Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 sierpnia 2009

Gra Prison Break ma wydawcę
Gra Prison Break ma wydawcę

fsm, 11 sierpnia 2009, 20:15

Losy komputerowej adaptacji odnoszącego sukcesy (choć niemiłosiernie słabującego w późniejszych odsłonach) serialu Skazany na Śmierć były przez jakiś czas niepewne. Na początku czerwca ujawniono, że wirtualna ucieczka z więzienia Fox River ujrzy światło dzienne. Dzisiaj otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie.

Reality Pump z własnym systemem motion capture
Reality Pump z własnym systemem motion capture

Łukasz Malik, 11 sierpnia 2009, 16:20

Jedną z największych bolączek poprzedniej odsłony Two Words były kiepskie animacje, aby uniknąć tego problemu w drugiej części, krakowskie studio wzbogaciło się o własny system motion capture.

Robert Lewandowski na polskiej okładce FIFY 10
Robert Lewandowski na polskiej okładce FIFY 10

Vercetti, 11 sierpnia 2009, 14:56

Electronic Arts Polska ujawniło, kto znajdzie się na rodzimej okładce tegorocznego wydania serii FIFA. Piłkarz, którego sylwetkę zobaczymy na pudełkach z grą, to Robert Lewandowski, napastnik Lecha Poznań i reprezentacji Polski.

Przesuwanie premier gier przejawem kryzysu finansowego

Jiker, 11 sierpnia 2009, 14:45

Przejawów kryzysu finansowego na rynku gier komputerowych można szukać na wielu polach. Zauważalny jest on choćby w przypadku ogłaszania bankructw, zamykania studiów deweloperskich, a także zwalniania kolejnych pracowników. Okazuje się jednak, że twardym orzechem do zgryzienia dla wydawców jest również zmniejszony popyt na gry.

Wieści ze świata (Call of Duty, Ninja Gaiden Sigma 2, Heavy Rain) 11/08/09
Wieści ze świata (Call of Duty, Ninja Gaiden Sigma 2, Heavy Rain) 11/08/09

Jiker, 11 sierpnia 2009, 11:50

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: sprzedaż dwóch europejskich oddziałów Midway za 1 euro, kolekcjonerska edycja Ninja Gaiden Sigma 2, aktualizacja systemu Xbox Live, świetna sprzedaż Nintendo DSi i inne. Zapraszamy do lektury.

Electronic Arts zabiera się za stare marki?

Hed, 11 sierpnia 2009, 11:45

W lipcu zastanawialiśmy się, czy Electronic Arts powróci do marek studia Bullfrog. Harvey Elliott z EA Bright Light mówił wtedy, że chętnie zabrałby się za takie projekty, bo dzieła firmy założonej przez Petera Molyneux były wybitne. Jeden z blogów zauważył właśnie wnioski patentowe złożone przez wydawcę i obejmujące nazwy Populous, Theme Park, Wing Commander oraz Road Rash.

Poradnik: ArmA II

Redakcja GRYOnline.pl, 11 sierpnia 2009, 11:44

„Poradnik zawiera opis wszystkich misji w kampanii dla pojedynczego gracza oraz rady dotyczące rozgrywki. Tytuł studia Bohemia Interactive pozwala na dużą swobodę działania, a większość akcji i wymian ognia jest trudna do przewidzenia. Dlatego też nie jest to typowa solucja prowadząca za rękę, krok po kroku.”

EMPiK - Top Lista - tydzień 32 (11/08/09)

Przemysław Zamęcki, 11 sierpnia 2009, 11:11

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 3 a 9 sierpnia i zostały zebrane w 138 salonach sieci.

Cartoon Games - odc. 3 - Księżniczka
Cartoon Games - odc. 3 - Księżniczka

Otis, 11 sierpnia 2009, 10:59

Heroes of Might & Magic VI coraz bardziej prawdopodobne
Heroes of Might & Magic VI coraz bardziej prawdopodobne

Vercetti, 11 sierpnia 2009, 10:40

Niemiecki serwis PlanetDS przeprowadził ostatnio wywiad z twórcami strategii turowej z elementami cRPG Might and Magic: Clash of Heroes. Mimo że panowie Erwan le Breton i Romain de Waubert starali się zaciekawić odbiorców informacjami o DS-owym projekcie, uwagę fanów serii przykuły bardziej ich stroje niż wypowiedzi.

Wii Vitality rozluźni ludzkość już w 2010 roku
Wii Vitality rozluźni ludzkość już w 2010 roku

Hed, 11 sierpnia 2009, 10:26

Satoru Iwata, szef Nintendo, opowiedział o najnowszym, dość tajemniczym pomyśle firmy, czyli Wii Vitality. Podobno urządzenie wykrywające ludzki puls pojawi się mniej więcej w połowie lub pod koniec przyszłego roku. Czy technologia przyda się w jakimkolwiek stopniu graczom? Iwata przekonuje, że tak, bo możliwości małej przystawki będą wbrew pozorom naprawdę szerokie.

