Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 września 2006

Wojna secesyjna dzięki History Channel: Civil War
Wojna secesyjna dzięki History Channel: Civil War

Elrond, 18 września 2006, 15:29

Firma Activision postanowiła rozszerzyć swoją serię gier The History Channel, tworzonych na licencji popularnego kanału telewizyjnego. Do tytułów takich jak The Alamo czy Crusades: Quest for Power, dołączy Civil War, przedstawiający, jak to sugeruje nazwa, wydarzenia wojny secesyjnej.

Chińczycy walczą z piractwem

Krystian Smoszna, 18 września 2006, 15:27

Władze Chińskiej Republiki Ludowej postanowiły wziąć się wreszcie za piratów, zajmujących się kopiowaniem i sprzedawaniem nielegalnego oprogramowania w Kraju Środka. Trwająca sto dni akcja zakończyła się zamknięciem wielu sklepów, licznymi aresztowaniami a nawet likwidacjami fabryk, w których produkowano płyty na skalę przemysłową.

Quo vadis Wii?

Metatron, 18 września 2006, 14:50

Czy Wii przetrwa? Czy odniesie komercyjny sukces? Czy nowy charakter rozgrywki jest w stanie przyćmić braki techniczne konsoli? Takie obawy ma wielu fanów, w tym Billy Berghammer z serwisu Game Informer. W zamieszczonym tam artykule postawił pytanie: „Czy Wii znów nas rozczaruje?”

Microsoft zdementował plotki na temat nowej wersji konsoli Xbox 360 wyposażonej w napęd HD-DVD

Jiker, 18 września 2006, 14:47

Koncern Microsoft zdementował ostatnie plotki dotyczące nowej wersji konsoli Xbox 360, wyposażonej w wewnętrzny napęd HD-DVD, które przedstawił światu serwis DigiTimes.

10 milionów DSów do końca 2006 roku

Jiker, 18 września 2006, 14:00

Nintendo ujawniło swoje plany związane ze sprzedażą przenośnej konsoli Nintendo DS. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że do końca 2006 roku zostanie sprzedanych około dziesięciu milionów urządzeń tego typu. Informacja ta dotyczy jedynie Europy.

"Będziemy zarabiać na Wii" - oznajmił Reggie Fils-Aime, prezes Nintendo of America

Jiker, 18 września 2006, 13:18

„Nintendo zarobi na każdym sprzedanym egzemplarzu konsoli Wii oraz akcesorium jej dedykowanym” – powiedział Reggie Fils-Aime, prezes amerykańskiego oddziału Nintendo. Powyższą wiadomość oświadczył w kilkanaście godzin po zakończeniu nowojorskiej konferencji nt. Wii.

Znamy datę premiery Trauma Center: Second Opinion
Znamy datę premiery Trauma Center: Second Opinion

Krooliq, 18 września 2006, 13:13

Przyszłych posiadaczy konsoli Wii oraz wszystkie osoby oczekujące na premierę najnowszej odsłony Trauma Center, noszącej podtytuł Second Opinion, zapewne zainteresuje poniższa wiadomość. Firma Atlus ogłosiła, że omawiany program zadebiutuje na rynku 19 listopada bieżącego roku.

Kolejne wcielenie silnika Serious Sam w produkcji?

Elrond, 18 września 2006, 11:16

Nie da się ukryć, iż pierwsza gra z cyklu Seriuos Sam została stworzona nie z myślą o rzuceniu na kolana fanów tego gatunku, a raczej pokazaniu możliwości silnika ją napędzającego. Druga część cyklu, nieco mniej cukierkowa, zaprezentowała kolejną jego odsłonę, a jak donoszą (raczej) wiarygodne źródła, zespół Croteam pracuje nad silnikiem Serious Engine 3.

Pierwsze konkretne informacje na temat kontynuacji gry Stuntman
Pierwsze konkretne informacje na temat kontynuacji gry Stuntman

eLKaeR, 18 września 2006, 10:55

Kaskader jest dość niebezpiecznym, ale na pewno emocjonującym zawodem. Jak dotąd swoich sił w tej profesji mogli spróbować posiadacze PlayStation 2 za sprawą gry pt. Stuntman, wydanej w 2002 roku przez Atari. Ta ostatnia korporacja utraciła jednak prawa do wspomnianej marki na rzecz THQ. Sequel powstaje więc już pod innym szyldem – mamy dla Was pierwsze informacje tekstowo-graficzne na jego temat.

Deskorolkowa symulacja od EA wyjdzie naprzeciw Tony'emu Hawkowi

eLKaeR, 18 września 2006, 10:32

Czyżby bestsellerowa seria deskorolkowych gier, firmowanych nazwiskiem Tony'ego Hawka, miała doczekać się wkrótce mocnego konkurenta? Tak przynajmniej można sądzić po lekturze artykułu, pochodzącego z najnowszego numeru amerykańskiego magazynu PSM (Independent PlayStation Magazine).

