Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2009, 13:20

autor: Vercetti

Enclave powróci w wersji na Wii

Wydana w przed siedmioma laty gra akcji z elementami cRPG Enclave doczeka się powrotu w wersji na konsolę Wii. Taką wiadomość podało niemieckie studio Village1 Entertainment, które podjęło się prac nad przeniesieniem tytułu na platformę Nintendo. Gra trafi na rynek w przyszłym roku - o ile autorom uda się pozyskać wcześniej wydawcę dla nadchodzącego produktu.

Wydana przed siedmioma laty gra akcji z elementami cRPG Enclave doczeka się powrotu w wersji na konsolę Wii. Taką wiadomość podało niemieckie studio Village1 Entertainment, które podjęło się prac nad przeniesieniem tytułu na platformę Nintendo. Gra trafi na rynek w przyszłym roku - o ile autorom uda się pozyskać wcześniej wydawcę dla nadchodzącego produktu.

Enclave powróci w wersji na Wii - ilustracja #1

Być może wskrzeszenie starego tytułu sprawi, że Enclave będzie prezentowało wyższy niż dotychczas poziom. Po premierze na komputerach osobistych projekt spotkał się z dość umiarkowanym przyjęciem ze strony prasy (średnia ocen wg GameRankings.com to 75%), a jego debiut na konsoli Xbox (tu oceny wynosiły przeciętnie 71%) także nie przysporzył autorom rzeszy oddanych zwolenników.

Mimo to odpowiadająca za Enclave ekipa Starbreeze Studios podjęła decyzję o przygotowaniu sequela. Ten nie ujrzał jednak światła dziennego, a deweloperzy poświęcili się innym przedsięwzięciom i w kolejnych latach wypuścili na rynek tak znane tytuły, jak Chronicles of Riddick oraz The Darkness.

Enclave na Wii będzie oferować całą zawartość, jaką mogliśmy zobaczyć dotąd na PC i Xboksie. Village1 Entertainment zamierza przystosować grę do kontrolerów Wiimote i Nunchuk – tak, by użytkownicy mogli swobodnie poruszać się po świecie Celenheim, obserwując akcję zarówno z perspektywy pierwszej, jak i trzeciej osoby. Więcej szczegółów na temat gry znajdziecie w naszej encyklopedii.