Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 września 2006

Co szykuje Larian Studios?

Elrond, 6 września 2006, 16:29

To pytanie jak na razie pozostaje bez odpowiedzi, jednak sytuacja ta zmieni się prawdopodobnie już niedługo. Na oficjalnej stronie dewelopera pojawiła się bowiem wiadomość dotycząca powodów „ciszy” ze strony twórców Divine Divinity i Beyond Divinity.

Wii dołącza do PC, PS2, GC i GBA w kolejce do Mrocznych przygód Billy'ego i Mandy
Wii dołącza do PC, PS2, GC i GBA w kolejce do Mrocznych przygód Billy'ego i Mandy

eLKaeR, 6 września 2006, 15:55

Nie tylko z myślą o PC, PS2, GC i GBA powstaje komiksowa bijatyka pt. The Grim Adventures of Billy & Mandy, bazująca na popularnym serialu animowanym rodem z telewizji Cartoon Network. Developerzy ogłosili właśnie, że na liście docelowych platform sprzętowych figuruje również stacjonarna konsola Wii.

Draft Day Sports: Pro Basketball - nowa gra twórców Total Pro Golf
Draft Day Sports: Pro Basketball - nowa gra twórców Total Pro Golf

Jiker, 6 września 2006, 15:06

Firma Wolverine Studios, producent gry Total Pro Golf, zapowiedziała właśnie swoją nową produkcję. Jest nią Draft Day Sports: Pro Basketball, kontynuacja pozycji menedżerskiej pt. Total Pro Basketball 2005.

Gorąca końcówka 2006 roku według serwisu IGN

Elrond, 6 września 2006, 14:45

Powoli zbliża się jesień, popędzana przez zimę – dzień będzie krótszy, wszystko szarawe i w ogóle deprecha, ale nie dla graczy, o nie. Okres ten, głównie za sprawą Świąt Bożego Narodzenia, to prawdziwy raj. Aby nie zgubić się w gąszczu tytułów i przez przypadek nie kupić gniota, który zepsuje nam radosny, wigilijny nastrój, serwis IGN przygotował krótki przewodnik po grach na PC, które pojawią się pod koniec tego roku.

Nowe screenshoty z Call of Duty 3
Nowe screenshoty z Call of Duty 3

Jiker, 6 września 2006, 14:18

Serię Call of Duty albo się kocha, albo nienawidzi. Podobnie będzie zapewne z najnowszymi zrzutami ukazującymi trzecią odsłonę serii. Pochodzą one z dwóch konsol nowej generacji – Xboxa 360 oraz PLAYSTATION 3.

Ken Kutaragi o amerykańskiej i japońskiej premierze PS3

Jiker, 6 września 2006, 13:23

Natrafiliśmy na kolejne, niezbyt optymistyczne informacje w związku ze światową premierą PLAYSTATION 3. Tym razem chodzi tu o amerykańską i japońską premierę konsoli. Co prawda dojdą do skutku, lecz ich rozmach będzie znacznie mniejszy.

System e-Dystrybucji przeznaczony dla PSP wystartuje w listopadzie

Jiker, 6 września 2006, 12:49

Izumi Kawanishi, pracownik japońskiego oddziału firmy Sony, oznajmił w wywiadzie dla serwisu NipponBP, że pomyślany o PSP serwis sieciowej dystrybucji dóbr wystartuje w listopadzie. Poszczególne procesy będą przeprowadzane za pośrednictwem Peceta podłączonego do sieci WiFi lub konsoli PLAYSTATION 3.

Nowe propozycje dla graczy od ND Games
Nowe propozycje dla graczy od ND Games

Elrond, 6 września 2006, 12:38

Firma deweloperska ND Games, która bierze udział przy tworzeniu m.in. Day Watch, poinformowała o kolejnych 4 produktach, którymi uraczy graczy w nadchodzących miesiącach. „Rozrzut” gatunkowy tych gier jest dość spory, tak więc każdy powinien znaleźć wśród nich coś dla siebie. W dalszej części tej wiadomości znajdziecie ich krótkie opisy wraz z przykładowymi screenami.

Enchanted Arms z X360 na PS3
Enchanted Arms z X360 na PS3

eLKaeR, 6 września 2006, 11:44

Pojutrze europejscy posiadacze platformy Xbox 360 ruszą pewnikiem do sklepów po Enchanted Arms – nową dalekowschodnią grę cRPG, która otrzymała dotąd dość dobre recenzje w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Ludzie z From Software nie zapewnili jednak konsoli firmy Microsoft wyłączności na swoje dzieło. Właśnie zapowiedziano bowiem konwersję.