Nec Hercules contra plures, czyli jak fani zainteresowali Nintendo sprawą Sama i Maxa
Nec Hercules contra plures, czyli jak fani zainteresowali Nintendo sprawą Sama i Maxa

eLKaeR, 18 września 2006, 10:10

Sam i Max na platformie Wii? Ten cokolwiek ciekawy pomysł jest jak najbardziej możliwy do zrealizowania. W miniony piątek pisaliśmy, że firma Telltale Games, odpowiedzialna za nowe pecetowe przygody zwariowanego psa i królika, wyraża zainteresowanie stworzeniem gry dla nadchodzącej konsoli Nintendo z detektywistycznym duetem w roli głównej. Dziś mamy dla Was kolejne informacje na niniejszy temat.

Archiwum GRY-OnLine otwarte!
Archiwum GRY-OnLine otwarte!

Redakcja GRYOnline.pl, 18 września 2006, 10:06

Tak jak obiecaliśmy, dzięki inicjatywie firmy Reebok, dzisiaj każdy z Was ma znakomitą okazję, aby zapoznać się z całym Archiwum GRY-OnLine. Co więcej, możecie również zapoznać się z wszystkimi materiałami publicystycznymi, które aktualnie dostępne są w Strefie Premium.

Kingdom Under Fire: Circle of Doom dopiero w przyszłym roku
Kingdom Under Fire: Circle of Doom dopiero w przyszłym roku

Krystian Smoszna, 18 września 2006, 09:49

Nowa odsłona cyklu Kingdom Under Fire, która nosi tytuł Circle of Doom, zadebiutuje dopiero w drugim kwartale przyszłego roku – poinformował w piątek koncern Microsoft.

Zobacz filmy z gry Half-Life 2: Survivor
Zobacz filmy z gry Half-Life 2: Survivor

Krystian Smoszna, 18 września 2006, 09:29

Kilkukrotnie na łamach naszego wortalu wspominaliśmy o projekcie Half-Life 2: Survivor, który przygotowano z myślą o automatach. Dziś powracamy do tematu, a to za sprawą kilku filmów, które pozwalają zobaczyć, jak wspomniany wyżej produkt prezentuje się w akcji.

Virtua Tennis 3 będzie pracować na PlayStation 3 w rozdzielczości 1080p
Virtua Tennis 3 będzie pracować na PlayStation 3 w rozdzielczości 1080p

Krystian Smoszna, 18 września 2006, 09:18

Przedstawiciele japońskiej firmy SEGA ogłosili podczas sobotniego spotkania z dziennikarzami w Tokio, że trzecia odsłona cyklu Virtua Tennis w wersji na konsolę PlayStation 3, będzie pracować w rozdzielczości 1080p.

PDC World Championship Darts zmierza na PC i PS2

BK, 18 września 2006, 08:45

Dart, czyli inaczej po prostu popularne rzutki, to sport, który nie doczekał się do tej pory żadnej poważnej gry komputerowej. Ta sytuacja ma się niebawem zmienić dzięki firmie Ladbrooks.com.

Posiadacze PlayStation 2 zaopiekują się człowiekiem sprzed kilkuset tysięcy lat
Posiadacze PlayStation 2 zaopiekują się człowiekiem sprzed kilkuset tysięcy lat

eLKaeR, 18 września 2006, 08:23

Tzw. człowiek pekiński, czyli homo erectus pekinensis, żył jeszcze około ćwierć miliona lat temu. Ten praprzodek współczesnych ludzi powróci jednak za sprawą wirtualnej rzeczywistości, dzięki utalentowanym developerom z dalekowschodniej firmy Vivarium.

Nowa gra firmy SEGA tytułem startowym PS3

BK, 18 września 2006, 07:58

SEGA w dalszym ciągu mocno wspiera PLAYSTATION 3. Przedstawiciele firmy właśnie ogłosili, że ich nowa gra pojawi się w sklepach w dniu premiery konsoli. Pozycja ta otrzymała nieco przydługi tytuł Miyazato San Kyoudai Naizou Sega Golf Club.

Microsoft komentuje informacje o cenie Wii

BK, 18 września 2006, 07:40

Major Nelson to pracownik Microsoftu odpowiedzialny w dużej mierze za sukces projektu Xbox Live. Za pośrednictwem swojego bloga postanowił podzielić się ze światem przemyśleniami na temat Wii. Dość wysoką jego zdaniem cenę konsoli określił jako „nieoczekiwaną”.