Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2006, 08:03

Pierwsze konkrety dotyczące konwersji gry The Elder Scrolls IV: Oblivion na PS3

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, w najnowszym numerze czasopisma Official PlayStation Magazine pojawiły się informacje dotyczące konwersji gry The Elder Scrolls IV: Oblivion na konsole PlayStation 3 i PlayStation Portable. Chociaż firma Bethesda Softworks LLC nie ogłosiła oficjalnie prac nad tymi programami, wieści z magazynu możemy uznać za pewnik...

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, w najnowszym numerze czasopisma Official PlayStation Magazine pojawiły się informacje dotyczące konwersji gry The Elder Scrolls IV: Oblivion na konsole PlayStation 3 i PlayStation Portable. Chociaż firma Bethesda Softworks LLC nie ogłosiła oficjalnie prac nad tymi programami, wieści z magazynu możemy uznać za pewnik. W obszernym artykule cytowane są wypowiedzi Todda Howarda, który był producentem wykonawczym czwartej odsłony popularnego cyklu.

Konwersja gry na konsolę PlayStation 3 zostanie wzbogacona w stosunku do pierwowzoru o nową gildię (Knights of the Nine), do której będzie można przyłączyć się od początku rozgrywki. Premierowa frakcja to oczywiście niewidziane dotąd lokacje, misje, bohaterowie i bronie. Gracze będą dążyć tutaj do uzyskania tytułu Boskiego Krzyżowca, który będzie czymś pośrednim pomiędzy kapłanem i wojownikiem.

Pierwsze konkrety dotyczące konwersji gry The Elder Scrolls IV: Oblivion na PS3 - ilustracja #1

Todd Howard komentując decyzję o dołączeniu nowej gildii, dał do zrozumienia, że The Elder Scrolls IV: Oblivion nie miał dotąd opozycji dla Mrocznego Bractwa (Dark Brotherhood), które pozwalało graczom wcielić się w rolę złego i niebezpiecznego zabójcy. Zmieni się to dopiero w konwersji gry na PlayStation 3, gdzie dołączona zostanie jeszcze jedna frakcja.

Niewiele natomiast wiemy na temat przenośnej edycji gry, która będzie nosić tytuł Elder Scrolls Travels: Oblivion. Akcja programu stworzonego z myślą o konsoli PlayStation Portable (PSP) będzie rozgrywać się w zupełnie nowych realiach. Na więcej szczegółów dotyczących tej wersji, musimy cierpliwie poczekać.

Serwis 1Up zaprezentował pierwsze obrazki z wersji na konsolę PlayStation 3. Można je zobaczyć w tym miejscu.