Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 września 2006

Demo F.E.A.R.: Extraction Point już jutro
Demo F.E.A.R.: Extraction Point już jutro

eLKaeR, 12 września 2006, 19:55

Trzynastka niekoniecznie musi być pechowa, gdyż właśnie 13 września 2006 w Internecie pojawi się wersja demonstracyjna F.E.A.R.: Extraction Point. To oficjalne rozszerzenie popularnej gry z gatunku FPS zadebiutować ma komercyjnie już w przyszłym miesiącu – dystrybucją w naszym kraju zajmie się firma CD Projekt, która wyznaczyła termin polskiej premiery na 27 października 2006.

Mage Knight Apocalypse w „złocie”
Mage Knight Apocalypse w „złocie”

Vercetti, 12 września 2006, 17:34

Namco Bandai poinformowało, że ukończyło prace nad nowym cRPG, osadzonym w świecie fantasy. Mage Knight Apocalypse, bo o nim mowa, uzyskało status „gold” i po powieleniu w tłoczni będzie gotowe do wejścia na światowy rynek.

Vivendi Games wyda kolejną grę twórców Psychonauts
Vivendi Games wyda kolejną grę twórców Psychonauts

Vercetti, 12 września 2006, 16:30

Koncern Vivendi Games podał do wiadomości, że nabył prawa do wydania kolejnej gry studia Double Fine Productions, odpowiedzialnego za stworzenie nietypowej platformówki o nazwie Psychonauts.

"It's a me, Mario!" - głos Mario pojawi się niebawem w Londynie

Jiker, 12 września 2006, 14:34

Szykuje się nie lada gratka dla każdego fana Mario – bohatera kilkudziesięciu gier wydanych na konsole firmy Nintendo, najsłynniejszego hydraulika na świecie. Każdy, kto 15 września znajdzie się w Londynie, będzie miał okazję spotkać się z Charlesem Martinetem – osobą podkładającą głos słynnemu wąsatemu bohaterowi gier video.

Neverwinter Nights 2 - zamawiając pre-order możesz liczyć na niezłe dodatki
Neverwinter Nights 2 - zamawiając pre-order możesz liczyć na niezłe dodatki

Jiker, 12 września 2006, 14:10

Atari jest obecnie bez wątpienia jedną z najbardziej rozchwianych korporacji światowych. Każdy kolejny fakt związany z coraz to większymi problemami finansowymi jest przeplatany informacjami odnośnie ciekawych taktyk wydawniczych (vide: Test Drive Unlimited doczeka się niedługo pierwszego darmowego dodatku).

Majesco odzyskuje kondycję finansową i zapowiada nowe gry

Metatron, 12 września 2006, 13:38

Majesco w opublikowanym raporcie finansowym za trzeci kwartał tego roku wykazało, że najprawdopodobniej okres kłopotów firma ma już za sobą i z powrotem wyszła na prostą. Ponadto poinformowano o pracach nad szeregiem gier, w tym pierwszą produkcją Majesco szykowaną z myślą o konsoli Wii.

Portal - nowe informacje

Jiker, 12 września 2006, 13:32

Firma Valve, producent gier z serii Half-Life, ujawniła kilka nowych informacji na temat gry Portal. Jak dobrze wiecie, rozgrywka w niej zaprezentowana polegać będzie głównie na tworzeniu przejść (posłuży do tego specjalnie zaprojektowana broń), dzięki którym rozwiążemy niejedną zagadkę oraz utorujemy drogę, poznając jednocześnie kolejne wątki fabularne.

Test Drive Unlimited doczeka się niedługo pierwszego darmowego dodatku
Test Drive Unlimited doczeka się niedługo pierwszego darmowego dodatku

Jiker, 12 września 2006, 12:51

Firma Atari, mająca od dłuższego czasu spore problemy finansowe, stara się kontynuować obraną niedawno strategię cenową. Po amerykańskiej premierze gry Test Drive Unlimited (wersja na Xboxa 360 kosztuje $39.99, ok. $20 mniej niż inne pozycje) przyszłą pora na darmowe dodatki.

