Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 sierpnia 2009

Enclave powróci w wersji na Wii
Enclave powróci w wersji na Wii

Vercetti, 8 sierpnia 2009, 13:20

Wydana w przed siedmioma laty gra akcji z elementami cRPG Enclave doczeka się powrotu w wersji na konsolę Wii. Taką wiadomość podało niemieckie studio Village1 Entertainment, które podjęło się prac nad przeniesieniem tytułu na platformę Nintendo. Gra trafi na rynek w przyszłym roku - o ile autorom uda się pozyskać wcześniej wydawcę dla nadchodzącego produktu.

Activision chce podnosić ceny gier
Activision chce podnosić ceny gier

Vercetti, 8 sierpnia 2009, 12:30

Activision wyraźnie złapało wiatr w żagle. Dzięki połączeniu z Blizzardem firma wykazała w ostatnim kwartale bardzo optymistyczne wyniki finansowe, a jej plan wydawniczy na najbliższe miesiące przedstawia się bardziej niż obiecująco. Chcąc kuć żelazo, póki gorące, korporacja myśli o podniesieniu cen niektórych produktów, by z nawiązką zrekompensować sobie wysokie koszty ich produkcji.

Znakomita sprzedaż Wii Sports Resort
Znakomita sprzedaż Wii Sports Resort

Vercetti, 8 sierpnia 2009, 11:35

Nintendo po raz kolejny może być dumne ze sprzedaży swego autorskiego produktu. Wykorzystująca przystawkę Motion Plus gra Wii Sports Resort w zaledwie dwa tygodnie po premierze zdążyła rozejść się już w blisko dwumilionowym nakładzie. Tytuł sprzedaje się świetnie zarówno w ojczystej Japonii, jak i w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

Guitar Hero 5 z obsługą piosenek z poprzednich części
Guitar Hero 5 z obsługą piosenek z poprzednich części

Vercetti, 8 sierpnia 2009, 11:00

Po tym, jak w drugiej odsłonie serii Rock Band uzyskaliśmy możliwość wykonywania utworów wziętych żywcem z „jedynki”, producenci konkurencyjnego Guitar Hero 5 ogłosili, że ich tytuł także będzie charakteryzował się wsteczną kompatybilnością. Użytkownikom przyjdzie za nią jednak zapłacić.

Dragon Age opóźniony
Dragon Age opóźniony

Vercetti, 8 sierpnia 2009, 10:07

Fani cRPG zaczęli już odliczać dni do planowanej na 20 października premiery gry Dragon Age: Początek. Jak się okazało – przedwcześnie, bo producenci tytułu postanowili opóźnić debiut swego projektu i wydać go dopiero w listopadzie. Najbardziej ucierpią na tym użytkownicy konsoli PlayStation 3, nieco mniej – właściciele PC i X360.

Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend 8-9 sierpnia (Battlefield 2, FIFA 09, The Path)
Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend 8-9 sierpnia (Battlefield 2, FIFA 09, The Path)

Vercetti, 8 sierpnia 2009, 09:05

Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was zestawienie weekendowych ofert, które pojawiły się w systemach cyfrowej dystrybucji - na Steamie oraz w serwisach Good Old Games, Impulse, Gamersgate, Direct2Drive i EA Store. Tym razem taniej można kupić m.in. Battlefielda 2 i FIFĘ 09.