Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 września 2006

EMPiK - Top Lista nr 36 (11/09/06)

Krooliq, 11 września 2006, 19:18

Czas na nasze cotygodniowe spotkanie z EMPiKową listą, czyli zestawieniem najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 04.09.2006 do 10.09.2006 w 78 salonach tej sieci.

Sid Meier’s Railroads! – pociąg odjedzie w październiku
Sid Meier’s Railroads! – pociąg odjedzie w październiku

Vercetti, 11 września 2006, 17:34

Wszyscy chłopcy, którzy lubią bawić się kolejką elektryczną, już niebawem będą mogli przenieść swoją pasję do wirtualnego świata. 2K Games podało do wiadomości, że nowe dzieło legendarnego twórcy cyklu Civilization, gra Sid Meier’s Railroads trafi na rynek 27 października bieżącego roku.

Saga of Ryzom: The Ryzom Ring – beta-testy rozpoczęte
Saga of Ryzom: The Ryzom Ring – beta-testy rozpoczęte

Vercetti, 11 września 2006, 17:10

Dokładnie pięć miesięcy musieliśmy czekać na to, by dodatek do gry Saga of Ryzom z wersji alfa awansował do fazy beta. Studio Nevrax podało do wiadomości, że udostępniło w sieci klienta The Ryzom Ring – pierwszego rozszerzenia do znanego MMORPG.

Weteran z Electronic Arts zasili studio Nival Interactive

Vercetti, 11 września 2006, 16:30

Po sukcesie strategii Heroes of Might & Magic V, opracowanej w kooperacji z UbiSoftem, rosyjskie studio Nival Interactive postanowiło na poważnie zająć się zachodnim rynkiem gier komputerowych. W tym celu ściągnęło do swojej moskiewskiej siedziby człowieka, który doskonale zna specyfikę branży elektronicznej i pomoże młodemu zespołowi w opanowaniu wirtualnego świata.

SCi-Eidos i Time Warner, czyli nowe gry na podstawie filmów na horyzoncie?

Krooliq, 11 września 2006, 15:34

Brytyjska firma SCi-Eidos aktualnie rozmawia z Time Warner Inc., największą medialną i rozrywkową grupą na świecie, na temat stworzenia wirtualnych adaptacji kilku największych kinowych hitów.

Kierownica do Wii
Kierownica do Wii

Elrond, 11 września 2006, 15:05

Jeśli do tej pory nie jesteście przekonani do zakupu konsoli Wii, kuszącej m.in. unikalnym kontrolerem, może zachęci Was do tego nowe urządzenie peryferyjne szykowane z myślą o sprzęcie Nintendo. Mowa o ... kierownicy.

Matrix Games zapowiada Starshatter: The Gathering Storm

eLKaeR, 11 września 2006, 14:32

Zgodnie z informacją sprzed niespełna dwóch tygodni powstaje sequel gry Starshatter z 2004 roku. Autorzy kontynuacji, noszącej podtytuł The Gathering Storm, postanowili dziś oficjalnie ją zapowiedzieć i zaprezentować przy okazji pierwsze zrzuty ekranowe. Nie powinno być żadnym zaskoczeniem, że ponownie będziemy mieć do czynienia z ciekawym połączeniem kosmicznego symulatora i strategii.

Włamanie do bazy danych użytkowników Second Life

Elrond, 11 września 2006, 14:27

Robert Linden z firmy Linden Lab, odpowiedzialnej za wprowadzenie na rynek dość oryginalnej gry z rodzaju MMO, Second Life, poinformował o odkryciu włamania do bazy użytkowników wymienionego projektu.

Seaman 2 jest blisko
Seaman 2 jest blisko

eLKaeR, 11 września 2006, 14:05

Spod ręki developera nazwiskiem Yoot Saito wyszła ostatnio gra pt. Odama, czyli hybryda pinballa i strategii. Teraz wspomniany twórca ma czas, aby skupić się wraz z ekipą Vivarium nad kontynuacją pamiętnej pozycji o tytule Seaman. Moment oficjalnego zapowiedzenia sequela zbliża się wielkimi krokami.

Bungie pracuje nad nową grą?

Elrond, 11 września 2006, 12:50

Według Deana Takahashi, pracownika Microsoftu, siedzącego w branży „po uszy”, studio Bungie, najlepiej znane ze stworzenia uniwersum Halo, pracuje obecnie nad zupełnie nową własnością intelektualną, czytaj - grą.

Sword of the Stars w brytyjskich sklepach
Sword of the Stars w brytyjskich sklepach

Krooliq, 11 września 2006, 12:49

Firma Lighthouse Interactive poinformowała, że strategia czasu rzeczywistego rozgrywająca się w przestrzeni kosmicznej, czyli gra o nazwie Sword of the Stars, trafiła już do sklepów na terenie Wielkiej Brytanii.

Loath Nolder: Labores Solis – przygodówka inspirowana prozą Lovercrafta
Loath Nolder: Labores Solis – przygodówka inspirowana prozą Lovercrafta

Elrond, 11 września 2006, 12:36

Mamy doskonałą wiadomość dla fanów mrocznych przygodówek, a zarazem miłośników twórczości mistrza grozy, Howarda Phillipsa Lovecrafta. Projekt Loath Nolder: Labores Solis, zarzucony w zeszłym roku z powodu przedłużającego procesu tworzenia i przekroczenia budżetu, powstaje jak feniks z popiołów. Nowy deweloper, Zoetrope Interactive, poinformował, iż prace nad grą przebiegają sprawnie i ukaże się ona na rynku (dopiero) jesienią przyszłego roku.

