Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2009, 12:00

autor: Hed

Steven Spielberg interesuje się filmowym Halo

Strona o branży filmowej IESB podała plotkę według której Steven Spielberg, znany amerykański reżyser, negocjuje właśnie objęcie roli producentach filmu nawiązującego do uniwersum Halo. Autor takich dzieł jak Raport mniejszości, czy E.T. zainteresował się scenariuszem napisanym przez Stuarta Beattiego i opartym na powieści Erica Nylanda Halo: The Fall of Reach.

Strona o branży filmowej IESB podała plotkę, według której Steven Spielberg, znany amerykański reżyser, negocjuje właśnie objęcie roli producentach filmu nawiązującego do uniwersum Halo. Autor takich dzieł, jak Raport mniejszości czy E.T. zainteresował się scenariuszem napisanym przez Stuarta Beattiego i opartym na powieści Erica Nylanda Halo: The Fall of Reach.

Skrypt napisany przez Beattiego (autora np. scenariusza do Piratów z Karaibów) podobno bardzo spodobał się Spielbergowi, który obecnie negocjuje udział w projekcie. Sama opowieść, jak i kolejna odsłona gry (Halo Reach), mają być prequelem pierwszej historii. Poznamy w niej genezę Spartan, czyli elitarnych żołnierzy znanych z Halo oraz samego Master Chiefa, czyli bohatera serii.

Steven Spielberg interesuje się filmowym Halo - ilustracja #1

Redaktor strony IESB zapewnia, że informacje zostały potwierdzone. Wynikają one między innymi z zainteresowania Stevena Spielberga grami. Jeden z aktorów, Shia LaBeouf, powiedział swego czasu, że reżyser utknął na piętnastym poziomie Bioshocka. Spielberg jest też autorem gry Boom Blox. Jego udział w projekcie Halo wydaje się całkiem prawdopodobny także z innych względów.

Spielberga mogliśmy zobaczyć na konferencji Microsoftu, która odbyła się podczas tegorocznych targów E3. Reżyser pojawił się tam w związku z nową technologią firmy, czyli Natalem. Być może więc będzie on producentem filmu o Johnie, chłopaku, który został siłą wcielony do UNSC i wyszkolony na Master Chiefa 117, by zmierzyć się w przyszłości z brutalnymi hordami Covenantów.

To nie pierwsze podejście do tematu. Wcześniej filmem mieli zająć się Peter Jackson i Neil Blomkamp. Jak dowiedzieliśmy się w tym roku, projekt został zawieszony, a ekipa zajęła się innymi pomysłami (District 9). Doniesienia wskazują na dalsze zainteresowanie filmem Halo oraz poważne traktowanie sprawy przez wydawcę gry, który rozmawia tylko z najlepszymi fachowcami w branży.