Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 września 2006

Jak wygląda opakowanie PlayStation 3?
Jak wygląda opakowanie PlayStation 3?

eLKaeR, 21 września 2006, 17:55

Jutro startują trzecie w tym roku (po E3 2006 i GC 2006) wielkie targi elektroniczno-rozrywkowe. Mowa oczywiście o Tokyo Game Show 2006. Impreza dobiegnie końca w najbliższą niedzielę, a teraz trwają ostatnie przygotowania do uroczystego rozpoczęcia. Przy okazji szykowania stoisk targowych po raz pierwszy zostały wypatrzone pudełka, w których sprzedawana będzie konsola PlayStation 3.

Zielone światło dla ekspansji marki Guitar Hero na nowe platformy sprzętowe

eLKaeR, 21 września 2006, 16:55

Od kilku miesięcy nieoficjalnie mówi się o wprowadzeniu bestsellerowej marki Guitar Hero na kolejne platformy sprzętowe. Na razie "Gitarowym Bohaterem" cieszą się wyłącznie posiadacze PlayStation 2, ale już wkrótce monopol zostanie przełamany. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor zarządzający korporacji Activision, czyli Robert Kotick.

Pierwsze japońskie tytuły startowe dla konsoli PS3

Jiker, 21 września 2006, 16:54

Japoński magazyn Famitsu opublikował listę pięciu tytułów startowych, które trafią na tamtejszy rynek w 11 listopada, tj. w dniu premiery konsoli PLAYSTATION 3. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to oczywiście pełna lista.

Autorzy Dragon Quest VIII pracują nad swoją pierwszą pozycją przeznaczoną dla konsoli Sony PS3

Jiker, 21 września 2006, 16:41

Akihiro Hino, prezes studia Level 5, ujawnił na łamach japońskiego magazynu Famitsu nad jaką grą pracuje aktualnie jego zespół. Autorzy m.in. Dragon Quest VIII oraz Rogue Galaxy zajmują się obecnie produkcją Shirokishi Monogatari (White Knight Story). Tytuł ten ukaże się na konsoli PLAYSTATION 3.

NBA 2K7 w "złocie'

Jiker, 21 września 2006, 15:29

Firma 2K Games poinformowała, że produkcja NBA 2K7 w wersji na konsole Xbox 360, PS2 oraz Xbox dobiegła końca i gra trafiła do tłoczni. Już niebawem, bo 26 września, będą mogli w nią zagrać gracze z Ameryki Płn., a miesiąc później trafi na Stary Kontynent.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots - Premiera najwcześniej za rok

Metatron, 21 września 2006, 15:25

Podczas Tokio Game Show Konami zaprezentuje nowy trailer czwartej części gry Metal Gear Solid. Jednocześnie poinformowano fanów, że na premierę przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Najprawdopodobniej gra trafi na półki sklepowe dopiero pod koniec przyszłego roku.

Wyciek danych z Ubisoftu - wypadek czy akcja marketingowa?

Metatron, 21 września 2006, 14:30

Wygląda na to, że w UbiSofcie zdarzył się mały „wypadek”. Otóż na publicznym serwerze FTP znalazło się ponad dwa gigabajty danych z przygotowywanych przez firmę gier. Ciekawostką jest fakt, że część z tych produkcji nie została jeszcze zapowiedziana.

Gra America's Army jeszcze bardziej realistyczna
Gra America's Army jeszcze bardziej realistyczna

Metatron, 21 września 2006, 14:05

3D Solve, organizacja zajmująca się profesjonalnym przygotowaniem różnorodnych projektów symulacyjnych ogłosiła dzisiaj, że rozpoczyna pracę w ekipie pracującej nad America’s Army.

Okrrrutny konkurs - Niecytaty - rozwiązanie

Redakcja GRYOnline.pl, 21 września 2006, 13:53

Czas na rozwiązanie Niecytatów. Oto zestaw prawidłowych odpowiedzi wraz z dokładnym ukazaniem zawiłości poszczególnych zagadek. :-)

Czy Wii „dorośnie” dzięki grom Take Two?

Vercin, 21 września 2006, 12:32

Jeżeli firma Nintendo kojarzy się komuś tylko z kolorowymi, nieszkodliwymi grami z wesołym hydraulikiem w roli głównej, to niedługo przyjdzie czas na rewizję tego poglądu. Wielkie N zgodnie ze swoją polityką „Wii dla wszystkich” na pewno nie pominie w swoich planach starszej i bardziej wymagającej klienteli.

Microsoft wprowadzi na rynek europejski kolejny zestaw konsoli Xbox 360

Jiker, 21 września 2006, 12:16

Opisane przez nas w zeszłym tygodniu zestawy konsoli Xbox 360 nie będą jedynymi, które Microsoft wprowadzi w najbliższym czasie na rynek europejski. Już jutro na półkach sklepowych m.in. w Wielkiej Brytanii pojawi się paczka, która zadowoli fanów wirtualnych wyścigów.

Peter Moore odnosi się do Wii i opisuje idealnego użytkownika Xbox 360
Peter Moore odnosi się do Wii i opisuje idealnego użytkownika Xbox 360

Jiker, 21 września 2006, 12:00

Peter Moore, jedna z głównych osób odpowiedzialnych za przeszłe i przyszłe sukcesy konsol z rodziny Xbox, udzielił w ostatnim czasie bardzo interesującego wywiadu. Wyraził w nim m.in. swój pogląd na temat Wii, a także opisał, jak według niego wygląda idealny użytkownik konsoli Xbox 360.

