Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2006, 08:10

Gothic 3 w "złocie"

Prace nad długo oczekiwaną, trzecią odsłoną cyklu Gothic, zostały zakończone – oznajmili wczoraj przedstawiciele firmy JoWood. Uzyskawszy „złoty” status, program powędrował do austriackiego oddziału koncernu Sony, gdzie zostanie powielony i zapakowany do pudełek.

Prace nad długo oczekiwaną, trzecią odsłoną cyklu Historia przedstawiona w tej części stanowi kontynuację wydarzeń opowiedzianych w jej poprzedniczce. Tym razem wszystko toczy się na terenach królestwa Myrthany, a są one bardzo rozległe i różnorodne. Podczas rozgrywki odwiedzimy m.in. Varrant wraz z obleg Gothic, zostały zakończone – oznajmili wczoraj przedstawiciele firmy JoWood. Uzyskawszy „złoty” status, program powędrował do austriackiego oddziału koncernu Sony, gdzie zostanie powielony i zapakowany do pudełek.

Gothic 3 w 'złocie' - ilustracja #1

Gothic 3 zadebiutuje na europejskim rynku 13 października bieżącego roku. Tego dnia grę będą mogli kupić Niemcy, Szwajcarzy, Austriacy, Włosi, Hiszpanie, Francuzi oraz Brytyjczycy. W przyszłym miesiącu program ma być dostępny również w naszym kraju, nad czym w pocie czoła pracuje firma CD Projekt. Dystrybutor ogłosił niedawno, że nagrania do polskiej wersji zostały już zakończone, co pozwala przypuszczać, że premiera gry nie zostanie przełożona na późniejszy termin. Gothic 3 będzie u nas sprzedawany w cenie 129.90 złotych.

Gothic 3 w 'złocie' - ilustracja #2

Historia przedstawiona w Gothic 3 stanowi kontynuację wydarzeń opowiedzianych w poprzedniej odsłonie cyklu. Tym razem akcja toczy się na terenach królestwa Myrthany. Podczas rozgrywki odwiedzimy m.in. Varrant wraz z obleganą przez orków stolicą, Nordmar, archipelag Wysp Południowych i całkowicie opanowane przez orków Północne Krainy. Zadaniem gracza w tej części gry jest powstrzymanie sił orków, które osaczyły już stolicę królestwa oraz zdobycie informacji dotyczących powodu tego ataku. Misje można rozwiązywać na kilka różnych sposobów. Oprócz questów związanych z główną osią fabuły, gracz otrzymuje oczywiście szereg zadań pobocznych.

Dowiedz się więcej o grze Gothic 3: