Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 września 2006

Wii niebezpieczne dla zdrowia?
Wii niebezpieczne dla zdrowia?

Metatron, 25 września 2006, 16:47

Największa na świecie sieć hipermarketów Wal-Mart do końca tego roku nie będzie uczestniczyła w promowaniu Wii. Kierownictwo nie wyraziło zgody na postawienie w obrębie ich obiektów stoisk reklamowych konsoli, twierdząc, że są niebezpieczne dla zdrowia.

Kingdom Hearts: Chain of Memories zmierza na PS2
Kingdom Hearts: Chain of Memories zmierza na PS2

Metatron, 25 września 2006, 16:37

Kingom Hearts II na PS2, bardzo udane połączenie jRPG wykorzystującego licencję Disneya oraz gier spod znaku Final Fantasy, doczeka się wersji reżyserskiej wzbogaconej o remake hitu z GBA – Chain of Memories.

Ruszyła strona Touch Detective, nowej przygodówki na NDS
Ruszyła strona Touch Detective, nowej przygodówki na NDS

Metatron, 25 września 2006, 15:41

Amerykański wydawca gry Touch Detective, Atlus, uruchomił jej anglojęzyczną stronę. Fani przygodówek mogą zacierać ręce, bowiem wszystko wskazuje na to, że przenośna konsola Nintendo nadała nowe znaczenie stareńkiemu point’n’click.

Epoka Lodowcowa dotknie również Wii
Epoka Lodowcowa dotknie również Wii

Vercetti, 25 września 2006, 15:35

Firma Sierra Entertainment podała do wiadomości, że rozpoczęła prace nad grą Ice Age 2: The Meltdown w wersji na konsolę Nintendo Wii. Japońska zabawka będzie pierwszym next-genem, na jakim zobaczymy nową Epokę Lodowcową.

Demo Football Manager w sieci już od 1 października
Demo Football Manager w sieci już od 1 października

Krystian Smoszna, 25 września 2006, 15:11

Już w najbliższą niedzielę, 1 października, wielbiciele gier sportowych będą mogli sprawdzić w akcji najnowszą odsłonę cyklu Football Manager, która oznaczona jest liczbą 2007. Odpowiedzialna za powstanie gry firma Sports Interactive, opublikuje w sieci dwie wersje dema, różniące się zawartością i objętością.

Studio Destineer pracuje nad nową strzelaniną
Studio Destineer pracuje nad nową strzelaniną

Krystian Smoszna, 25 września 2006, 14:52

Firma Destineer Studios pracuje nad nową, trójwymiarową strzelaniną, która powstaje przy ścisłej współpracy z amerykańską armią. Takich ciekawych informacji można dowiedzieć się z ogłoszenia, jakie wczoraj opublikował serwis Creative Heads.

Przed Unreal Tournament 2007 jeszcze długa droga na sklepowe półki
Przed Unreal Tournament 2007 jeszcze długa droga na sklepowe półki

eLKaeR, 25 września 2006, 14:44

Unreal Tournament 2007 z pewnością zagwarantuje znakomitą rozrywkę posiadaczom PC oraz konsol PlayStation 3 i Xbox 360, lubującym się w pozycjach z gatunku FPS. Prace nad tym dziełem, bazującym na technologii Unreal Engine 3.0, ciągle trwają i według świeżych doniesień zajmą znacznie więcej czasu, niż pierwotnie zakładano.

Posiadacze konsoli Xbox 360 mogą pobrać już demo gry F.E.A.R.
Posiadacze konsoli Xbox 360 mogą pobrać już demo gry F.E.A.R.

Krystian Smoszna, 25 września 2006, 14:19

Mimo, że do premiery gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon na konsolę Xbox 360 pozostało jeszcze trochę czasu, posiadacze urządzenia firmy Microsoft mogą już teraz przetestować ów produkt pod kątem rozgrywki jednoosobowej. Stało się to możliwe dzięki wersji demonstracyjnej programu, która została udostępniona na wirtualnym targowisku usługi Xbox Live.

Epic rozwija skrzydła w Chinach

Elrond, 25 września 2006, 14:09

Na konferencji prasowej, która odbyła się na zakończonych wczoraj targach Tokyo Game Show, Jay Wilbur z Epic Games poinformował zgromadzonych dziennikarzy, iż w związku z planowanymi projektami przeznaczonymi na konsole nowej generacji, firma zamierza otworzyć filię w Chinach.

Gran Turismo HD niemal za darmo?
Gran Turismo HD niemal za darmo?