Infogrames i Atari w coraz większych tarapatach
Infogrames i Atari w coraz większych tarapatach

Elrond, 12 września 2006, 11:29

Jak informuje serwis BBC, Infogrames, „matczyna” korporacja Atari, przestała być notowana na giełdzie paryskiej. Szczegóły dotyczące tej sprawy nie są znane, a przedstawiciele Infogrames odmawiają na razie stosownych komentarzy.

Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek
Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek

Krystian Smoszna, 12 września 2006, 11:25

Niektórzy z Was z pewnością pamiętają obietnice koncernu Sierra Entertainment, dotyczące ponownego opublikowania na rynku najbardziej popularnych serii gier przygodowych, które niegdyś pomogły wybić się firmie kierowanej przez Kena i Robertę Williamsów. Wszystko wskazuje na, że po kilkunastu miesiącach oczekiwania, programy te wreszcie trafią do amerykańskich sklepów.

Kolejne informacje o konferencjach poświęconych Nintendo Wii

Jiker, 12 września 2006, 11:13

Z pewnością spora część z Was nie może się już doczekać rozpoczęcia trzech siostrzanych imprez, organizowanych przez Nintendo w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz na Starym Kontynencie. Nintendo of Europe opublikowało dzisiaj na swojej stronie internetowej krótką notkę poświęconą temu wydarzeniu.

EVE Online na najmocniejszym sprzęcie w historii gier

Elrond, 12 września 2006, 11:12

Przedstawiciel gatunku MMO, EVE Online, nie tylko zdobywa kolejne nagrody i uznanie wśród serwisów branżowych oraz przyciąga kolejnych subskrybentów, ale od kilku dni dzierży kolejny rekord. Grę „dźwiga” najmocniejszy klaster komputerowy w historii gier.

Mobilna Syberia już dostępna
Mobilna Syberia już dostępna

Krooliq, 12 września 2006, 10:59

Dziś mamy bardzo dobrą wiadomość dla miłośników Syberii, będących zarazem posiadaczami Pocket PC. Firma TetraEdge poinformowała, że mobilna wersja tej znakomitej gry przygodowej autorstwa Benoita Sokala, przeznaczona na wyżej wymienione, mieszczące się w dłoni, przenośnie komputery trafiła właśnie do sprzedaży.

Earache Extreme Metal Racing zalicza kolejne opóźnienie
Earache Extreme Metal Racing zalicza kolejne opóźnienie

Krystian Smoszna, 12 września 2006, 10:35

Pierwotnie miała zadebiutować na rynku 7 lipca bieżącego roku, ale twórcom programu nie udało się ukończyć go w terminie. Później mówiło się o początku września, teraz o końcu października. Firmie Metro 3D, która odpowiada za wydanie gry Earache Extreme Metal Racing, po raz kolejny nie udało się opublikować jej na rynku.

Zostań pracownikiem Nintendo! Pakuj ukończone wersje Wii!

Jiker, 12 września 2006, 10:33

Nintendo ukończyło produkcję pierwszej partii Wii! Taki oto rozwój wypadków sugerują użytkownicy serwisu IGN.com, którzy donoszą, iż Nintendo poszukuje aktualnie ludzi mogących podjąć się pracy, polegającej na pakowaniu ukończonych wersji Wii.

Sony weryfikuje informacje o premierze PLAYSTATION 3 - UAKTUALNIENIE

Metatron, 12 września 2006, 10:15

Podczas konferencji z analitykami rynku, która odbyła się pod koniec ubiegłego tygodnia, przedstawiciele Sony PlayStation Menagement zweryfikowali dane dotyczące planowanych dostaw konsoli PLAYSTATION 3 do końca tego roku.

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy debiutuje na rynku!
LEGO Star Wars II: The Original Trilogy debiutuje na rynku!

