Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 września 2006

Yakuza na srebrnym ekranie
Yakuza na srebrnym ekranie

Vercetti, 5 września 2006, 16:10

W ubiegły czwartek SEGA zaanonsowała kolejną odsłonę swojej gry akcji o nazwie Yakuza. W dniu wczorajszym światło dzienne ujrzały także pierwsze wzmianki o planowanym filmie, który oparty zostanie na fabule konsolowego tytułu.

Odtwarzacze HD-DVD trafią do Europy 15 listopada

Jiker, 5 września 2006, 14:37

Toshiba ogłosiła, że jej pierwszy odtwarzacz płyt HD-DVD trafi Stary Kontynent 15 listopada, zaledwie na dwa dni przed europejską premierą konsoli Sony PLAYSTATION 3.

Kiedy zagramy w Lost Planet: Extreme Condition?
Kiedy zagramy w Lost Planet: Extreme Condition?

Krooliq, 5 września 2006, 14:19

Wszystkich oczekujących na premierę gry Lost Planet: Extreme Condition powinna zainteresować poniższa wiadomość. Aktualnie na stronie producenta i wydawcy programu, firmy Capcom, możemy odnaleźć informację odnośnie terminu premiery omawianej, wielce oczekiwanej pozycji dedykowanej konsoli Xbox 360.

Alive - nowa gra UbiSoftu

Jiker, 5 września 2006, 13:39

Yves Guillemot, prezes firmy UbiSoft, oznajmił w wywiadzie udzielonym dziennikowi Herald Tribune, że pracuje obecnie nad zupełnie nową pozycją. Jest nią Alive, które zostanie wydane na konsole nowej generacji – Xboxa 360 oraz PS3.

Szykuje się kolejna odsłona konkursu $1,000,000 Make Something Unreal

Elrond, 5 września 2006, 12:39

Dwa lata temu dużą popularnością wśród twórców modów do gier cieszył się konkurs zorganizowany przez firmę Epic Games - $1,000,000 Make Something Unreal. Dzięki niemu na rynku pojawiło się sporo bardzo ciekawych modyfikacji m.in. Unreal Tournament 2004, z których jedna, nota bene, zwycięska w opisywanym konkursie, Red Orchestra, przekształciła się w pełnoprawną grę. Wszystko wskazuje na to, iż w tym roku również będzie można zrobić „coś nierealnego”.

Nowe screeny z gry Rayman Raving Rabbids
Nowe screeny z gry Rayman Raving Rabbids

Jiker, 5 września 2006, 12:28

Przed tygodniem przekazaliśmy Wam informację, iż gra Rayman Raving Rabbids m.in. w wersji PC ukaże się w Europie jeszcze w tym roku. Wiadomość takiej treści otrzymaliśmy bowiem od przedstawicielki firmy LEM, polskiego dystrybutora gry. Firma UbiSoft, przedstawiając oficjalne oświadczenie, jedynie potwierdziła te słowa.

Co szykuje Square Enix na Tokyo Game Show 2006?

eLKaeR, 5 września 2006, 11:44

W trakcie ostatnich targów E3 w Los Angeles korporacja Square Enix pokazała światu sporo ciekawie zapowiadających się gier. Wśród nich prym wiodły dwie pozycje spod znaku Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII dla PlayStation 3. Kolejny wysyp nowości od SE nastąpi podczas nadchodzących targów Tokyo Game Show 2006, które będą zorganizowane w drugiej połowie bieżącego miesiąca.

Motomyszy z Marsa nie dają o sobie zapomnieć
Motomyszy z Marsa nie dają o sobie zapomnieć

Jiker, 5 września 2006, 11:24

Pamiętacie Motomyszy z Marsa? Rewelacyjnie, mamy coś dla Was. Z pewnością do podobnej konkluzji doszli ludzie z The Game Factory, którzy od jakiegoś czasu pracują nad dwoma wersjami gry Biker Mice From Mars, będącej adaptacją wymienionej wyżej kreskówki.

PlayStation 3 bez kabli HMDI?

Elrond, 5 września 2006, 10:51

Redaktorzy serwisu StageSelect przyjrzeli się bliżej FAQ umieszczonemu na oficjalnej stronie poświęconej najnowszej konsoli Sony, PlayStation 3. Ich uwagę przykuł punkt opisujący różnice pomiędzy tańszą i droższą wersją opisywanego sprzętu, a konkretnie przypisy, których mowa o braku kabli HDMI w sprzedawanych zestawach.

