Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 września 2006

Okrrrutny konkurs - Niecytaty

Redakcja GRYOnline.pl, 13 września 2006, 19:20

Kombinowałem, kombinowałem, aż wykombinowałem coś, czego jeszcze w Okrrrutnych Konkursach nie było. A takie to proste... :-) Tym razem będziecie mogli poszukać nie obrazków, ale... tekstów.

Poradnik: Ace Combat Zero: The Belkan War

Redakcja GRYOnline.pl, 13 września 2006, 19:08

Ace Combat z założenia nie jest trudnym tytułem, jednak połapanie się w zasadach gry i opanowanie podstawowych technik wymaga czasu. Dzięki temu poradnikowi dowiecie się, co zrobić, gdy banda niewyżytych pilotów ma chrapkę na wasz skalp oraz jak przechodzić misje, by bezsensownie nie tracić czasu na cele, które ulegają ciągłemu odnowieniu.

Kobiety w branży gier video

Metatron, 13 września 2006, 16:26

Pomimo tego, że branża gier wydaje się być mocno zmaskulinizowana, kobiety mają w niej bardzo wielkie znaczenie, które w ciągu ostatnich lat ciągle wzrasta. Świetnym na to przykładem jest sporządzone na potrzeby serwisu Next Generation zestawienie 100 najbardziej wpływowych kobiet w branży.

Shigeru Miyamoto porusza kwestię Wiimote'a, kontrolera Wii

Jiker, 13 września 2006, 15:27

Shigeru Miyamato, jeden z najsłynniejszych pracowników firmy Nintendo, twórca m.in. serii The Legend of Zelda, Super Mario Bros., Donkey Kong oraz Star Fox, wypowiedział się w ostatnim czasie na temat Wiimote’a, unikatowego kontrolera stworzonego dla konsoli Wii. Wyjaśnił również dlaczego Nintendo zdecydowało się odejść od pojęcia klasycznego pada.

Czy pierwsza partia konsol Nintendo Wii okaże się wadliwa?

Jiker, 13 września 2006, 14:58

Serwis SPOnG donosi, powołując się na informacje, które wyciekły bezpośrednio od Nintendo, że konsola Wii pojawi się na rynku w zestawie z tajemniczą płytą. Nie wiadomo niestety co się na niej znajdzie. Spekulanci sugerują, że posłuży ona do zaktualizowania firmware’u konsoli.

Square Enix pracuje nad kontynuacją gry Children of Mana
Square Enix pracuje nad kontynuacją gry Children of Mana

Jiker, 13 września 2006, 14:00

Redaktorzy renomowanego magazynu Famitsu ujawnili, że japoński developer Square Enix rozpoczął prace nad kontynuacją gry Children of Mana, której europejska premiera odbędzie się w listopadzie 2006 roku.

Electronics Arts będzie wspierało nową usługę Nokii

Metatron, 13 września 2006, 13:45

Nokia znana przede wszystkim jako producent popularnych telefonów komórkowych oraz producent N-Gage weszła w porozumienie z Electronics Arts. Dzięki nawiązanej współpracy EA będzie głównym dostawcą gier dla opracowywanego przez fińskiego producenta nowego systemu dystrybucji gier online.

Firma Hudson przeniesie na konsolę Wii około 30 swoich klasycznych pozycji

Jiker, 13 września 2006, 13:35

Kilkadziesiąt godzin temu przedstawiliśmy Wam listę 33 pozycji, przygotowywanych aktualnie dla Virtual Console, usługi sieciowej firmy Nintendo, powstającej z myślą o konsoli Wii. Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, za sprawą redaktorów magazynu EGM, że oprócz nich udostępnione zostanie również ok. trzydziestu tytułów firmy Hudson.

Jesień przyniesie Fullmetal Alchemist: Dual Sympathy
Jesień przyniesie Fullmetal Alchemist: Dual Sympathy

eLKaeR, 13 września 2006, 12:55

Korporacja Destineer, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, szykuje się do wydania swojej pierwszej gry z serii Fullmetal Alchemist. Pozycja owa nosi podtytuł Dual Sympathy i przeznaczona będzie wyłącznie dla kieszonkowej konsoli Nintendo DS. Premiera tej przygodowej gry akcji w Stanach Zjednoczonych nastąpi w trakcie tegorocznej jesieni.

Sony wprowadza na rynek kolejny zestaw PSP

Jiker, 13 września 2006, 12:26

Firma Sony wprowadziła dzisiaj na amerykański rynek kolejny zestaw PSP. Tym razem doczekaliśmy się jednak wyjątkowo bogatej edycji. Entertainment Pack składa się bowiem z konsoli, filmu na płycie UMD, gry oraz karty pamięci o pojemności 1GB.

Nadchodzi Dungeon Siege II: Deluxe Edition

eLKaeR, 13 września 2006, 11:44

Angielska wersja Dungeon Siege II: Broken World jest już dostępna, a na edycję polską od firmy Cenega Poland ciągle czekamy. Tymczasem ludzie z 2K Games zapowiedzieli właśnie specjalny zestaw o nazwie Dungeon Siege II: Deluxe Edition. Trafi on do zachodnioeuropejskich sklepów już w listopadzie bieżącego roku.