Krystian Smoszna, 12 września 2006, 10:06

Ogromna popularność gry LEGO Star Wars zaskoczyła wszystkich, łącznie z jej twórcami. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 1.8 miliona kopii programu, a dotyczy to wyłącznie wersji na konsole stacjonarne. Już wkrótce dowiemy się, jak na rynku elektronicznej rozrywki poradzi sobie druga odsłona cyklu. LEGO Star Wars II: The Original Trilogy ma dziś oficjalną premierę.

Dostępna już jest lista gier szykowanych dla Wirtualnej Konsoli Nintendo

Metatron, 12 września 2006, 09:56

Siłą nowej konsoli Nintendo – Wii mają być nie tylko nowe gry, lecz także możliwość grania w udostępniane online starsze tytuły, które pierwotnie ukazały się na wcześniejszych platformach Nintendo (od NESa począwszy) oraz innych popularnych konsolach (np. Sega Genesis). Na początku zapowiadanych jest 26 pozycji, a większość stanowią hity sprzed lat.

Nie będzie poprawki do gry Dead Rising
Nie będzie poprawki do gry Dead Rising

Krystian Smoszna, 12 września 2006, 09:33

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy Was o dziwnej przypadłości trapiącej grę Dead Rising, która utrudnia odczytanie prezentowanych przez program tekstów na ekranie zwykłych telewizorów. Firma Capcom obiecała wówczas przyjrzeć się problemowi i zadecydować o ewentualnym udostępnieniu łaty, likwidującej irytującą usterkę.

Xbox 360 – obniżki cen nie będzie, ale pojawią się specjalne zestawy

Elrond, 12 września 2006, 09:30

Zbliżające się Święta Bożego narodzenia u wielu graczy rozbudziły nadzieję na obniżki cen Xboxa 360. Niestety, nic z tego – gigant z Redmond zdopingowany informacją, iż jego rywal, Sony, nie „wyrobi” się z tegoroczną premierą swojego dziecka, ani myśli ciąć ceny. Plotki jednak głoszą, iż przygotowano specjalne zestawy hardware'owe.

Prince of Persia: Rival Swords pod Choinkę
Prince of Persia: Rival Swords pod Choinkę

eLKaeR, 12 września 2006, 08:55

Nie Rival Blades, jak mogliśmy przeczytać dwa tygodnie temu, lecz Rival Swords – taki podtytuł nosi nowa gra z serii Prince of Persia. Jest to właściwie konwersja Prince of Persia: The Two Thrones z platform stacjonarnych, przeznaczona wyłącznie dla konsoli PlayStation Portable i wzbogacona o pewne bonusowe elementy. Europejska premiera w okolicach tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Knights of the White Stallion pierwszym dodatkiem do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion?
Knights of the White Stallion pierwszym dodatkiem do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion?

Krystian Smoszna, 12 września 2006, 08:50

Wydawałoby się, że duża popularność płatnych dodatków do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, które można kupić w Internecie, całkowicie wykluczy możliwość wprowadzenia na rynek pełnoprawnego rozszerzenia programu. W końcu nikt w dzisiejszych czasach świadomie nie zabije kury znoszącej złote jajka. Prawda?

Krykiet od Elektroników w listopadzie
Krykiet od Elektroników w listopadzie

Elrond, 12 września 2006, 08:29

Prawie tak samo silnie kojarzony z kulturą brytyjską jak picie herbaty, krykiet, doczeka się kolejnego swojego wirtualnego wcielenia. Firma Electronic Arts kontynuuje przygodę z tym sportem, przygotowując dla fanów angielskiej odmiany „palanta” listopadową premierę gry EA Sports Cricket 07.

Jaka będzie przyszłość rynku gier PC? - próbują odpowiedzieć branżowi analitycy

Metatron, 12 września 2006, 08:08

Amerykański serwis zajmujący się branżą gier, gamasutra.com, zadał trzem analitykom rynku elektronicznej rozrywki pytania dotyczące ich spojrzenia na obecną i przyszłą sytuację przemysłu gier na komputery PC. Swoimi spostrzeżeniami i osobistą opinią podzielili się: Michael Pachter z Wedbush Morgan, Ed Barton ze Screen Digest oraz David Cole z DFC Intelligence.