Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWii
Okładka Boom Blox (Wii)

Boom Blox Wii

Boom Blox jest grą logiczną dla całej rodziny, polegającą na manewrowaniu ułożonymi konstrukcjami. Celem najczęściej jest zawalenie budowli we wskazany sposób lub określoną ilością ruchów. Jej autorem jest znany reżyser – Steven Spielberg.

Logiczne | edukacyjne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Boom Blox (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

6maja2008

8maja2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Boom Blox jest grą logiczną dla całej rodziny, polegającą na manewrowaniu ułożonymi konstrukcjami. Celem najczęściej jest zawalenie budowli we wskazany sposób lub określoną ilością ruchów. Jej autorem jest znany reżyser – Steven Spielberg.

W Boom Blox gracz za pomocą kontrolera steruje kursorem na ekranie. Do jego dyspozycji oddane zostają takie akcje, jak pociągnięcie, podrzucenie, ciśnięcie kulki, pchnięcie. Każda z nich wykonywana jest oczywiście odpowiednim ruchem ręki. Dzięki zmysłowi przestrzennemu i umiejętności planowania, możliwe staje się układanie reakcji łańcuchowych. Takiemu modelowi rozgrywki sprzyja fakt, że tytułowe bloki występują w około dwudziestu rodzajach. Niektóre znikną, gdy się ich dotknie, inne wybuchną, gdy dotkną się dwa takiego samego koloru, a jeszcze inne eksplodują od razu, minimalnie poruszone. Niektóre plansze zamieszkiwane są przez ciekawie zaprojektowane postacie. Są to jakby sześcienne bryły opisane kolorowymi ciuszkami. W ten sposób niektóre przypominają krowy, kościotrupy i inne, zabawne stworzenia. Czasami przeszkadzają, a czasami trzeba im pomóc w drodze do wyznaczonego punktu.

Rozgrywka nie byłaby tak pasjonująca, gdyby nie dopracowany silnik fizyczny. Każdy obiekt ma swoją masę, zachowuje się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami o prawami, a do tego reaguje na inne, jemu podobne. W ten sposób na ekranie gracz podziwia spektakularne zawalenia, miotane siłą eksplozji klocki, toczące się kule itp. Cała mapa zdaje się być podatna na działania twórcze gracza. Również one odgrywają kluczową rolę w trybie edycji. Od podstaw można stworzyć wymyślne tereny, układać pochylnie, windy. Boom Blox można przejść samemu lub w trybie kooperacji, ale również rywalizować na podzielonym ekranie z osobą siedzącą obok.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 4 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219 PLN

Klasyfikacja PEGI Boom Blox

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Boom Blox - recenzja gry
Boom Blox - recenzja gry

Recenzja 20 czerwca 2008, 11:11

Inne poziomy to z kolei świetne testy cierpliwości i zręczności. Nasz wiimote to swoista „niewidzialna ręka”, przy pomocy której musimy wyciągnąć z danej konstrukcji określony typ klocków w taki sposób, by inne pozostały na swoim miejscu. Im więcej usuniemy danych klocków bez strącania pozostałych, tym na lepszy wynik możemy liczyć.