„Światowy” pokaz Guild Wars: Nightfall

Elrond, 21 września 2006, 11:23

Przedstawiciele firmy NCsoft zapraszają fanów (i nie tylko) popularnej gry MMO, Guild Wars, do wzięcia udziału w swego rodzaju pokazie drugiego dodatku do wspomnianej aplikacji, Nightfall. Od 8 rano w piątek do 6:59 w poniedziałek gracze będą mieli niepowtarzalną okazję przekonania się na własne oczy, czym też uraczy ich Nightfall.

Konami pracuje nad kontynuacją MGS: Digital Graphic Novel
Konami pracuje nad kontynuacją MGS: Digital Graphic Novel

Jiker, 21 września 2006, 11:23

Wygląda na to, że niekonwencjonalna produkcja firmy Konami, Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel, znalazła całkiem spore grono wielbicieli wśród posiadaczy konsoli PSP. Hideo Kojima oznajmił bowiem w wywiadzie dla japońskiego magazynu Famitsu, że jego zespół rozpoczął właśnie pracę nad kontynuacją tego interaktywnego komiksu.

Sprawdź jak prezentuje się BioShock w wersji na konsolę Xbox 360
Sprawdź jak prezentuje się BioShock w wersji na konsolę Xbox 360

Krystian Smoszna, 21 września 2006, 11:16

Prawdziwą gratkę dla ludzi zainteresowanych grą BioShock przygotował popularny serwis IGN. Jest nią trwający ponad czternaście minut materiał filmowy, który pozwala zobaczyć, jak wspomniany wyżej tytuł prezentuje się w akcji.

Opublikowano soundtrack z gier Act of War: Direct Action i Act of War: High Treason
Opublikowano soundtrack z gier Act of War: Direct Action i Act of War: High Treason

Krystian Smoszna, 21 września 2006, 10:57

Jeśli jesteś kolekcjonerem oficjalnych soundtracków z gier komputerowych, to z pewnością zainteresuje Cię nowa pozycja w katalogu firmy Dominus Animae. Jest nią ścieżka dźwiękowa z gier Act of War: Direct Action i Act of War: High Treason, które na rynku opublikował koncern Atari.

HD-DVD vs Blu-ray - trzecia droga

Vercin, 21 września 2006, 10:22

Na tle wojny Xbox 360 vs PS3 odbywać się będzie znacznie poważniejszy konflikt o to, jaki format odczytu zdominuje nasze przyszłe kina domowe. Blu-ray Sony, czy HD-DVD wspierany przez Microsoft? Wygląda jednak na to, że sprawa wcale nie będzie taka skomplikowana, gdyż do gry wkracza Warner Bros. Korporacja stara się właśnie o patent dla swojej nowej technologii, która ma ułatwić życie branży filmowej.

Dead or Alive: Xtreme 2 już w listopadzie
Dead or Alive: Xtreme 2 już w listopadzie

Krystian Smoszna, 21 września 2006, 10:07

Rozpoczynające się już jutro targi Tokyo Game Show poprzedziła konferencja firmy Microsoft, podczas której ujawniono m.in. datę premiery gry Dead or Alive: Xtreme 2, przeznaczonej na konsolę Xbox 360.

Smackdown vs. Raw 2006 w sądzie - THQ na ławie oskarżonych

Metatron, 21 września 2006, 09:55

Fanom wrestlingu nie trzeba przedstawiać serii gier wydawanych przez THQ. Ubiegłoroczny Smackdown! vs. Raw 2006, został okrzyknięty przez wielu najlepszą grą wrestlingową, jaka do tej pory się ukazała. Wraz z sukcesem przychodzą pieniądze, a w Ameryce jest tak, że gdzie są pieniądze tam i pozwy się znajdą. Nie inaczej jest w przypadku produkcji THQ.

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy cieszy się dużym powodzeniem
LEGO Star Wars II: The Original Trilogy cieszy się dużym powodzeniem

Krystian Smoszna, 21 września 2006, 09:36

Przedstawiciele koncernu LucasArts z dumą oświadczyli wczoraj, że druga odsłona cyklu LEGO Star Wars rozeszła się w nakładzie przekraczającym milion sztuk. Twórcy programu mają duży powód do radości, gdyż wynik taki osiągnięto zaledwie po kilku dniach sprzedaży.

Developer potwierdza opóźnienie Age of Pirates: Captain Blood
Developer potwierdza opóźnienie Age of Pirates: Captain Blood

eLKaeR, 21 września 2006, 07:55

Do ostatnich doniesień na temat odsunięcia w przyszłość debiutu Age of Pirates: Captain Blood postanowiła się wreszcie ustosunkować firma Akella, odpowiedzialna za developing produktu. Twórcy potwierdzają, iż niniejsza przygodowa gra akcji ujrzy światło dzienne dopiero w przyszłym roku, ale podają inny termin premiery, niż globalny wydawca.

Front Mission dwuekranowo
Front Mission dwuekranowo

eLKaeR, 21 września 2006, 07:23

Prawdziwy fan konsolowych strategii turowych nie może nie znać serii Front Mission, rozwijanej już od ponad dziesięciu lat. Rynkowa kariera niniejszego cyklu rozpoczęła się na platformie SNES, a teraz developerzy ze Square Enix szykują powrót słynnej marki na inną konsolę ze stajni Nintendo.

Trzy odsłony cyklu Gran Turismo dla PlayStation 3 do końca 2008 roku

eLKaeR, 21 września 2006, 06:55

Najnowszy numer znanego japońskiego magazynu Famitsu zawiera garść świeżych informacji, dotyczących przyszłości serii Gran Turismo w kontekście konsoli PlayStation 3. Developerzy z dalekowschodniej firmy Polyphony Digital wiążą z nową elektroniczno-rozrywkową platformą marki Sony wielkie nadzieje, które chcą przekuć na znakomite gry wyścigowe.