Czy Xfire pomoże Sony?

Jiker, 13 września 2006, 11:35

Największym, sieciowym problemem Sony był od zawsze brak spójnego programu wspierającego taką rozgrywkę. W przeciwieństwie do Microsoftu, który niemal od początku istnienia swych konsol promuje Xbox Live. Wydaje się jednak, że producent konsol spod znaku PlayStation będzie chciał w najbliższym czasie zmienić swoją sytuację. Ma mu w tym pomóc Xfire firmy Viacom.

Poślizg HoopWorld
Poślizg HoopWorld

eLKaeR, 13 września 2006, 11:32

Na pewno na jedną z najciekawszych pozycji z rodziny Xbox Live Arcade dla konsoli Xbox 360 zapowiada się HoopWorld. Tę osobliwą mieszankę koszykówki i bijatyki pierwotnie planowano wydać przed końcem bieżącego roku. Jednakże developerzy z firmy Streamline Studios muszą jeszcze sporo popracować i w związku z tym odsunęli termin premiery w przyszłość.

Wysokiej jakości screenshoty z Battlefield: Bad Company

eLKaeR, 13 września 2006, 11:23

Na początku ubiegłego tygodnia pokazaliśmy Szanownym Czytelnikom dwa pierwsze obrazki, przedstawiające wygląd oprawy graficznej w nadchodzącej taktycznej grze akcji pt. Battlefield: Bad Company. Były one jednak dość małe, więc entuzjaści flagowej serii firmy Digital Illusions mogli odczuć pewien niedosyt. Dziś mamy więc dla Was screenshoty, zgodne ze standardem 450p (rozdzielczość: 800x450).

Gry dla iPoda dostępne na iTunes

Metatron, 13 września 2006, 11:15

Apple, producent iPoda określanego walkmanem XXI wieku”, wprowadziło do iTunes Store gry, które mogą być bezpośrednio pobierane na przenośny odtwarzacz. W ten sposób poza odtwarzaniem muzyki i filmów urządzenie stanie się również maszynką do gier dla ludzi, którzy lubią niezobowiązująco w coś pograć w wolnych chwilach.

Nominacje do nagród BAFTA

Jiker, 13 września 2006, 10:32

BAFTA, Brytyjska Akademia Sztuki Filmowej, powróciła po rocznej przerwie do przyznania nagród produktom elektronicznej rozgrywki. Tegoroczną edycję konkursu zdominowały pozycje konsolowe.

Garry Schyman twórcą muzyki do Destroy All Humans! 2: Make War Not Love
Garry Schyman twórcą muzyki do Destroy All Humans! 2: Make War Not Love

Krystian Smoszna, 13 września 2006, 09:51

Przedstawiciele firmy Pandemic Studios zdradzili nazwisko twórcy ścieżki dźwiękowej do drugiej odsłony cyklu Destroy All Humans! Podobnie jak to miało miejsce w przypadku pierwowzoru, za oprawę muzyczną odpowiedzialny jest Garry Schyman.

Bethesda Softworks LLC dementuje plotki o dodatku Knights of the White Stallion
Bethesda Softworks LLC dementuje plotki o dodatku Knights of the White Stallion

Krystian Smoszna, 13 września 2006, 09:21

Wczoraj mogliście przeczytać na łamach naszego wortalu interesujące wieści dotyczące pierwszego, „dużego” dodatku do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion. Informacja ta wywołała na Zachodzie sporo zamieszania, nie powinno więc nikogo dziwić, że magazyny poświęcone elektronicznej rozrywce postanowiły zweryfikować prawdziwość plotki u głównych zainteresowanych.

Milion kopii gry Call of Duty 2 sprzedano do tej pory w Stanach Zjednoczonych
Milion kopii gry Call of Duty 2 sprzedano do tej pory w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 13 września 2006, 08:56

Call of Duty 2 jest pierwszym produktem dedykowanym konsoli Xbox 360, który w Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie miliona sztuk – poinformował wczoraj koncern Activision, powołując się na dane dostarczone przez organizację NPD.

Top 10 gier w US (13/09/06)
Top 10 gier w US (13/09/06)

Krystian Smoszna, 13 września 2006, 08:36

Przedstawiamy trzydzieste czwarte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Ranking obejmuje programy sprzedane w okresie od 27 sierpnia do 2 września 2006 roku.

Gothic 3 w
Gothic 3 w "złocie"

Krystian Smoszna, 13 września 2006, 08:10

Prace nad długo oczekiwaną, trzecią odsłoną cyklu Gothic, zostały zakończone – oznajmili wczoraj przedstawiciele firmy JoWood. Uzyskawszy „złoty” status, program powędrował do austriackiego oddziału koncernu Sony, gdzie zostanie powielony i zapakowany do pudełek.