Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2009, 12:30

autor: Vercetti

Halo w wykonaniu Petera Jacksona anulowane

Przed trzema laty znany hollywoodzki reżyser Peter Jackson nosił się z zamiarem nakręcenia filmu na podstawie Halo i stworzenia kolejnej gry z Master Chiefem w roli głównej. O ile plan realizacji kinowego obrazu dość szybko został porzucony - głównie z przyczyn finansowych – o tyle developing gry mógł zakończyć się powodzeniem.

Przed trzema laty znany hollywoodzki reżyser Peter Jackson nosił się z zamiarem nakręcenia filmu na podstawie Halo i stworzenia kolejnej gry z Master Chiefem w roli głównej. O ile plan realizacji kinowego obrazu dość szybko został porzucony - głównie z przyczyn finansowych – o tyle deweloping gry mógł zakończyć się powodzeniem. W rozmowie z redaktorami serwisu Joystiq Jackson pogrzebał jednak wszelkie nadzieje fanów serii.

Halo w wykonaniu Petera Jacksona anulowane - ilustracja #1

„Projekt Halo nie jest już kontynuowany, pomysł upadł po tym, jak film nie doszedł do skutku.” – ujawnił reżyser. Trudno mówić tu o zaskoczeniu, bo informacje o domniemanym Halo Chronicles (tak miała nazywać się gra) ukazywały się podejrzanie rzadko. Mimo to jeszcze w zeszłym roku istniały pewne szanse, że produkt doczeka się premiery: w kwietniu 2008 r. Microsoft Game Studios w porozumieniu z założonym przez Jacksona studiem Wingnut Interactive szukało ludzi, którzy podejmą się pracy nad tytułem. Produkcja miała zostać podzielona na epizody i trafić do posiadaczy Xboksów 360.

Nie zanosi się także na to, aby w najbliższej przyszłości Peter Jackson rozpoczął pracę nad nowym przedsięwzięciem w branży elektronicznej rozrywki. Obecnie reżyser jest zajęty filmami District 9 i Nostalgia Anioła. Oba mają trafić do kin jeszcze w tym roku. Wygląda więc na to, że na razie jedyną grą sygnowaną nazwiskiem Jacksona pozostanie wydany blisko cztery lata temu King Kong.