Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 września 2006

Mercury Meltdown również na PS2
Mercury Meltdown również na PS2

Metatron, 16 września 2006, 16:20

Frmy Atari i Ignition Entertainment podjęły decyzję o wydaniu na PS2 kontynuacji dobrze przyjętej gry logicznej na PSP noszącej tytuł Archer Maclean's Mercury. Produkcja będzie nosić tytuł Mercury Meltdown: Remix i, zgodnie z zapowiedziami wydawcy, będzie to ulepszona wersja wydanego na przenośną konsolę Sony sequelu, który w Europie ukaże się pod koniec września.

Amerykanie rozpoczynają państwowe badania nad wpływem gier na dzieci

Metatron, 16 września 2006, 14:35

Senat Stanów Zjednoczonych zatwierdził ustawę, w myśl której amerykańskie Centra Kontroli Chorób i Prewencji (CDC) mają zająć się zakrojonymi na szeroką skalę badaniami nad wpływem na dzieci gier i innych elektronicznych mediów.

Uruchomiono drugi europejski serwer Lineage II
Uruchomiono drugi europejski serwer Lineage II

Metatron, 16 września 2006, 13:37

Wydawca popularnych gier MMO, NCsoft, otworzył wczoraj kolejny serwer dla europejskich graczy w Lineage II. Nazywa się Franz i znajduje się we Frankfurcie (Niemcy). Jest to drugi świat tego znakomitego MMO przeznaczony tylko dla grających na Starym Kontynencie.

Chwila chwały dla PSP - wyniki sprzedaży w Japonii

Metatron, 16 września 2006, 12:23

Kolejnej grze nie wydanej na DS, lecz na inną platformę sprzętową, udało się ostatnio trafić na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się gier w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tym razem Japończycy oszaleli na punkcie Tales of Phantasia: Full Voice Edition – gry jRPG, którą cieszyć się mogą posiadacze PSP.

Wii jednak z blokadą?

Metatron, 16 września 2006, 10:52

Radość graczy na całym świecie po ogłoszeniu informacji o tym, że konsola Wii pozbawiona będzie blokady regionalnej, może być przedwczesna; Zgodnie ze słowami dyrektora generalnego brytyjskiego oddziału Nintendo, Davida Yamtona, gry pozostaną przypisane do regionu i nie będzie możliwości uruchamiania importowanych produkcji.

"Bully" odpowiednie dla amerykańskich trzynastolatków

Metatron, 16 września 2006, 08:46

Bully (w Europie obowiązywać będzie tytuł Canis Canem Edit), gra stworzona przez Rockstar Games, która jeszcze się nie ukazała, a już wzbudziła sporo kontrowersji, otrzymała od działającej w USA organizacji ERSB (Entertainment Software Rating Board) ocenę „T”, czyli… okazała się odpowiednia dla młodzieży od lat trzynastu i starszych.

Nintendo potwierdza: Wii nie będzie odtwarzać filmów DVD

Metatron, 16 września 2006, 06:51

Wiceprezes ds. marketingu amerykańskiego oddziału Nintendo, Perrin Kaplan, oficjalnie potwierdził dziś informację, że na Wii nie będzie można oglądać filmów w formacie DVD. Decyzja motywowana jest chęcią obniżenia kosztów sprzedaży oraz faktem, że większość osób posiada już odtwarzacz DVD.