Jiker, 25 września 2006, 12:46

Kazunori Yamauchi, główny producent serii Gran Turismo, wyjawił, iż Sony planuje dystrybuować najnowszą jej odsłonę, GT HD, po zaskakująco niskiej cenie, donosi japoński serwis internetowy Impress Watch. Prawdopodobnie zostanie ona ustalona na poziomie, który miałby jedynie pokryć koszty wytłoczenia płytek z grą i druku papierowych instrukcji.

Virtua Tennis 3 na PlayStation 3 bez trybu online?
Virtua Tennis 3 na PlayStation 3 bez trybu online?

Krystian Smoszna, 25 września 2006, 11:47

Trzecia odsłona cyklu Virtua Tennis w wersji na konsolę PlayStation 3 będzie pracować w rozdzielczości 1080p, ale nie zaoferuje rozgrywek w trybie online. Reprezentujący firmę SEGA Mie Kumagai obwinia o to koncern Sony, który nie dostarczył informacji niezbędnych do zaimplementowania takiej opcji.

Blizzard rozważa sprzedaż gry World of WarCraft: The Burning Crusade w sieci
Blizzard rozważa sprzedaż gry World of WarCraft: The Burning Crusade w sieci

Krystian Smoszna, 25 września 2006, 10:53

Wygląda na to, że użytkownicy gry World of WarCraft będą mogli pobrać jej pierwsze, oficjalne rozszerzenie z Internetu. Twórcy programu rozważają taką opcję, o czym redaktorów magazynu Computer and Video Games poinformował w wywiadzie Frank Pearce z Blizzard Entertainment.

„Przygodowy” tydzień w GameTap

Elrond, 25 września 2006, 10:34

Popularny w USA serwis GameTap, specjalizujący się m.in. w usługach games on-demand, poinformował, iż rozpoczął tydzień z grami przygodowymi. Na miłośników tego gatunku czeka naprawdę spora dawka rozrywki, włącznie z klasyką – The Last Express.

Amerykanie nie mogą liczyć na obniżkę ceny PS3

Jiker, 25 września 2006, 10:32

Przedstawiciel amerykańskiego oddziału firmy Sony oznajmił, że obniżenie japońskiej ceny uboższej wersji konsoli PS3 nie wpłynie w żaden sposób na wcześniejsze ustalenia dotyczące rynku USA.

Gry z oferty Strategy First 20% taniej

Vercin, 25 września 2006, 09:28

Bardzo dobrze znany wszystkim miłośnikom strategii wydawca Strategy First oferuje 20% zniżki na wszystkie wydawanie przez siebie tytuły. Jeżeli jednak macie ochotę na uzupełnienie kolekcji np. o brakujące części Disciples to trzeba się śpieszyć, gdyż oferta jest ważna tylko do 7 października 2006 i – niestety – tylko w internetowym sklepie Strategy First.

Festiwal opakowań z grami w formacie BD
Festiwal opakowań z grami w formacie BD

eLKaeR, 25 września 2006, 08:08

Gdy dokładnie dwa tygodnie temu prezentowaliśmy Szanownym Czytelnikom wygląd pierwszej ujawnionej okładki gry dla PlayStation 3, można było usłyszeć głosy, negujące autentyczność projektu opakowania. Tymczasem w trakcie minionych targów Tokyo Game Show 2006 można było przekonać się, iż żadne oszustwo nie miało miejsca.

Wii-rolnictwo już wkrótce
Wii-rolnictwo już wkrótce

eLKaeR, 25 września 2006, 07:55

Już trzeci dzień polskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi obywa się bez swojego dotychczasowego szefa i byłego wicepremiera zarazem. Szczęśliwie sprawa rolnictwa w grach jest wolna od politycznych przetasowań – właśnie otrzymaliśmy nieco świeżych szczegółów (w tym pierwsze screenshoty), dotyczących kolejnej części popularnej serii Harvest Moon, traktującej właśnie o gospodarowaniu na wsi.

Milion Wii szykowanych na amerykański start konsoli

Metatron, 25 września 2006, 07:49

Zgodnie z zapowiedzami, nie będzie problemu z dostępnością nowej konsoli Nintendo. Na dzień premiery w Ameryce Północnej szykowanych jest milion egzemplarzy Wii. W ten sposób oferta Sony zostanie ponad dwukrotnie przebita.

Dźwięk spod znaku Dolby Laboratories dla PlayStation 3 i Wii

eLKaeR, 25 września 2006, 07:44

Trzydziestopięcioletnia już Mechaniczna pomarańcza (A Clockwork Orange) Stanley'a Kubricka to film wart zapamiętania nie tylko ze względu na wartość artystyczną, ale również z uwagi na użyty w nim, po raz pierwszy w historii kina, dźwięk w standardzie, opracowanym w Dolby Laboratories. Także dwie nadchodzące konsole stacjonarne będą wykorzystywać technologie, stworzone przez tę ostatnią firmę.