Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 września 2006

The Elder Scrolls IV: Oblivion tytułem startowym dla konsoli PlayStation 3!
The Elder Scrolls IV: Oblivion tytułem startowym dla konsoli PlayStation 3!

Krystian Smoszna, 28 września 2006, 17:21

Firma Bethesda Softworks LLC przedstawiła dziś oficjalne stanowisko w sprawie przeniesienia gry The Elder Scrolls IV: Oblivion na konsolę PlayStation 3. Z opublikowanego popołudniu oświadczenia wynika, że konwersja faktycznie zadebiutuje na rynku i to już niedługo, bo w listopadzie bieżącego roku.

Rare pracuje nad nową grą z serii Banjo-Kazooie
Rare pracuje nad nową grą z serii Banjo-Kazooie

Jiker, 28 września 2006, 14:54

Informacja, którą Wam za moment przekażemy jest, z punktu widzenia osoby pamiętającej czasy konsoli Nintendo 64, arcyciekawa. W trakcie wczorajszej konferencji Microsoftu ogłoszono bowiem, że jedna z najlepszych serii platformówek, Banjo-Kazooie, zostanie reaktywowana i trafi na konsolę Xbox 360. Oczywiście za sprawą studia Rare.

X06 - gorące trailery prosto z Barcelony!
X06 - gorące trailery prosto z Barcelony!

Michał Bobrowski, 28 września 2006, 14:26

X06 trwa w najlepsze! I jak co roku, przy okazji tej konferencji gracze otrzymują pokaźną ilość najnowszych wiadomości, zapowiedzi, galerii i trailerów.

Demo WWE Smackdown vs. Raw 2007 dostępne w Xbox Live
Demo WWE Smackdown vs. Raw 2007 dostępne w Xbox Live

Metatron, 28 września 2006, 14:10

Microsoft za pomocą akcji Bring it Home dostarcza użytkownikom Xbox Live Marketplace coraz to nowszych filmików, zdjęć i dem, które prezentowane są w Barcelonie na imprezie X06. Dzisiaj dodano między innymi grywalne demo gry WWE Smackdown vs. Raw 2007.

SEGA wyprodukuje gry oparte na trylogii His Dark Materials

Jiker, 28 września 2006, 14:00

Przedstawiciele firm SEGA, New Line Cinema oraz Scholastic Media ogłosili, iż zawarli w ostatnim czasie umowę, która upoważnia pierwszą z wymienionych do stworzenia gier opartych na historii opowiedzianej w trylogii His Dark Materials.

Na komputery PC i X360 powstanie Marvel Universe Online - gra MMO osadzona w świecie Marvela

Metatron, 28 września 2006, 13:10

Wygląda na to, że dzięki staraniom Microsoftu firma odpowiedzialna za City of Heroes/Villains – Cryptic Studios zacznie współpracę z amerykańskim potentatem komiksowym – wydawnictwem Marvel Enterprises. W ten sposób powstanie gra MMO Marvel Universe Online, łącząca w sobie doświadczenie Crytpic Studios z postaciami znanymi z wielu popularnych serii komiksowych.

Najnowszy raport finansowy firmy SCi Entertainment

Jiker, 28 września 2006, 12:59

Koncern SCi Entertainment, sprawujący władzę m.in. nad Eidosem, opublikował swój najnowszy raport finansowy uwzględniający dokonania firmy w okresie od początku 2006 roku do końca czerwca.

Twórcy popularnych gier wyścigowych teraz pod szyldem Disney'a

eLKaeR, 28 września 2006, 12:55

Wirtualne wyścigi motocyklowe spod znaku Moto GP, w wersjach innych niż dla PlayStation 2 i PlayStation Portable, są dziełem ludzi z korporacji Climax. Konkretnie odpowiadają za nie pracownicy studia Climax Racing, na których koncie znajdują się też m.in. produkty z cyklu ATV Offroad Fury. Utalentowani projektanci przechodzą teraz jednak do innego obozu.

Frogster odświeży gry Speedball 2: Brutal Deluxe i The Chaos Engine
Frogster odświeży gry Speedball 2: Brutal Deluxe i The Chaos Engine

Krystian Smoszna, 28 września 2006, 11:08

Niemiecka firma Frogster Interactive Pictures AG zamierza uraczyć posiadaczy PeCetów odświeżonymi wersjami klasycznych gier, które niegdyś wyprodukowało studio The Bitmap Brothers. Mowa tu o grach Speedball 2 oraz The Chaos Engine!

Zapowiedziano Halo Wars - RTS w świecie MasterChiefa
Zapowiedziano Halo Wars - RTS w świecie MasterChiefa

Metatron, 28 września 2006, 10:55

Już od jakiegoś czasu po internecie krążyły plotki o pracach nad nową grą wykorzystującą uniwersum Halo – bestsellerowej serii tworzonej przez Bungie. Wczoraj stało się jasne, że nadchodzący tytuł należeć będzie do gatunku strategii czasu rzeczywistego. Gra nazywać się będzie Halo Wars.

