Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2006, 10:21

Nowa firma Petera Jacksona przygotuje kolejną grę korzystającą z marki Halo

Halo Halo Wars nie jest jedynym produktem nawiązującym do popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin stworzonych przez firmę Bungie Studios, który został zapowiedziany wczoraj, podczas konferencji koncernu Microsoft w Barcelonie. Swoje trzy grosze do tematu postanowił dorzucić też Peter Jackson.

Halo Wars nie jest jedynym produktem nawiązującym do popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin stworzonych przez firmę Bungie Studios, który został zapowiedziany wczoraj, podczas konferencji koncernu Microsoft w Barcelonie. Swoje trzy grosze do tematu postanowił dorzucić też Peter Jackson.

Nowa firma Petera Jacksona przygotuje kolejną grę korzystającą z marki Halo - ilustracja #1
Peter Jackson na planie filmu Władca Pierścieni.

Wingnut Interactive to nowe studio w branży gier komputerowych, powstałe z inicjatywy reżysera Władcy Pierścieni oraz koncernu Microsoft Game Studios. Firma zainauguruje działalność programem korzystającym z marki Halo, przeznaczonym oczywiście na konsolę Xbox 360. O projekcie wiadomo na razie bardzo niewiele. Podczas wczorajszej konferencji Jackson zdradził jedynie, że końcowy produkt nie będzie tradycyjną grą, a raczej interaktywnym filmem, skupiającym się na opowiedzeniu konkretnej historii. Nad projektem pieczę sprawować będą ludzie z Bungie Studios.

Wingnut Interactive jest oddziałem firmy Wingnut Films, która również została założona przez Petera Jacksona. To właśnie ta wytwórnia przygotuje film na podstawie gry Halo, o którym zresztą wspominaliśmy już kilkukrotnie na łamach naszego serwisu.