„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź kontynuacji LostWinds na Wii, rozpakowywanie PSP Go, ujawnienie japońskiej daty premiery Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV z miesięcznym abonamentem i inne. Zapraszamy do lektury.
„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź kontynuacji LostWinds na Wii, rozpakowywanie PSP Go, ujawnienie japońskiej daty premiery Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV z miesięcznym abonamentem i inne. Zapraszamy do lektury.
Firma Frontier poinformowała o rozpoczęciu prac nad kontynuacją platformówki LostWinds (Wii, WiiWare). Dowiedzieliśmy w ten sposób, że w LostWinds: Winter of the Melodias zawartych zostanie kilka nowych rozwiązań, które z pewnością wpłyną na udoskonalenie tego świetnego tytułu. Powracający bohater Toku otrzyma zatem możliwość zmiany pory roku z lata na zimę, dzięki czemu będzie mógł dostosować warunki klimatyczne do danego fragmentu mapy. Rozwiąże w ten sposób niektóre łamigłówki oraz znajdzie sposób na pokonywanie przeszkód. Protagonista nauczy się również pływać, wywoływać małą trąbę powietrzną (osuszającą głębokie sadzawki i zalane korytarze oraz ryjącą przejścia w litej skale), a także uzyska dostęp do mapy i systemu podpowiedzi. Premiera odbędzie się zapewne na przełomie 2009 i 2010 roku.
Pierwsza odsłona LostWinds.
Niektórzy użytkownicy konsoli PlayStation 3 zauważyli na liście Trofeów z gry Fallout 3 kilkanaście nowych wpisów. Z ich nazw można wywnioskować, że zwiastują one rychły debiut dodatków DLC do tejże produkcji, których premiera od pewnego czasu zapowiadana jest wrzesień. W tym miejscu znajdziecie zdjęcie potwierdzające tę informację. Rozszerzenia mają być publikowane w tygodniowych odstępach.
Wyciągnięcie z pudełka konsoli PSP Go – specjalnej, odchudzonej wersji PSP (m.in. bez napędu UMD) z rozsuwanym ekranem – będzie, począwszy od 1 października, chwilą niezwykle wzniosłą dla wielu potencjalnych nabywców. Niektórzy tę możliwość otrzymali jednak wcześniej. Wśród nich znalazła się redakcja serwisu Gamesradar.com, a sam moment uwieczniony został na krótkim filmie. Znajdziecie go tutaj.
Spekuluje się, że już jutro w trakcie specjalnej konferencji firmy Square Enix ujawniona zostanie dokładna, japońska data premiery jRPG Final Fantasy XIII. Aktualnie wiemy jedynie, że debiut w wersji na konsolę PlayStation 3 odbędzie się zimą. Premiera w Europie i Stanach Zjednoczonych zostanie natomiast przeprowadzona wiosną 2010 roku (jednocześnie na PS3 i Xboksie 360).
Z informacji przekazanych przez producenta gry MMOcRPG Final Fantasy XIV, Hiromichi Tanakę, wynika, że funkcjonowanie produkcji zostanie oparte na comiesięcznym abonamencie. Kolejne dzieło Square Enix trafi na rynek w 2010 roku na PC i PlayStation 3.
Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...
Serious Sam: The First Encounter HD
Broken Sword II: The Smoking Mirror
Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony
A także najnowsze filmy z gier:
King's Bounty: Wojownicza księżniczka
Przegląd tygodnia - najlepsze gry września
Dziękujemy za przeczytanie artykułu.
Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google
GRYOnline
Gracze
Steam

Autor: Piotr Doroń
Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.