodatków DLC do tejże produkcji, których premiera od pewnego czasu zapowiadana jest wrzesień. W tym miejscu znajdziecie zdjęcie potwierdzające tę informację. Rozszerzenia mają być publikowane w tygodniowych odstępach.

PSP Go

Wyciągnięcie z pudełka konsoli PSP Go – specjalnej, odchudzonej wersji PSP (m.in. bez napędu UMD) z rozsuwanym ekranem – będzie, począwszy od 1 października, chwilą niezwykle wzniosłą dla wielu potencjalnych nabywców. Niektórzy tę możliwość otrzymali jednak wcześniej. Wśród nich znalazła się redakcja serwisu Gamesradar.com, a sam moment uwieczniony został na krótkim filmie. Znajdziecie go tutaj.

Final Fantasy XIII

Spekuluje się, że już jutro w trakcie specjalnej konferencji firmy Square Enix ujawniona zostanie dokładna, japońska data premiery jRPG Final Fantasy XIII. Aktualnie wiemy jedynie, że debiut w wersji na konsolę PlayStation 3 odbędzie się zimą. Premiera w Europie i Stanach Zjednoczonych zostanie natomiast przeprowadzona wiosną 2010 roku (jednocześnie na PS3 i Xboksie 360).

Final Fantasy XIV

Z informacji przekazanych przez producenta gry MMOcRPG Final Fantasy XIV, Hiromichi Tanakę, wynika, że funkcjonowanie produkcji zostanie oparte na comiesięcznym abonamencie. Kolejne dzieło Square Enix trafi na rynek w 2010 roku na PC i PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Pat & Mat: the Game

Serious Sam: The First Encounter HD

Spyborgs

Crime Scene

Cursed Mountain

Guitar Hero 5

Broken Sword II: The Smoking Mirror

Quake II

Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Spyborgs

Disney Sing It: Pop Hits

Crysis 2

Go Play City Sports

Kingdom Under Fire II

King's Bounty: Wojownicza księżniczka

Colin McRae: DiRT 2

Mini Ninjas

Kingdom Under Fire II

Przegląd tygodnia - najlepsze gry września

gry