Nowa firma Petera Jacksona przygotuje kolejną grę korzystającą z marki Halo
Nowa firma Petera Jacksona przygotuje kolejną grę korzystającą z marki Halo

Krystian Smoszna, 28 września 2006, 10:21

Halo Halo Wars nie jest jedynym produktem nawiązującym do popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin stworzonych przez firmę Bungie Studios, który został zapowiedziany wczoraj, podczas konferencji koncernu Microsoft w Barcelonie. Swoje trzy grosze do tematu postanowił dorzucić też Peter Jackson.

Poznajcie bezprzewodowy headset dla X360
Poznajcie bezprzewodowy headset dla X360

eLKaeR, 28 września 2006, 10:10

Bezprzewodowość w świecie konsolowym jest modna. Tyczy się to nie tylko kontrolerów i łączności Wi-Fi, lecz także akcesoriów dodatkowych. Korporacja Microsoft zademonstrowała w ramach imprezy X06 w Barcelonie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy z mikrofonem, przeznaczony dla konsoli Xbox 360. Nowy headset powinien trafić na sklepowe półki w okolicach tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz jak wygląda kontroler do gry Guitar Hero II na konsolę Xbox 360
Zobacz jak wygląda kontroler do gry Guitar Hero II na konsolę Xbox 360

Krystian Smoszna, 28 września 2006, 09:53

Przy okazji wczorajszej zapowiedzi konwersji gry Guitar Hero II na konsolę Xbox 360, wspomnieliśmy o unikatowym kontrolerze, który został przygotowany specjalnie z myślą o nowej edycji programu. Dziś możemy zaprezentować Wam zdjęcie tej gitary.

Kolejna gra typu MMO na bazie Unreal Engine 3.0

eLKaeR, 28 września 2006, 09:32

Na bazie technologii Unreal Engine 3.0 powstają już od dłuższego czasu dwie gry z gatunku MMO, czyli All Points Bulletin i Huxley. Ich śladami zaczął podążać właśnie nowy projekt firmy Vogster Entertainment, wywodzącej się wprawdzie ze Stanów Zjednoczonych, ale posiadającej studia developerskie w Moskwie i Kijowie.

Pierwsze konkrety dotyczące konwersji gry The Elder Scrolls IV: Oblivion na PS3
Pierwsze konkrety dotyczące konwersji gry The Elder Scrolls IV: Oblivion na PS3

Krystian Smoszna, 28 września 2006, 08:03

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, w najnowszym numerze czasopisma Official PlayStation Magazine pojawiły się informacje dotyczące konwersji gry The Elder Scrolls IV: Oblivion na konsole PlayStation 3 i PlayStation Portable. Chociaż firma Bethesda Softworks LLC nie ogłosiła oficjalnie prac nad tymi programami, wieści z magazynu możemy uznać za pewnik...

Fuzion Frenzy 2 już za dwa miesiące
Fuzion Frenzy 2 już za dwa miesiące

eLKaeR, 28 września 2006, 07:55

Prosto z X06 w Barcelonie dotarły do nas dokładne informacje, dotyczące kontynuacji gry Fuzion Frenzy. "Dwójka" powstaje wyłącznie z myślą o konsoli Xbox 360 i ma ujrzeć światło dzienne już w listopadzie bieżącego roku. Szykuje się więc prawdziwa gratka dla miłośników zręcznościowych popisów grupowych.

Posiadacze PC i X360 trafią w
Posiadacze PC i X360 trafią w "Krzyżowy Ogień"

eLKaeR, 28 września 2006, 07:23

Pracowników firmy Pivotal Games znamy głównie dzięki grom z serii Conflict (Desert Storm, Vietnam etc.). Developerzy na razie odstawili jednak ten cykl na bok, aby skupić się na zapowiedzianej właśnie oficjalnie pozycji o nazwie Crossfire. Owa gra z gatunku FPS trafi do posiadaczy PeCetów i konsol Xbox 360 w przyszłym roku.

Alan Wake na nowych screenshotach o jakości 1080p

eLKaeR, 28 września 2006, 06:55

Wczoraj pisaliśmy, że podczas Intel Developer Forum 2006 w San Francisco nadchodząca gra pt. Alan Wake znakomicie sprawowała się na pecetowej platformie, zbudowanej w oparciu o czterordzeniowy procesor klasy Core 2 Quad. Dziś mamy dla Szanownych Czytelników świeże doniesienia z Barcelony, gdzie trwa impreza o nazwie X06 – przede wszystkim warte uwagi są nowe screenshoty o jakości HD (1080p).