Usunięcie Atari z giełdy bliższe niż kiedykolwiek

Jiker, 5 września 2006, 10:11

Atari już od jakiegoś czasu boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Nie lepiej jest w przypadku spełniania warunków, dyktowanych przez NASDAQ – amerykańską, elektroniczną giełdę papierów wartościowych.

Nie będzie Armored Core 4 na X360
Nie będzie Armored Core 4 na X360

Metatron, 5 września 2006, 10:06

Posiadacze X360 nie będą mogli cieszyć się czwartą częścią Armored Core. Popularna seria z mechami w roli głównej pozostanie na wyłączność dla konsoli Sony.

Dawnspire: Prelude już jest
Dawnspire: Prelude już jest

Elrond, 5 września 2006, 09:44

Niezależna, szwedzka grupa deweloperska, Silent Grove Studios, poinformowała o premierze swojego pierwszego dziecka, Dawnspire: Prelude. Gra oferuje możliwość rozgrywek wieloosobowych w oryginalnym świecie czerpiącym z klimatów fantasy.

Gangsterski herszt z filmu Tarantino podłoży głos protagoniście w GTA: Vice City Stories
Gangsterski herszt z filmu Tarantino podłoży głos protagoniście w GTA: Vice City Stories

eLKaeR, 5 września 2006, 09:09

Marsellus Wallace z Pulp Fiction pozostanie zapewne jedną z najbardziej pamiętnych ról Vinga Rhamesa. Ten amerykański aktor okazjonalnie udziela się również w świecie elektronicznej rozrywki i według popularnego serwisu sieciowego o nazwie The Internet Movie Database (IMDb) został zaangażowany w tworzenie gry dla PlayStation Portable pt. Grand Theft Auto: Vice City Stories.

Bond opóźniony, Activision w opałach?
Bond opóźniony, Activision w opałach?

Krystian Smoszna, 5 września 2006, 09:04

Zmiana w dacie premiery dwudziestego drugiego filmu o przygodach Jamesa Bonda, może pokrzyżować szyki firmie Activision – spekulują redaktorzy serwisu Eurogamer. Koncern chciał opublikować swój pierwszy produkt o agencie Jej Królewskiej Mości w maju 2008 roku, ale najprawdopodobniej ujrzy on światło dzienne dopiero w listopadzie.

Jest nadzieja dla Jagged Alliance 3D?

Elrond, 5 września 2006, 08:37

Kilka dni temu informowaliśmy Was o dość nieprzyjemnym w prawdopodobnych skutkach, rozstaniu firm Strategy First oraz Game Factory Interactive. Wynikiem tego rozwodu było odebranie GFI praw do serii Jagged Alliance, co pod znakiem zapytania stawia pojawienie się na rynku kolejnych części gry. Jednak rosyjski deweloper tak łatwo się nie poddaje.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (05/09/06)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (05/09/06)

Krystian Smoszna, 5 września 2006, 08:31

Po pięciu tygodniach, produkt firmy THQ o nazwie Cars spadł na drugą pozycję brytyjskiej listy bestsellerów. Auta musiały uznać wyższość innej gry tego samego koncernu – Saint’s Row.

Gra przeciwko przemocy w szkole - nowy uniwersytecki projekt

Metatron, 5 września 2006, 08:27

Konsorcjum dziewięciu uniwersytetów, pod przywództwem mieszczącego się w Edynburgu Uniwersytetu Herriota-Watta, ogłosiło pracę nad grą mającą za zadanie nauczyć dzieci radzenia sobie z przemocą w szkole i znęcaniem się nad słabszymi.

Już dziś zagramy w nowe demo gry Faces of War
Już dziś zagramy w nowe demo gry Faces of War

Krystian Smoszna, 5 września 2006, 07:40

Wielbicieli programu Soldiers: Ludzie Honoru z pewnością ucieszy wiadomość, że już dziś koncern Ubisoft opublikuje wersję demonstracyjną jego następcy – gry Faces of War.

Schilling, McFarlane i R.A. Salvatore zaczynają pracę nad nową grą

Metatron, 5 września 2006, 07:29

Curt Schilling – gwiazda baseballa, Todd McFarlane – twórca serii komiksowej Spawn oraz znany pisarz fantasy R. A, Salvatore połączyli swoje siły w celu utworzenia nowego studia developerskiego. Firma nosić będzie nazwę Green Monster Games i zgodnie z zapowiedziami twórców ma zająć się robieniem gier, które „zmienią przemysł”.