Kolejna prezentacja możliwości silnika CryENGINE 3
Kolejna prezentacja możliwości silnika CryENGINE 3

Jiker, 11 sierpnia 2009, 09:59

Zapowiedziany w połowie marca silnik graficzny CryENGINE 3 autorstwa firmy Crytek ma szansę stać się jedną z najbardziej zaawansowanych platform do tworzenia gier dostępnych nie tylko na pecetach, ale i konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Sugerowały to już pierwsze, wczesne prezentacje jego możliwości. Wczoraj uzyskaliśmy dostęp do kolejnej, przedstawiającej jedną z nowych technik wykorzystywanych przy generacji oświetlenia scen.

Spekulacji na temat PS3 Slim ciąg dalszy
Spekulacji na temat PS3 Slim ciąg dalszy

Vercetti, 11 sierpnia 2009, 09:42

Nie ustają spekulacje dotyczące konsoli PlayStation 3 Slim, która ma rzekomo trafić do sprzedaży we wrześniu tego roku. Na forum NeoGAF pojawiły się ostatnio kolejne doniesienia na temat odchudzonego sprzętu Sony, a rozgłaszane od tygodni plotki podsycił dodatkowo... nowy film o Batman: Arkham Asylum.

Kolejna gra o Dzikim Zachodzie w produkcji
Kolejna gra o Dzikim Zachodzie w produkcji

Maciej Śliwiński, 11 sierpnia 2009, 09:30

Szwedzkie studio Fatshark ogłosiło, że pracuje nad nowym projektem z gatunku strzelanek, przeznaczonym głównie do sieciowej zabawy. Gra będzie nosić tytuł Lead and Gold: Gangs of the Wild West i zostanie osadzona na Dzikim Zachodzie.

Nowy Mortal Kombat pokaże, co potrafi w sieci
Nowy Mortal Kombat pokaże, co potrafi w sieci

Hed, 11 sierpnia 2009, 09:28

Warner Bros. ma poważne plany odnośnie kolejnej odsłony Mortal Kombat. Marka została kupiona przez firmę od upadającego wydawcy Midway, wraz ze studiem odpowiedzialnym chociażby za jej ostatnią odsłonę (Mortal Kombat vs DC Universe). Okazuje się, że nowy produkt miałby skupić się między innymi na rozgrywce sieciowej i jednocześnie stworzyć prawdziwy standard dla innych gier.

Company of Heroes Online dla wszystkich?
Company of Heroes Online dla wszystkich?

Vercetti, 11 sierpnia 2009, 08:49

Pod koniec lipca informowaliśmy Was, że sieciowe wcielenie Company of Heroes może ukazać się nie tylko w Chinach, lecz również na Zachodzie. Ostatnio podobna sugestia pojawiła się na witrynie społecznościowej gry, a zamieścił ją nowy producent CoH, Greg Wilson.

Koniec twórców Bionic Commando i Terminator Salvation?
Koniec twórców Bionic Commando i Terminator Salvation?

Maciej Śliwiński, 11 sierpnia 2009, 08:45

Kłopoty studia GRIN, odpowiedzialnego w ostatnim czasie za takie produkcje jak Bionic Commando czy Wanted: Weapons of Fate przybrały na sile. Wiele wskazuje na to, że firma przechodzi obecnie postępowanie upadłościowe.

Gracze World of Warcraft zostaną Goblinami i Worgenami?
Gracze World of Warcraft zostaną Goblinami i Worgenami?

Hed, 11 sierpnia 2009, 08:36

WoW.com przedstawił informacje odnośnie rozszerzenia do World of Warcraft, które według plotek będzie nosiło nazwę Cataclysm. Podobno kilka źródeł orientujących się w sytuacji największego MMORPG-a potwierdziło, że dwiema nowymi rasami do wyboru będą Worgeni (Alliance) oraz Gobliny (Horde). Druga frakcja jest dobrze znana miłośnikom świata wykreowanego przez studio Blizzard.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (2 - 8 sierpnia)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (2 - 8 sierpnia)

Przemysław Zamęcki, 11 sierpnia 2009, 08:02

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 2 a 8 sierpnia.

Sprzedaż premierowych gier Square Enix w drugim kwartale 2009 roku

Jiker, 11 sierpnia 2009, 07:45

Japońska firma Square Enix uzupełniła informacje zawarte w raporcie ekonomicznym za okres od kwietnia do końca czerwca bieżącego roku o wyniki sprzedaży kilku swoich najważniejszych marek. Potwierdzona została również informacja, że największy wpływ na nieco słabszą kondycję japońskiego producenta i wydawcy miała finalizacja zakupu brytyjskiej firmy Eidos.