Internetowa wypożyczalnia gier i video na życzenie - TP SA w natarciu

Metatron, 11 września 2006, 12:23

Telekomunikacja Polska od września będzie oferować usługi telewizyjne w sześciu miastach: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach. W październiku planowane jest wprowadzenie usługi Video on Demand (VoD). Do końca roku powinna ruszyć również internetowa wypożyczalnia gier video.

Gra Company of Heroes: Kompania Braci debiutuje na rynku
Gra Company of Heroes: Kompania Braci debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 11 września 2006, 11:31

Stało się! Jedna z najbardziej oczekiwanych strategii czasu rzeczywistego w bieżącym roku – gra Company of Heroes: Kompania Braci – zadebiutowała na rynku elektronicznej rozrywki. Produkt firmy Relic Entertainment, który został wydany przez THQ Inc., rozpoczął swoją egzystencję od próby podboju Ameryki Północnej.

Koei na targach Tokyo Game Show

Elrond, 11 września 2006, 10:58

Do japońskich targów, Tokyo Game Show, pozostał już nieco ponad tydzień, tak więc firmy, które będą na nich obecne powoli zaczynają podawać listy gier dostępnych na ich stoiskach. Dołączyła do nich właśnie korporacja Koei. Co ciekawe, na liście tytułów prezentowanych przez wspomnianą firmę nie ma żadnej gry przeznaczonej na Xboxa 360 – w pewien sposób obrazuje to popularność tej maszyny w Kraju Kwitnącej Wiśni.

O europejskiej premierze gry Scarface: Człowiek z blizną
O europejskiej premierze gry Scarface: Człowiek z blizną

Krystian Smoszna, 11 września 2006, 10:07

Publikując informację o amerykańskiej premierze gry Scarface: Człowiek z blizną, podaliśmy również jej datę wydania w Europie. Powołaliśmy się wówczas na ofertę brytyjskich sklepów internetowych, które utrzymywały, że program zadebiutuje na Starym Kontynencie 27 października. Bieżącego roku Dziś dysponujemy już oficjalną datą, podaną przez brytyjski oddział firmy Sierra Entertainment.

18 września Reebok otwiera Archiwum GRY-OnLine!
18 września Reebok otwiera Archiwum GRY-OnLine!

Redakcja GRYOnline.pl, 11 września 2006, 09:59

Prawdziwą niespodziankę dla czytelników GRY-OnLine przygotowała firma Reebok. To właśnie dzięki tej firmie, w dniu 18 września będziecie mieli niepowtarzalną okazję całkowicie za darmo zapoznać się z całym Archiwum GRY-OnLine, czyli wszystkimi materiałami opublikowany na naszych stronach od początku ich funkcjonowania.

Spore - konsole muszą poczekać
Spore - konsole muszą poczekać

Krystian Smoszna, 11 września 2006, 09:11

W połowie maja bieżącego roku informowaliśmy Was o planach konwersji gry Spore na wszystkie liczące się platformy sprzętowe, łącznie z konsolami nowej generacji. Dziś musimy poddać te rewelacje w wątpliwość, a to za sprawą zmiany polityki koncernu Electronic Arts wobec najnowszego dzieła Willa Wrighta.

Nowa, tańsza wersja X360 Core ruszy na podbój Japonii

Metatron, 11 września 2006, 08:08

Microsoft nie poddaje się i wciąż walczy o to, by szerzej zaistnieć na trudnym japońskim rynku. Według oficjalnych informacji, nowa wersja Core X360 kosztować ma w Kraju Kwitnącej Wiśni mniej o 10 000 jenów w stosunku do ceny obowiązującej w innych krajach.

Za miesiąc demo Anno 1701
Za miesiąc demo Anno 1701

eLKaeR, 11 września 2006, 07:55

Strategiczno-ekonomiczna gra pt. Anno 1701, należąca do dobrze sprzedającej się serii, znajduje się teraz w końcowej fazie developingu. Twórcy zapewniają, iż gotowy produkt trafi na sklepowe półki w drugiej połowie października bieżącego roku. Dla niezdecydowanych klientów, a także dla wszystkich wyczekujących przedpremierowych wrażeń, przygotowywane jest demo.

Opakowanie gry dla PlayStation 3 na przykładzie Untold Legends: Dark Kingdom
Opakowanie gry dla PlayStation 3 na przykładzie Untold Legends: Dark Kingdom

eLKaeR, 11 września 2006, 07:44

Opakowanie stanowi niezwykle ważną część towaru handlowego i ta prawda odnosi się również do rynku elektroniczno-rozrywkowego. Zapewne ciekawiło Was, jak będą wyglądać pudełka, zawierające gry dla nadchodzącej konsoli PlayStation 3. To zagadnienie mamy już rozpracowane, ponieważ właśnie ujawniono pierwszy projekt opakowania pozycji, dedykowanej PS3.

Serial Viva Pinata już w telewizji
Serial Viva Pinata już w telewizji

Metatron, 11 września 2006, 07:37

Dziewiątego września ruszyła animowana seria telewizyjna Viva Pinata. Jest to jedna z wielu akcji promocyjnych nadchodzącej na X360 gry pod tym samym tytułem. Obecnie kreskówkę mogą oglądać Amerykanie odbierający Fox Network. Ciekawe kiedy - i czy w ogóle - trafi ona do Europy?