Gra Spy Hunter: Nowhere to Run trafiła do amerykańskich sklepów
Gra Spy Hunter: Nowhere to Run trafiła do amerykańskich sklepów

Krystian Smoszna, 6 września 2006, 11:34

Przedstawiciele koncernu Midway Games opublikowali wczoraj oficjalnej oświadczenie prasowe, w którym poinformowali o premierze kolejnej odsłony legendarnego cyklu Spy Hunter. Program zatytułowany Nowhere to Run trafił już do amerykańskich sklepów.

Cena PS2 obniżona - na tę chwilę jedynie w Japonii

Jiker, 6 września 2006, 10:34

Zbliżająca się premiera konsoli nowej generacji powoduje zwykle całkiem spore obniżki cen dogorywającego już sprzętu. Podobnie będzie w przypadku PS2 – na tę chwilę jedynie w Japonii. Można być jednak pewnym, że proces ten nie ominie innych kontynentów.

Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine debiutuje na rynku
Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 6 września 2006, 10:28

Przedstawiciele firmy Himalaya Studios poinformowali wczoraj, że ich pierwszy komercyjny produkt – gra przygodowa o nazwie Al Emmo and the Lost Dutchman’s Mine – doczekał się oficjalnej premiery.

Europejska premiera PS3 przesunięta na marzec 2007 roku!

Jiker, 6 września 2006, 10:09

Jakby to powiedział mój zabawny kolega z liceum – „no to klops”. To krótkie stwierdzenie opisuje chyba w najlepszy sposób sytuację, która nastała wraz z rozpoczęciem się dzisiejszego dnia. Europejska (i nie tylko) premiera PLAYSTATION 3 została… opóźniona. Nowym termin jest marzec 2007 roku.

World of Warcraft - amerykański MMORPG, który podbił świat
World of Warcraft - amerykański MMORPG, który podbił świat

Metatron, 6 września 2006, 10:08

Popularność World of Warcraft nie słabnie. Z dnia na dzień nowi gracze przybywają do świata najpopularniejszej gry MMO. Amerykanie są dumni, ponieważ rzadko się zdarza, żeby gra wyprodukowana w ich kraju odniosła tak ogromny, globalny sukces. Jedna z ważniejszych amerykańskich gazet, New York Times, nie omieszkała zauważyć tego faktu.

Atari ma nowego prezesa

Krystian Smoszna, 6 września 2006, 09:54

Czas na zmiany w koncernie Atari, który od dłuższego czasu boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Zarząd firmy doszedł wreszcie do wniosku, że Bruno Bonnell nie wykazał się jako prezes i wyznaczył na jego miejsce następcę.

Sto najlepiej sprzedających się gier na PC w XXI wieku
Sto najlepiej sprzedających się gier na PC w XXI wieku

Krystian Smoszna, 6 września 2006, 09:14

Redaktorzy serwisu Next Generation przygotowali pod koniec sierpnia interesujący ranking, w którym przedstawili sto najlepszych gier na PC, jakie zostały opublikowane w XXI wieku.

NCSoft walczy o bezpieczeństwo w grach MMO

Metatron, 6 września 2006, 08:52

Znany wydawca gier MMO NCSoft (Guild Wars, Lineage) ogłosił rozpoczęcie prac nad PlaySmart, programem mającym na celu promować osobiste bezpieczeństwo i ochronę danych podczas rozgrywek online.

Top 10 gier w US (06/09/06)
Top 10 gier w US (06/09/06)

Krystian Smoszna, 6 września 2006, 08:16

Przedstawiamy trzydzieste trzecie notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Ranking obejmuje programy sprzedane w okresie od 20 do 26 sierpnia 2006 roku.

Microsoft wciąż walczy o japoński rynek
Microsoft wciąż walczy o japoński rynek

BK, 6 września 2006, 07:20

Przed tegorocznymi targami Tokyo Game Show odbędzie się specjalna konferencja prasowa Microsoftu. Trzeba przyznać, że pracownicy firmy nie zniechęcają się patrząc na kolejne, wyjątkowo słabe wyniki sprzedaży konsoli Xbox 360 w Japonii.

Nadchodzi Immortal Destiny – nowa gra z gatunku MMORPG
Nadchodzi Immortal Destiny – nowa gra z gatunku MMORPG

BK, 6 września 2006, 07:06

Studio deweloperskie Neogence właśnie ogłosiło rozpoczęcie prac nad nową grą RPG przeznaczoną do rozgrywek sieciowych. Choć nie ujawniono daty premiery, znamy już kilka szczegółów na temat tej pozycji.

Koniec problemów z oglądaniem filmów na konsoli Xbox 360
Koniec problemów z oglądaniem filmów na konsoli Xbox 360

BK, 6 września 2006, 06:59

Sporą niedogodnością dla posiadaczy Xboxa 360 był brak możliwości oglądania filmów dostępnych na twardym dysku połączonego z konsolą komputera PC. Mogli sobie na to pozwolić jedynie użytkownicy Windows Media Center.